Pozrite si najdôležitejšie udalosti zo slávnostného otvorenia zimnej olympiády 2018

Zimné olympijské hry v roku 2018 začali v piatok 9. februára v PyeongChang v Južnej Kórei, keď sa zoznámili s najlepšími športovcami na svete. Konkurenti z celého sveta reprezentovali svoje národy zhromaždením pod vlajkami svojich krajín, s niekoľkými významnými výnimkami.

Južná Kórea a Severná Kórea, dve krajiny, ktoré sú technicky vo vojne, pochodovali spoločne pod vlajkou “jednotnej Kórey”, ktorá zobrazuje celý, nedeliteľný kórejský polostrov. Počas zápasov sa znova stretnú za spoločný ženský tím ľadového hokeja, ktorý je najväčšou show jednoty za desaťročia.

TK
Jamie Squire / Getty

Rusí športovci tiež pochodovali pod neutrálnou vlajkou, nosiacimi neutrálne uniformy, ktoré museli urobiť, aby mohli súťažiť v zimných olympijských hrách v roku 2018 po tom, čo Rusko bolo prerušené kvôli dopingovej schéme.

TK
Matthias Hangst / Getty

Hry sa sotva začali a sú už plné dramatu. Sledujte hlavné body z piatkového otváracieho ceremoniálu.

SÚVISIACE: Zimné olympijské hry “nové” Ďakujem, mama “Video určite vás bude plakať

Prehliadka začala s oslnivým ohňostrojom zobrazujúcim osvetlenie olympijského štadióna PyeongChang. Čoskoro sa hral predtým nahratý segment, ktorý predstavoval päť detí z regiónu, ktoré sa rozhodli rozprávať o histórii Kórey. Zábery potom vystúpili na štadión, kde sa do arény dostali deti a biely tiger, kultúrne symbolické zviera pre Kóreu. 

Deti tancovali spolu s tigrom, ako aj inými mýtickými stvoreniami, aby ďalej zobrazovali, ako vznikla Južná Kórea. Netreba dodávať, že roztomilé deti a veľkolepé tance rozptýli divákov z chladnej zimy. 

TK
Jamie Squire / Getty
TK
Richard Heathcote / Getty

Výkon bubeníka sa stal vlasteneckým, keď sa veľká skupina kostýmov hudobníkov pretransformovala do farieb juhokórejskej vlajky. Bola to najkompaktnejšia choreografia časti slávnosti s dôrazom na skupinovú dynamiku, ktorá je pre Kórey veľmi dôležitá. Myšlienka, že skupina je cennejšia ako celok, je zdôraznená v ázijskej kultúre. 

TK
Matthias Hangst / Getty
TK
Richard Heathcote / Getty

Okamih, keď sa všetci čakali oficiálne: sestra Kim Jong-novej Kim Yo-jong sa s prezidentom Južnej Kórey podarila na historickom stretnutí. 

TK
MARTIN BUREAU / Getty

Bojové umelci mužov a žien odľahčili náladu tým, že predvádzali svoje pôsobivé schopnosti karate. 

TK
Matthias Hangst / Getty

Pred sprievodom národov rozkošný detský zbor Dúhovky spieval juhokórejskú národnú hymnu. Následne sa najprv vrátilo Grécko, ako je tradícia, s ostatnými národmi v abecednom poradí podľa kórejskej abecedy a Kórey v poslednej dobe.

Keďže sa predstavili súťažiace olympijské tímy pre tohtoročné zimné hry, diváci sa rozhádzali, keď tím vyrazil na pódium tím USA, vedený olympijským lugerom Erinom Hamlinom. A bez košele polynézsky tongan Pita Taufatofua tiež spôsobil dosť rozruch. 

TK
Matthias Hangst / Getty
TK
Bazén – Frank Fife / Getty 

Nakoniec rozsvietila masívna olympijská kotol, ktorá produkovala ďalší veľký hukot zo stánkov. 

TK
Richard Heathcote / Getty
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

81 + = 85

map