Čo príde ďalej pre Aly Raisman?

Aly Raismanová je žena na misii. 24-ročná gymnastka, ktorá sa stala aktivistkou, strávila niekoľko posledných mesiacov neúnavne kampaňou za prežitie sexuálneho zneužívania, rozhovorom po rozhovore o vlastných traumatizujúcich zážitkoch a boji za spravodlivosť pre všetky ženy v gymnastike. Ale aj zlý potrebuje prestávku.

Keď sa stretneme v rodinnom dome mimo Bostonu na teplom jarnom popoludní, pripravuje sa na deň pri bazéne. Nosením jednoduchého čierneho T s džínovými šortkami sa jej tmavé vlasy preniesli do svojho bežného vysokého koníka a veselo ma pozýva, aby som sedel vedľa nej v klenutom salóniku na záhrade. S Gibsonom a Magikom, jej dva chlpaté biele psy, zakrivené na nohách, a mama, Lynn a mladší brat, Brett, visiace pod nedeľným dáždnikom, Raisman rozveseluje plány na letné. Má v úmysle cestovať, tráviť čas v dome svojej rodiny na Cape Cod a chytiť sa so svojimi kamarátmi.

Ale ona sa tiež chystá opäť rozprávať svoj príbeh. Dokonca aj v relaxačnom dni pri bazéne bude ďalej hovoriť o tom, čo sa s ňou stalo, hovorí. Až sa veci nezmenia.

Jej príbeh je dobre zdokumentovaný. Minulý jeseň v jej spomienkach, divoký, Raisman odhalil, ako zneužívaný lekár Larry Nassar sexuálne zneužíval jej – a nespočetné množstvo ďalších mladých žien – zatiaľ čo pracoval ako tímový doktor pre americkú gymnastiku. Rozhodnutie predložiť nebolo jednoduché.

SÚVISIACE: Aly Raisman: Nie, Posing Naked nemá význam, že som “žiadal o to”

V štýle August - Aly Raisman - Embed - 2
Michael Regan / Getty Images

“Bol som veľmi nervózny, pretože som nevedel, ako to ľudia vezmú,” hovorí. “Ale vedela som, že je to správna vec. Ak sa niekto nepokúšal za zmenu v gymnastiku, potom by sa nič neurobilo. “

Odvtedy priniesla vlnu pozornosti na túto problematiku a odštartovala požiar. Po tom, ako Raisman vystúpil v januári v Nassarovom rozsudku o odsúdení, spolu s viac ako 150 ďalšími ženami, 55-ročný Nassar dostal ďalších 40 až 175 rokov väzenia za sexuálne trestné činy. (Už bol odsúdený na odsúdenie na detskú pornografiu na 60 rokov).

Raismanová bola vyriešená výsledkom prípadu, ale hovorí, že pokiaľ ide o hľadanie spravodlivosti pre seba a ostatných prežilcov, začína sa len začať.

“Len preto, že zneužívateľ je vo väzení, nie je to koniec, alebo to neznamená, že spravodlivosť bola splnená,” hovorí. “Je zrejmé, že existujú ľudia, ktorí vedeli [o zneužívaní], ktorí neurobili správnu vec,” pokračuje, frustrovaním v jej hlase. “Politiky neboli správne. Okolo dospelých neboli vzdelaní. Je tu aj otázka: Kto by mal vedieť, kto nevie? Je to tak dôležité, aby ste to pochopili. “

V štýle August - Aly Raisman - Embed - 7
Dale G Young / AP

Raisman hovorí, že predstavitelia americkej gymnastiky stále odmietajú sedieť a hovoriť s ňou a ďalšími preživšími. “Nechápem to – je to neuveriteľné,” povedala a potriasla hlavou. Takže vo februári podala žalobu proti obrovskej americkej gymnastike a americkému olympijskému výboru, pričom tvrdila, že organizácie neuskutočnili dostatočné kroky na zastavenie zneužitia Nassara. Je to jediný spôsob, ako zistiť, ktorí predstavitelia umožnili Nassarovi zostať zamestnaný, hovorí. “Nebolo prešetrené. A chcem odpovede. “

Medzitým Raisman zistil, že niekedy je ťažké spomaliť. “Posledných pár mesiacov som sa na prvom mieste nezaujal,” hovorí a povzdychla si. “Bol som taký posadnutý snahou urobiť zmenu a urobiť všetko, čo som mohol. Teraz si uvedomujem, že sa to nestane cez noc, takže musím ešte urobiť čas pre moju rodinu a priateľov a samozrejme aj pre seba. “

V zriedkavých voľných dňoch si Raisman rád ponechá jednoduché: plávanie, čítanie, sledovanie dokumentov (práve skončila na princeznej Diane) a varenie so zeleninou a bylinkami z rodinnej záhrady. “Zameriavam sa na veci, ktoré mi pomáhajú uvoľniť sa a zbaviť sa toho, čo sa stalo,” hovorí.

VIDEO: Badass ženy: Aly Raisman, Heroine

Okrem toho, že pravidelne navštevuje terapeuta, Raisman dostáva akupunktúru a medituje až trikrát denne. “Bola som veľa bolesti hlavy pri cestovaní, ale odkedy som začala meditovať, málokedy ich dostanem,” hovorí. “Celkovo som sa snažila počúvať moje telo viac.” Našla ďalšie dočasné prostriedky. “Keď obdržím bolesti hlavy, dať môj obočie olej z mäty piepornej. A pred spaním som na moju pleť levanduľový olej pomohol uvoľniť, potom som rozptýlila iný olej v mojej miestnosti a meditovala s aplikáciou, až som zaspal. “

Ukľudňujúce techniky sú cenné a nevyhnutné. Ženy sa s ňou stále približujú, aby hovorili o svojich vlastných skúsenostiach a získali jej rady. “Keď idem nakupovať alebo vyjsť na večeru, ľudia sa chcú podeliť o svoje príbehy o zneužívaní, čo je niečo, čo som nikdy nečakala,” hovorí.

Hoci sa cíti poctou, že zapožičala ucho, je to ťažké, keď idú do grafických detailov. “Som veľmi spustený, niekedy na niekoľko dní,” hovorí. “Chcem ich podporiť, ale postarám sa o to, aby som sa postaral o seba.”

SÚVISIACE: Ako sa cíti Serena Williamsová o materstve a tlaku na vykonanie

V štýle August - Aly Raisman - Embed - 5
Patrick McMullan / Getty Images

Aby si toto leto poskytla priestor, Raisman žije doma s mamou, otcom, bratom a dvoma sestrami.
“Mám pocit, že posledný rok bol taký stresujúci a emočný,” hovorí. “Podpora mojej rodiny je naozaj pekná. Majú sa smiať. “

Neskôr v tomto roku plánuje presťahovať sa do svojho bytu v Bostone. Je nadšená, že robí všetky veci mladých dospelých v meste, ktoré mu unikli, zatiaľ čo v rokoch 2012 a 2016 získala zlaté medaily. “Nemôžem čakať,” hovorí. “Začal som vyzdvihnúť nábytok, ale bude to pekné, na čo sa teším.”

V štýle August - Aly Raisman - Embed - 6
Alex Grimm / Getty Images

Medzitým má dosť na svojom tanieri. V marci spolupracovala s Darkness to Light, advokačnou skupinou pre prevenciu sexuálneho zneužívania detí, ktorá pomáha vzdelávať dospelých, ktorí sa venujú mládežníckemu športu. Povzbudzuje rodičov, učiteľov a trénerov, aby prijali program prevencie športových športov. (Program je dostupný on-line a Raisman bude pokrývať náklady na 10 USD pre každého, kto by ho chcel dokončiť.) “Musíme vytvoriť prostredie, kde budú všetci vzdelaní,” hovorí.

Ona cestovala po krajine, hovorila na vysokých školách a univerzitách o sexuálnom útoku na areál a
ako môžu akademické inštitúcie lepšie zvládnuť správy o zneužívaní. “Myslím si, že naša spoločnosť musí urobiť oveľa lepšie porozumenie. Nie sú to len hollywoodske [herečky] alebo olympijské gymnastiky, ktorých to ovplyvňuje, “hovorí.
“Je to všade.”

Raisman tiež príležitostne modeluje značky, ktoré podporujú jej posolstvo, ako napríklad Aerie, ktorá v súčasnosti predáva plavec Survivor, ktorý Raisman pomohol pri navrhovaní, s výťažkami, ktoré ťažia z temnoty na svetlo. “Ak značka nepodporuje #MeToo hnutie, potom sa nechcem s ňou spájať,” hovorí.

Využíva podobný prístup k mediálnym vystúvaniam. Vo februári pózovala pre Šport ilustrovaný Plavky problém, pretože našla duše-baring tému streľby posilnenie. Raisman sa pripojil k modelom ako Sailor Brinkley Cook a Robyn Lawley v tom, že majú frázy, ktoré sú pre nich dôležité namaľované na koži. “Mala som” Ženy nemusia byť skromné, aby boli rešpektované “na moje telo a myslím, že to hovorí samo za seba,” hovorí. “Je to pravda. Nezáleží na tom, čo má niekto na sebe: Nikdy to neznamená, že ju žiadajú. “

SÚVISIACE: Aly Raisman je plavky šíri správu o teóriu tela

V štýle August - Aly Raisman - Embed - 4
Tim Clayton – Corbis / Getty Images

Dostať sa do pozornosti predstavuje vlastný súbor výziev. “Hovoriť nie je ľahké. Naučil som sa, že je to v poriadku, nie je v poriadku, “hovorí. Takže vždy, keď bude zvážená nad tým, ako je všetko prehnané, vec, ktorá ju udržuje, je jej rovesníci. “Niekedy je ťažké sa naštvať. Prečo je náš svet taký? Prečo tam je tak veľa zlých ľudí? “Hovorí. “Ale my sme na začiatku naozaj nádejnej budúcnosti, kde budúca generácia zmení veci. Dúfam, že jedného dňa sa objaví generácia, ktorá nikdy nemôže povedať “#MeToo.” “

V súčasnosti je odhodlaná zabezpečiť plnú spravodlivosť v prípade Nassar. To znamená, že pravdepodobne nebude súťažiť na olympijských hrách v roku 2020 v Tokiu. “Momentálne nepracujem,” hovorí, aj keď zostáva aktívna so zmesou plávania, boxu a bicyklovania. “Vždy sa chcem zapojiť do gymnastiky, ale môžem urobiť viac športov mimo šport.”

Možno by to nakoniec mohlo viesť k kariére v politike.

“Je to smiešne, pretože ľudia mi to stále hovoria,” hovorí s úsmevom, keď sa objaví prednášajúci. “Cítim sa veľmi lichotivo. V súčasnosti neviem dosť o politike, ale určite chcem mať stále hlas. Tento problém je ďaleko od konca. “

Módny redaktor: Andreas Kokkino. Vlasy: Christian Marc for Forward Artists. Makeup: Valery Gherman pre The Wall Group. manikúra: Betina Goldstein pre spoločnosť Lowe a Co. po celom svete. Produkcia: Kelsey Stevens Productions. Umiestnenie: Fairmont Miramar Hotel & Bungalows, Santa Monica.

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnite augustové vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch, na Amazon a pre digitálne sťahovanie 6. júla.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

27 − 22 =

map