Pharrell Williams je obvinený z kultúrneho využitia pre jeho Holi-Themed adidas tenisky

Pharrell Williams a Adidas sa dostali do ohniska pre svoju novú líniu, ktorá čerpá inšpiráciu z osláv Holi, s niektorými ľuďmi, ktorí ju označujú za kultúrnu priazeň.

Holi, slávená po celej Indii a Nepále, je každoročným “festivalom farieb”, ktorý prináša hinduistom spoločne, aby oslávili začiatok jari tým, že sa pokryli v pestrofarebnom prášku. V kolekcii Hu Holi Williams kreslil živé farby Holi, aby vytvoril rad farebných tenisiek a oblečenia, ktoré boli predbežne prepustené 2. marca.

Ale po výlete, ktorú Williams odcestoval do Indie, aby sa pripojil k slávnosti Holi a podporil svoju novú líniu, ľudia kritizovali umelca, že používa indickú kultúru len kvôli svojej módnej línií.

Hindský duchovný a prezident univerzálnej spoločnosti hinduizmu Rajan Zed vyzval Williamsa a Adidasa, aby premenovali zbierku na svojej webovej stránke. 

Zed povedal, že Williams a Adidas “mali urobiť nejakú domácu prácu predtým, ako si koncepty hinduizmu zvolili frivolne a použili ich na výrobu módnych vyhlásení a predaj obuvi pre obchodnú chamtivosť, z ktorých niektoré obsahujú kožu.” 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

57 + = 62

map