Čo je priezvisko princa Williama? Je to komplikované

Podobne ako známe celebrity Madonna, princ alebo Beyoncé, je zriedkavé, že vidíte člena kráľovskej rodiny priložený k priezvisku. Buďte však istí, že ich majú – a je tu zložitá história.

Pred rokom 1917 nemali royalovia priezviská; oni jednoducho šli názvom svojho domu alebo dynastie (Dom Tudor, Dom York, atď.), ktorý je zdedený od otca panovníka.

princ William Last Name Lead
Mark Cuthbert / UK Press prostredníctvom Getty Images

V roku 1917 však kráľ George V urobil veľký prevrat v politike kráľovských monikerov, keď sa rozhodol zmeniť názov domu zo Saxe-Coburg-Gothy na Windsor (ako v kráľovskom majetku Windsor Castle). Spolu so zmenou mena George V uviedol, že Windsor bude tiež priezvisko všetkých mužských potomkov.

Toto pokračovalo dovtedy, kým kráľovná Alžbeta II. Niekoľko rokov do svojej vlády, ona a jej manžel, princ Philip (ktorého priezvisko je Mountbatten) rozhodol, že ich konkrétna pobočka potomkov bude mať modifikované priezvisko odrážajúce obaja ich predkov: Mountbatten-Windsor.

Avšak, ak kráľovské krstné meno predchádza Jej alebo Jeho kráľovská výsosť, nemusia používať priezvisko. Mountbatten-Windsor môže byť použitý na právne dokumenty, ale nie je to potrebné.

SÚVISIACE: Kráľovná Alžbeta môže preskočiť túto časť princa Harryho a Meghan Markleova svadba

A je tu viac. Niektorí royaláli sa rozhodli používať svoje územné označenie ako svoje priezvisko. Keď princ William a kniežaťa Harry slúžili vo vojne, vzali sa priezvisko Wales po svojom otcovi, princovi z Walesu. Takže technicky Prince George a princezná Charlotte mohli ísť Georgeom a Charlotte Cambridge-classy, ​​nie?

Ide o to, že pokiaľ ide o priezviská, nie je absolútne absolútne. Niektorí kráľovskí potomkovia sa jednoducho rozhodnú používať priezvisko svojho otca (deti princeznej Anny vzali priezvisko Phillips), zatiaľ čo iní prísne používajú Moutbatten-Windsor, alebo len Windsor.

Zatiaľ žiadne slovo o tom, čo posledné meno kráľovské dieťa nie. 3 budú preferovať.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 + 1 =

map