Peyton List sa stáva skutočným o stanovení hraníc sociálnych médií

Sociálne médiá môžu byť tak návykové. Ale je to môj život mimo filtre, na ktorý som sa snažil sústrediť.

Nechceme to skrútiť: Mám rád sociálne médiá. Milujem, ako sa mi umožňuje pripojiť sa k mojim fanúšikom, stretnúť sa s novými priateľmi – legitím, spoločne som sa s priateľmi v sociálnej oblasti, s ktorými som v reálnom živote visí – a vidieť svet z perspektívy iných ľudí. (Shoutout k Michelle Obama za jej úžasné krmivo.) Ale existuje tlak na spoločenské, ktorý sa niekedy môže cítiť trochu príliš.

Postám, keď je niečo cool, alebo vidím niečo, čo stojí za to zdieľať, čo je krásne, keď žijem. Ale medzi príbehmi Snapchat a odmenou za to, že ste posielali obrázky a ponechali si pruhy, existuje podivný nátlak, ktorý sa staví na účasť. To robí to viac návykové, takže je naozaj ťažké zdieľať. A je to celkom jemná čiara medzi zdieľaním a predávaním.

Ľudia veľa vedia o mojom živote – bol som v televízii odo mňa tri roky. A nie je veľa sťažovať. Som si plne vedomý, ako som šťastný, že mám robiť prácu, ktorú robím. Pracujem naozaj, naozaj tvrdo a existuje veľa privilegií a výhod, ktoré prichádzajú s touto prácou. (Sú tiež obscénne včasné prebudenie a obmedzený čas s priateľmi a rodinou, ale všetko je to súčasťou.) Existujú veci, ktoré som veľmi pohodlne zdieľať s mojou komunitou, ako práca a predstavenia a nastaviť život. To je to zábava, ale nie je to celý môj život. Je to môj pracovný život. Ponecham ostatné veci pre seba. musím.

vždy zábavné natáčanie s mojím dievčaťom @ krissy✨

Príspevok zdieľaný spoločnosťou PeytonList (@peytonlist)

Pozri, bolo veľa času, keď som chcel len nahrávať spovedníka alebo vlog, ktorý som reagoval na niečo, ale vždy som sa zastavil sám. To je, keď zavolám priateľa alebo hovoriť so svojím bratom alebo mámou. Snažím sa len pracovať s niekým osobne, skôr ako cez sociálne médiá. Cítim sa trochu zvláštne, ako to povedať, ale bolo som oveľa viac na to, aby som volal kamaráta po telefóne namiesto toho, aby písal text. Je to len toľko, koľko je zmeškané, keď nespočujete niečí hlas ani spôsob, akým niečo hovoria. Plačúca tvár emoji nie je to isté ako počuť praskanie v niečom hlase skôr, ako plakať.

Väčšinou sa pokúšam nájsť rovnováhu zdieľania dostatočného množstva seba, aby som zostal v kontakte s mojimi fanúšikmi, ale vždy ma udržiaval osobné veci – vzťahy, rodinné veci, súkromné ​​fotografie – pre seba. Chcem mať dialóg s mojou komunitou, ktorá skutočne znamená niečo a nie je len sériou filtrovaných samých seba. Je to súčasť toho, čo robí to, čo robím toľko zábavy. A naozaj sa mi páči fotografovanie, takže zdieľanie fotiek vecí, ktoré ma inšpirovali na Instagram, je celkom prirodzené. Tumblr má nejakú naozaj dobrú poéziu alebo chladné blogy, kde sú ľudia otvorení. Ale musíš vytvoriť šťastie a krása pre seba, čo znamená, že nemôžete byť vždy na každej platforme. Aspoň nemôžem. V týchto dňoch zostanem mimo Twitter, je to naozaj príliš kritické. Väčšinou sú to len ľudia, ktorí sa navzájom pražia a ja sa na to ani nepozerám.

Vlogovanie je niečo, čo je celkom zábavné. Ale podobne ako u mnohých sociálnych médií, cítim, že je také ľahké prestať žiť svoj život, aj keď vytvárate všetky tieto chvíle. To je problém snažiť sa, aby sa niečo zdalo dôležitejšie ako to naozaj je, a je to niečo, o čom som veľa premýšľal. Dokonca aj keď som so svojimi priateľmi a fotoaparát zapne Snap, všetci začnú tancovať, viete? Všetci sme sa vychádzali, ale fotoaparát sa zapína a zrazu kričame a všetci sa správajú, ako by mali najlepší čas – a my boli mať skvelý čas, jednoducho nie zrejme – a akonáhle fotoaparát zhasne, všetci sa vrátia do normálu.

Frandsss

Príspevok zdieľaný spoločnosťou PeytonList (@peytonlist)

Pravdepodobne som strávil 2-3 hodiny denne na sociálnej úrovni. Mám pocit, že z toho mám veľa inšpirácie. Začal som sledovať viac ľudí, ktorí šíria správy o sebaobľúbenosti, ako napríklad “Girl Talk”. A je super, že môžem komunikovať s priateľmi, ak som preč. V skutočnosti som vytvoril silné priateľstvo s ľuďmi, s ktorými sledujem, a fotografie, ktoré sa mi páčia. Sociálne médiá sú ako veľa iných vecí v živote: môže to byť úžasné, ale máme na starosti stanovenie vlastných hraníc o tom, čo chceme dať do sveta.

Je pekné mať tajomstvá a časti vášho života, ktoré sú len pre vás a vašich najbližších ľudí. A potom, keď si sedíte s niekým v reštaurácii, viete, skutočné veci, o ktorých sa rozprávate, momenty, ktoré ešte nevedia. Mám 19 rokov, ale mám dievčatá, ktoré ma sledujú, ktorí sú oveľa mladší. Na nedávnej schôdzke a pozdravu mi 9-ročná mi povedala, že ma sleduje na Snapchate. Pripomenulo ma, ako sa veci, ktoré som tam venoval, vidí veľa ľudí. Zverejnil som fotografie z plaviek a ja som v pohode s tým – som spokojný s mojím telom a chcem, aby vedeli, že by mali byť tiež hrdí na svoje telá. Ale je to zložité a som naozaj opatrná. Myslím na všetko, čo som predtým, než ho posielam, a niekedy sa dokonca pýtam priateľa, ak si myslí, že je príliš veľa.

Deň 1 a už v láske s Dubajom

Príspevok zdieľaný spoločnosťou PeytonList (@peytonlist)

SÚVISIACE: Peyton List rozlieva svoje myšlienky o sociálnej mediálnej pozitíve na aplikácie na úpravu fotografií 

Mám rád sociálne médiá a kontakty, ktoré to umožňuje. Milujem zdieľanie nápadov, stretávanie sa s novými ľuďmi a inšpirovaním ľudí, ktorých by som nikdy nestretol. Existuje však nebezpečenstvo, ktoré je skutočné. Môžete vysať celý svoj čas, cítiť sa menej, ako ste, keď porovnávate svoj život s dokonale filtrovanou existenciou niekoho iného a existujú bezpečnostné hrozby, ktoré prichádzajú s geografickým označením alebo živým prezeraním vašej presnej polohy. Sociálne médiá sú skvelé, ale skutočná sociálna interakcia – zmysluplné rozhovory, spánky a stretnutia s ľuďmi, ktorých milujem – je lepšia. Viac času tváre ako FaceTime, viete?

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

52 − 49 =

map