Čo je to, ak chcete nakupovať plavky, keď ste anorexia

“No, to je od vás odvážne,” povedal dokonalý cudzinec na mojej objednávke bolesti na čokoláde na letisku Starbucks na letisku JFK. Ukázala na môj palubný lístok. “Miami. Croissant naplnený čokoládou. Počasie v bikinách! “

Dal som jej blízky úsmev.

Oficiálne som sa venoval liečbe anorexie od mája minulého roka. Po polovici života stráveného pri rozmýšľaní o jedle a kalórií, ako o čomkoľvek inom, som sa zhliadol do rehabilitačného centra pre poruchy príjmu potravy. Bol som na prahu 30. Bolo to teraz alebo nikdy.

A môžem s istotou povedať, že som “lepší”. Nie som vyliečená (ste niekedy?), Ale ja som lepšia. A potom mi niekto povie, aký som statočný za to, že som počas bikínovej sezóny jedol kurva bolesť au čokolády.

Nakupovanie na plavkách je zábavné pre asi .1% obyvateľov a všetci dostávajú výplaty z Victoria’s Secret. Ale ak je niečo, čo som sa naučil od rehabilitácie, je to, že aj tie dievčatá, o ktorých si myslíte, že “majú všetko” bojujú. Niekedy ťažšie ako tie, ktoré “vyzerajú” choré. Áno, som si istý, že Victoria’s Secret Angels majú aj kúpeľné obleky, tak ťažké, ako je to si predstaviť.

SÚVISIACE: Prečo je moja Burkini rovnako roztomilá ako vaša bikina

“TENTO JUST INH príde počuť @ thepouf a voskam poetic @ springplace. Sľubujem, že budeme aj zábavní a informatívni.

Príspevok, ktorý zdieľa Ruthie Friedlander �� (@ruthiefrieds)

 

Prvýkrát, keď som si skutočne uvedomil, že som mal telo, sedel v bazéne v ôsmej triede. Kúpil som si bikiny po prvýkrát pre túto príležitosť, a nie premýšľal som o dôsledkoch toho, čo by to znamenalo pre môj menej spoločenský život. Bolo to hlboké džínsové vyzerajúce dvojdielne, ktoré rozhodne nezapadalo správne. Bolo to predtým, ako značky skutočne predali topy a dno oddelene, takže môj vrchol bol príliš veľký a moje dno príliš malé. To bolo aj pred dňami Net-a-Porter a Amazon, takže ste museli – dostať to – skutočne ísť do obchodu.

Stála som v malej, štvorcovej šatni so zlým osvetlením (v obchode ironicky nazvanej Skvelé tvary), moja matka sedela v rohu na stoličke. “Je to pohodlné?” “Chcete ísť von do lepšieho osvetlenia?” “Chcete skúsiť jasnejšiu farbu?”

Moja matka ma videla prakticky nahá každý deň môjho života, ale zrazu som mala pocit, že je to cudzinec. Mám pocit, že som bol cudzinec. Nenávidel som to, čo som videl. Nechcel som, aby to niekto videl.

“Máš telo,”Povedala mi jedna dievča, keď som odišiel z mojej sundry. Mala telo predpubertálneho chlapca. Druh, ktorý som chcel. “Ja som taký žiarlivý. Máš zadok, “povedala.

Tieto veci som však nechcel. Aj keď mi povedala, že pred dvadsiatimi ďalšími 13-ročnými, myslíte si, že na mňa žiarlila, v tej chvíli som sa cítila tlstá.

SÚVISIACE: 4 ženy Skúsiť na plavky SWORE, ktoré nikdy nebudú nosiť

Dobrý Shabbas od @ netaporter #thenetset �� @bethnicolenewman

Príspevok, ktorý zdieľa Ruthie Friedlander �� (@ruthiefrieds)

Nákupný oblek pre mňa sa vždy cítil ako nejaká magická show: nájsť niečo, čo skrýva túto vec, ktorú nemáte rád (môj zadok, materská značka na ľavom stehne, stehná všeobecne), zdôrazňuje, že časť robiť ako (moje chrbát, moja klírens); je to jeho jadro, nie o oslavovaní seba.

Ale kto sa chce osláviť? Kde je to zábava? Od januára do marca polovicu toho, o čom hovoríme, je dostať “bikiny pripravené”. O čom by sme sa rozprávali, písali o tom, premýšľali, ak by to nebolo spojené s tým, Aké nudné tri mesiace by sme mali.

Chcete vedieť niektoré z mojich starých trikov?

Mám detské spomienky už v šiestich rokoch, keď som trvala na tom, aby som nosil nad mojimi plavkami nadmerné tričká. Pravidlo: Tričko muselo prejsť kolenami, inak by som nešiel do bazéna.

Ako teenager by som nosil topy na bikinách s nohavičkami alebo širokými nohavičkami nohavičiek, aby som sa vyhýbal rozmýšľaniu alebo pohľade na stehná. Kedysi som rozložil 90 stupňov tepla v bikinách a nohaviciach. Bolo to pohodlnejšie ako ukazovať moje nohy.

Ako dospelý sa stal nebezpečnejším. Jednoducho by som si nemal oblek, ak by som nebol v určitej váhe. A keby som bol v takejto váhe, byť mimo takéhoto tepla je sotva tolerovateľné.

SÚVISIACE: Prečo som sa zastavil holením mojej bikini linky (a mali by ste tiež)

Vykríknite na @faena za to, že máte najkrajšie kúpacie obleky, aké som kedy videl. Vyrobte prosím.

Príspevok, ktorý zdieľa Ruthie Friedlander �� (@ruthiefrieds)

 

Musel som vyhodiť všetky svoje kúpacie obleky, keď som získal svoju váhu späť (približne 20 libier, ale nie som pozitívny). A nehovoríme o 20 bikinách z vašej miestnej obchodnej predajne. Eres, Solid & Striped, Missoni … to boli investičné kúsky príliš malé pre moje “zdravé” telo.

Vďaka kráse internetu som nemusel vstúpiť do jednej z tých depresívnych, slabých šatní môjho dospievajúceho nočného mora. Celú úlohu som urobil on-line a objednal som ten najjednoduchší oblek v troch rôznych veľkostiach: čierny Eres.

Obleky prišli a sedeli tridsať dní v taške, než som ich mohol vyskúšať. Najskôr by som skúsil najväčší rozmer, hoci som vedel, že bez ohľadu na to, aké som urobil v tomto projekte, by som sa cítil ako hovno. Strategicky som čakal, že budem sám vo svojom byte. Len ja a moja (ironicky) nadváha mačka.

SÚVISIACE: Nenašiel som plavky na 13 rokov a teraz ich modelujem

Prvý oblek, ktorý som chytil, bola najmenšia veľkosť. Trvalo všetko, čo je v mojej moci, aby som sa to nepokúšal. Ak je to vhodné, bol by som šťastný, čo by bolo zlyhaním? Ale ak najväčšia veľkosť nie je taká chyba, taky? Hodil som na posteľ najmenšiu veľkosť a zistil som, že je najväčší.

“To sa hodí,” povedal som priateľovi, ktorý som stretol v liečbe slzami. “Je to skurvené.”

Mohla povedať milión vecí, ako napríklad: “Viete, že veľkosť nie je skutočná vec,” alebo “To je pokrok!” Každé z týchto vyhlásení by ma prinútilo, aby som ju chcel vniknúť do zubov. Namiesto toho mi jednoducho poslala nasledujúcu správu: “Hádajte, že je čas na: KÚPIŤ DIEŤA EMOJI :. To je to, na čo sú kúpacie obleky, že? “

Samozrejme, nie je to tak jednoduché. Zrazu som nezažil toto úžasné zjavenie, ktoré sa vysporiadalo so všetkými pocitmi, ktoré som mal o tom, že som sa dostal do dvoch veľkostí v plavkách. Môj priateľ, ktorý poukazuje na to, že kúpacie obleky sú užitočné kusy oblečenia, ktoré slúžia na to, aby sme mohli byť oblečení vo vode, nezmazali smútok o spätnom odosielaní menších veľkostí. Ale určite mi to pomohlo dostať sa z mojej módy-mozgovej bubliny, že som sa často ocitol stratený.

Prial by som si, keby som tu mohol napísať o tom, ako sa po tom všetkom cítim ako “skvelý” a “splnomocnený” v plavkách. Prial by som si, keby som to mohol písať Páči sa mi to nákup plaviek. Ale úprimná pravda je, že je to stále naozaj komplikované. Cítim sa vďačný za to, že som našiel jeden oblek, ktorého milujem, že sa necítim strašne, že mi nevadí, že by som mal fotiť. (Cítim sa trochu pokorne, že je to len plachá 500 dolárov, ale to je ďalší príbeh.)

Ale poviem vám to: Teraz, dva roky do môjho zotavenia, idem do Starbucks na ceste do Miami. Objednám si bolesť na čokoládu – a požiadajte barista, aby ho zahrial. A myslím na seba: Chlapec, som odvážny.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 4 = 1

map