Čo Supermodelka Christy Turlington Burns učia svoje deti o márnosť

Je to princ, je to Lacroix, je to Elton John, je to Dolce; tam je toľko, čo sa tu deje, “hovorí Christy Turlingtonová Burnsová, naznačujúca na vrchol, inšpirovaný kabát Dolce & Gabbana z 80. rokov ozdobený krídlami bejeweled, ktoré nosí v New Yorku. Pri sledovaní skríň šatstva predtým urobila vzdelanú domnienku, že číslom potiahnutého potiahnutého rukávom bol návrhársky dom Emanuela Ungara. Samozrejme, bola pravda, že nielen preto, že chápe módu, ale aj preto, že už tieto štýly nosila v čase svojej pôvodnej inkarnácie. “Tieto kúsky sú možno trochu kratšie ako tie, ktoré sú v mojom období rozkvetu a majú ešte väčšie ramenné podložky, ale určite to je pocta,” hovorí Turlington Burns so smiechom. “Mnohé z nich mi pripomínali dizajnérov z 80. rokov, ktorí boli ešte predtým, ako Giorgio Sant’Angelo, Antony Price a Arnold Scaasi.”

A napriek tomu môžeme dokonca pripomenúť čas, keď ona a jej kolegovia supermodelky (áno, originály – Naomi Campbellová, Linda Evangelista, Cindy Crawfordová a Claudia Schifferová) nepredstavovali módu a pop-kultúru éteru? Ich kolektívne mocenské – priemyselní ľudia stále odkazujú len na ich mená – naďalej nesú váhu. Len v minulom roku sa Turlington Burns objavil v kampaniach pre značkové značky ako Versace, Maybelline New York, Biotherm, H & M Sustainable Conscious Collection a Cole Haan.

SÚVISIACE: Jennifer Aniston je v poriadku

V štýle September - Christy Turlington - Lead
Chris Colls / Serlina Associates. Marc Jacobs jumpsuit a oxfords.

Aj keď si váži všetky dobrodružstvá svojej kariéry v modelovaní, rehashing minulosti nie je jej zameraním. “Je to zábavné, ako som sa cítil z neho,” hovorí, keď vkĺzla do oveľa pohodlnejšej mikiny a čiernych nohavíc. “Nie je to niečo, o čom si myslím vôbec denne.”

Zdá sa, že to ani nepôsobí na Graceovú, jej 14-ročnú dcéru s hercom a režisérom Edom Burnsom (majú tiež 12-ročného syna, Finna), ktorý sa naozaj nespýtal na legendárny módny status svojej matky. “Veľa z týchto vecí práve prichádza do jej uvedomenia,” hovorí Turlington Burns. “Pravdepodobne bude mať ďalšie otázky. Dokonca aj ľudia, s ktorými sa stretla, väčšinou ani nevie, kto sú alebo aký je ich význam. Spomínam si, keď moja neter, ktorá je 21 rokov, pre mňa prepisovala niečo a Basquiat prišiel. Nevedela, ako to napísať, nevedela, kto to bol, a potom o rok neskôr bolo: “Ó môj bože.” “

V štýle September - Christy Turlington - Embed - 5
Chris Colls / Serlina Associates. Balenciaga šaty. Chanel oxfords.

Určite Turlington Burns vždy mal takúto dualitu. Je to kultová krása zo severnej Kalifornie, ktorá dáva prednosť účinkom make-upu; vysoko-módne miláčik, ktorý prešiel na prerušenie svojej kariéry, aby sa stal študentom na univerzite v New Yorku; skutočne slávnej osobe, ktorá rada žije s nízkou kľúčovou existenciou. Je schopná tolerovať diskusiu o trblietavých okamihoch svojho života, o ktorých sa najčastejšie pýta, pokiaľ môže byť konverzácia nakoniec presmerovaná na svoju najväčšiu vášeň, nezisková organizácia Every Mother Counts alebo EMC, ktorú založila v roku 2010. Jej záujem o zdravie matiek spočiatku vychádzal z osobnej skúsenosti: Po narodení svojej dcéry, Turlington Burns utrpel krvácanie, ktoré, ak by nemala náležitú starostlivosť, mohla byť smrteľná.

V štýle September - Christy Turlington - Embed - 3
Chris Colls / Serlina Associates. Dolce & Gabbana kabát.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zomiera ročne viac ako 300 000 žien z dôvodu tehotenstva a problémov s narodením dieťaťa a podľa EMC je možné zabrániť 98% týchto úmrtí. Šokujúco, Spojené štáty majú najvyššiu mieru úmrtí matiek v akejkoľvek rozvinutej krajine. Komunity s nižším príjmom sú najviac postihnuté, najmä afroamerické ženy, ktoré sú štvornásobne pravdepodobné, že kaukazské ženy zomierajú pri pôrode a komplikáciách súvisiacich s tehotenstvom.

V štýle September - Christy Turlington - Embed - 4
Chris Colls / Serlina Associates. Ermanno Scervino šaty. Chanel oxfords.

“Povedal by som, že v srdci je systemický rasizmus,” hovorí Turlington Burns. “Prečo existujú rôzne výsledky pre ženy [na základe toho, či sú vzdelané alebo nie, či majú prístup k zdravotnej starostlivosti alebo nie?” Vzdychne. “Snažíme sa len zlepšiť kvalitu života čo najväčšieho počtu ľudí.” (Zatiaľ je tento počet 600 000 a počítal sa vďaka grantom vo výške 4 milióny dolárov v grantoch, ktoré spoločnosť EMC poskytla po celom svete.) Jej posledné cesty v mene spoločnosti organizácia sa podieľala na otvorení kliniky pôrodnej asistencie v Guatemale a dodávaní solárnych súprav do nemocnice s nedostatkom energie v Tanzánii. Je tiež výkonným producentom prebiehajúcej série dokumentárnych filmov nazvanej Birth in America, ktorá odráža ťažkú ​​situáciu tehotných žien a rodín po celej krajine.

Jej pozitívny vplyv smeruje k najdôležitejšiemu publiku. Turlington Burns sa rozsvieti po odhalení toho, že nedávny projekt Graceho sociálnej spravodlivosti, ktorý sa uskutočnil v ôsmom ročníku, bol zameraný na zdravie matiek a dieťaťa. “Keď nehovoríte svojim deťom, čo robiť, keď nehovoríte:” Mali by ste to urobiť a vy by ste mali byť vďační za to, “dostali to sami.”

VIDEO: Top 5 módnych momentov Christy Turlington Burns

Turlington Burns je tiež odhodlaný uviesť príklad na sebaobrázku. Ľudia sa ju pýtali od veku 15 rokov, ak plánovala kozmetickú chirurgiu, hovorí: “Myslím, že to bolo skoré znamenie o spôsobe, akým sa naša kultúra pohybuje, ale nepovažujem to za atraktívne. Nepovažujem to za zdravé. Nikdy by som nechcel, aby moje deti boli vychovávané niekým, kto je nervózny, pokiaľ ide o spôsob, akým sa objavujú, alebo aby im dali toľko času a pozornosti.

“Možno moja mama stanovila precedens, že v skutočnosti to nie je taký rozrušený,” pokračuje. “Aj dnes som si neholil nohy. [Keď som sem prišiel] Bol som rád: “Bože.”

SÚVISIACE S KĽÚČ: Heidi Klum na Zhora Datingu Niekto 17 rokov mladší

V štýle September - Christy Turlington - Embed - 8
Chris Colls / Serlina Associates. Balmainové šaty.

Spomínam si, že raz sedela naproti lesknej Jennifer Lopezovej na výstave Marc Jacobs, keď mala Grace 6 mesiacov. “Koža bola lesklá, žiarivá, nie vada. Mala perfektné prsty, všetko, “hovorí Turlington Burns of Lopez. “Len si spomínam, že sa pozerám nadol a premýšľam, že by som nemal byť tu.” A som si istý, že som začal aj lakting. “

Čo sa týka jej chlapíkov, z času na čas vidí Evangelistu. Ich synovia sú toho istého veku. A nedávno vyskočila na poslednú chvíľu žiadosť od Campbell, aby prijala ocenenie za celoživotné dielo za jej výročnú výročnú výročnú slávnosť slávnostného výročia tvorivého ducha Pratta Black Alumni of Pratt. Turlington Burnsová hovorí, že nikdy nie je taká spontánna, ale vrhla šaty od Zero + Maria Cornejo, jej obľúbeného dizajnéra pre vystúpenie na červenom koberci, a vystúpila. (“Keď vám sestra zavolá a požiada vás, aby ste ju stáli v obuvi, hovoríte áno, a tak som tu,” povedal Turlington Burns na pódiu.)

V štýle September - Christy Turlington - Embed - 9
Chris Colls / Serlina Associates. Svätý Laurent Anthony Vaccarello šaty.

“Je to ako detskí priatelia, však?” Dodáva. “Takže ich možno nevidím po celú dobu, ale vždy, keď som s nimi, idem späť do oboznámenia a pohodlia. Som na nich hrdý. Sú to úžasné ženy. “

Vo vysnívanom svete je supermodelový textový reťazec, ktorý ich udržiava všetky prepojené, ale Turlington Burns trvá na tom, že taká vec ešte neexistuje – aj keď nie je proti tomu, aby začala. Jedna vec je istá: dá sa očakávať, že bude príjemcom záplavy príspevkov a správ Instagram, keď v januári dosiahne 50 rokov.

KÚPIŤ: Čipka, Vintage Tees, Biker Shorts: To je to, čo sexy vyzerá v roku 2018

V štýle September - Christy Turlington - Embed - 2
Chris Colls / Serlina Associates; móda Editor: Julia Von Boehm; vlasy: Ben Skervin / Oribe / The Wall Group; make-up: Romy Soleimani / The Wall Group; manikúra: Maki Sakamoto / NARS Cosmetics / The Wall Group; výroba: Carly Louison / Serlina Associates

“Neexistuje žiadna strana. Nie som stranická osoba, “hovorí. “Len chcem svoju rodinu. Je to deň po Novom roku, takže pre mňa je to ideálny čas na resetovanie. Jediná vec, ktorú nemám rád v týchto narodeninách, je, že sa mi páčia čudné čísla lepšie. Neviem prečo. Myslím na svoje 49. narodeniny ako moje 50. narodeniny. Takže v mojej mysli sa už tak trochu stalo. “

Fotografoval: Chris Colls. Módny redaktor: Julia von Boehm. Vlasy: Ben Skervin. Makeup: Romy Soleimani. Manikúra: Maki Sakamoto.

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnite septembrové vydanie InStyle, k dispozícii na novinových stánkoch, na Amazon a pre digitálne sťahovanie 10. augusta.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

60 − 54 =

map