Pravda o cvičení s Makeup On

Ach, cvičenie. Keď sme vlastne nájsť čas na to, je to pravdepodobne hneď po dlhom pracovnom dni. To znamená, že existuje veľká šanca, že ste pravdepodobne pracovali s tvárou plnou make-upu predtým. Už ste sa pýtali, či je cvičenie s make-up naozaj zlé pre vašu pokožku, alebo či je to úplne dobré, ak hľadáte extra glam v telocvični? Hľadali sme Whitney Bowe, M.D. a Neal Schultz, M.D., N.Y.C. dermatológ, hostiteľ DermTV.com a tvorca BeautyRx od Dr. Schultza, aby to zistil. 

Bowe odporúča vždy odstránenie všetkých a všetkých stopy make-up pred tréningom. “Make-up vytvára prekážku na pokožke, ktorá pokrýva vaše póry, a keď pracujete von, váš make-up sa mieša s olejom a potenie, čo zase zabraňuje koži a zabraňuje tomu, aby tieto póry mohli uvoľniť pot,” hovorí V štýle. “Keď pracujete, vaše póry a potné žľazy sa otvoria, aby ochladili vaše telo – nosenie plnej tváre make-upu môže zablokovať vaše póry a žľazy, čo bráni dýchaniu vašej pokožky, čo môže mať za následok výpadky, a podráždenie pokožky. “

SÚVISIACE: 4 veci, ktoré by ste mali urobiť hneď po spracovaní

Ak ste bez make-upu, existujú nevyhnutné kroky starostlivosti o pleť, ktoré budete mať počas tréningu. “Uistite sa, že máte čistý uterák, aby ste mohli vyčistiť tvár, namiesto toho, aby ste ju otrepali,” hovorí Schultz V štýle. Podľa Schultza, ak ste si umyli svoju tvár ešte predtým, ako ste ju vycvičili, stačí len striekať vašu tvár s vodou a po cvičení ju vysušiť – nie je potrebné žiadne mydlo.

Ak sa make-up nosí do telocvične, existujú dôležité faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri účinnej ochrane pokožky. Napríklad make-up make-up nemožno zmeniť. “Keď sa pot zmieša s make-upom (bez ohľadu na typ make-upu), vytvára ideálne prostredie pre akné,” hovorí Bowe V štýle. Pokiaľ ide o dešifrovanie, ktorý typ make-up je horšie nosiť, Bowe dodáva, že nadácia je veľká no-no. Očný make-up sa však skladá z ťažkých voskov a olejov, a preto, ak sa rozmaže na kožu okolo očí, môže to viesť k upchatiu pórov. Ak nemôžete odolávať noseniu make-upu, spoločnosť Bower navrhuje zvoliť bezolejový, ľahký základ alebo BB krém, balzam na pery alebo Chapstick a vodotesnú silikónovú riasenku.

FOTOGRAFIE: 8 účesov, ktoré dokážu dokonalý pocit

Okrem toho, ak ste sa rozhodli nosiť make-up pri práci, potom je veľmi dôležité očistiť tón a exfoliovať pokožku hneď po. “Použite dostatočné čistiace prostriedky na odstránenie nielen povrchovej špiny a oleja, ale celého make-upu,” dodáva Schultz. “Aby ste sa uistili, že zbytočne nie je zvyšok a či bol odstránený všetok čistiaci prostriedok, použite potom toner alebo sťahovavý prostriedok.” Aby sa ďalej vylúčili všetky zostávajúce ropné špáry, mŕtve bunky, make-up, špina alebo znečistenie ovzdušia, ktoré sú výsledkom tvárou v tvár počas tréningu, Schultz odporúča používať 7- alebo 8-percentný glykolový roztok alebo podložku. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 3 = 5

map