Nová kniha dokazuje, že je viac než japonská kuchyňa, ktorú ste niekedy vedeli

Pozorujte sushi-jedlík a cestujúcich v Japonsku: vaše zručnosti pri objednávaní sa chystajú naraziť na ďalšiu úroveň. Podľa novej knihy Matta Gouldinga, Ryža, rezanec, ryby: Hlboké cestovanie cez japonskú potravinovú kultúru ($ 21, amazon.com), Japonská strava presahuje ďaleko za našou zvyčajnou komfortnou zónou lososových sashimi a krevety tempura. V skutočnosti sme sa naučili z 352-stranového kuchárskeho sprievodcu, že v japonskej kuchyni je šesť skupín potravínrezancov, vyprážané, dusené, grilované, surové a ryžovéa štyri rôzne typy príprav v rámci každej kategórie.

Čo znamená … môžeme konečne usporiadať východoázijskú kuchyňu každú noc v týždni a stále si užívať nejakú rozmanitosť! Plus, môžete si stiahnuť Goulding je séria potravín-orientovaných sprievodcov po Japonsku zadarmo na Microsoft OneNote a Sway, čo je obzvlášť užitočné pre cestujúcich, ktorí nemajú prístup k WiFi. Medzitým si pozrite infografiu nižšie, aby ste sa dozvedeli o štyroch rôznych typoch vyprážaných japonských lahôdok, okrem iných užitočných úlovkov. 

SOUVISLOSTI: Morimoto šéfkuchár Robby Cook nám hovorí o správnej ceste k jedlu sushi

ryža Noodle Fish BOOK embed 1
Zdvorilosť
ryža Noodle Fish BOOK embed 2
Zdvorilosť
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

6 + 4 =

map