Netflix’s Buzzy New Show Ignites Fiery Cvrlikání Diskusia o Fat-Shaming

Netflix má piatok, ktorý nie je taký chladný.

Streamingová služba uvoľnila prípojný vozík nenásytný, nová tmavá komédia, ktorá má premiéru Disney Channel alum Debby Ryan (pamätajte si ju od Suite Život Zacka a Codyho spin-off, Suita života na palube, ako aj vlastnú show, Jessie?), ktorá má premiéru 10. augusta. 

Séria sleduje Patty (Ryan), ktorá je neúnavne šikanovaná v škole za jej váhu. (Je pozoruhodné, že Ryan nosí tlstý oblek pri zobrazovaní “pred” verzie Pattyho, ktorý je premenovaný “Fatty Patty” krutými spolužiakmi.) Po útoku, ktorý má za následok zatvorenie čeľuste, Patty prechádza drastickým úbytok hmotnosti a zrazu sa ocitne akceptovaná, dokonca chválila, za svoj vzhľad a nakoniec sa pripojila k súťaži ako zákazník nekonvenčného trénera. Patty potom robí svoju misiu, aby sa pokúsila pomstiť svojich spolužiakov, ktorí ju predtým ublížili, a odvtedy sa tma stane. 

Sledujte príves: 

Reakcie v službe Twitter boli príliš rýchle, s mnohými písomnými slovami, že premisa dievčaťa stráca váhu a náhle nájdenie akceptovania je trite a kontraproduktívny príbeh. Dobré miesto herečka Jameela Jamil tweeted, “To stále hovorí deťom, aby schudnúť, aby” vyhrali “. Trápenie tukmi je neodmysliteľné a veľmi rozrušujúce. ” 

Realize Your Beauty, nezisková organizácia, ktorá sa venuje zlepšovaniu obrazu tela žien prostredníctvom divadelného umenia, dokonca spustila zmenu petition, v ktorej žiada, aby Netflix úplne odstránila prezentáciu. “Aj keď show tvrdí, že je to satira a že celý bod má upozorniť na spôsob, akým bola liečená Patty, nekupujeme ju,” píše petícia, ktorá má v piatok večer 178 podpisov. “Nekupujeme, že tukové obleky sú zábavné Nekupujeme, že váš život nezačína, kým nestratíte váhu Nekupujeme, že nemôžete hľadať” pomstu “alebo dôveru, až kým nebudete dlhšie Fatty Patty. ” 

Lauren Gussis, ktorý napísal a výkonný produkoval show, pre Teen Vogue že výstava založená na skutočnom príbehu zneužívaného právnika sa zmenila na tréner krásy – je tiež voľne prepojená s jej vlastnými skúsenosťami ako šikanovaným teenagerom. “Som naozaj pocit, že je dôležité pozrieť sa na [šikanovanie] a hovoriť o tom,” povedala. “A čo sú mladé ženy a úprimne povedané, mladí muži sa učili o vzhľade a o tom, aký vzhľad má vplyv a či je to správne vyzerať inak a je v poriadku byť iný a pocit” nedostatku “, ktorý vedie cez všetky znaky. ” 

Gussis a Ryan dokonca zdalo, že predvídajú reakciu. “Je to oveľa viac na show a určite veríme, že to robíme a je to tam,” povedal Ryan. “Myslím, že ak si vezmete chvíľku na to, aby ste to spoznali, myslím, že si uvedomíte, že Patty je komplikovaný, títo ľudia sú zložité.”

Pridané Gussis: “Toto je môj prejav vlastného procesu, vlastnej bolesti, a tak by som sa nikdy nezasmietil takým spôsobom, ktorý by nebol milujúci … Je to môj spôsob zdieľania vlastných skúseností so svetom. pochádzajúce z perspektívy outsiderov, ukazujúce prstom, je to zvnútra. “

Alyssa Milano, ktorá hrá manželku trénera, vyšla v obrane série. “Patty sa nehanbuje, riešime (komédiou) škody, ktoré sa vyskytujú v dôsledku trápenia tuku.” 

Iní stále poukazujú na to, že jeho súťaž nemôžete posúdiť a Miláno a Ryan majú úspech, pokiaľ ide o práva žien, možno sa stretnú s očami. Hádam, že zistíme, že príde 10. augusta.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

47 − 44 =

map