Prečo Cecile Richards nepoužil nohavičku na plánované rodičovské vypočutie

V exkluzívnom výňatku z jej novej spomienky, Robiť problémy, Cecile Richards, bývalý prezident Federálnej federácie pre plánované rodičovstvo a plánovaný akčný fond pre rodičovstvo, opisuje stresujúce dni, ktoré viedli k jej prvému vypočutiu v Kongrese, ktoré sa konalo po tom, čo skupina proti potratom uviedla videá údajne ukazujúce, že zamestnanci organizácie predávajú plod tkanivo. Jedna z mnohých vecí, na ktorú nikdy nezabudne na ten deň: to, čo nosilaa ako to odráža rodovú dynamiku.

Napätie bolo vysoké, keď sme sa pripravili na veľký deň. Jazdil som do bláznivého tímu a snažil som sa zapamätať každý dôležitý kus papiera a každú skutočnosť. Počas môjho voľného času som skúmal všetko, odkedy sa dá kontrola antikoncepcie pacienta dostať na kliniku v Oregone, na koľko mladých ľudí používal každý mesiac linku pomoci pre text / chat programu Planned Parenthood. V čase, keď som skončil, som mal obrovské spojivo s informáciami o pozadí, ľahko o šiestich centimetroch.

Počas celého procesu prípravy som opakovane požiadal tím, Kde sú naši pacienti v tomto? Kde sú ich príbehy? Zavolala som Denna Farris-Fisherová, žena z Texasu, ktorej skúsenosť s Plánovaným rodičovstvom mi zostala v mysli a opýtala sa ju: “Je v poriadku, keď o tebe hovorím?” Ona odvážne súhlasila a priala mi šťastie.

Niekoľko dní pred vypočutím sme prešli, takže náš tím mohol vysvetliť, ako bude miestnosť nastavená, a ukázať, ako by to fungovalo. Tam bola rad stoličiek, zdvihnutých na plošine, ako lavice lavice a potom miesto pre mňa pred miestnosťou.

“Kto sedí so mnou pri stole na stole, aby som mohol klásť otázky alebo získať pomoc?” Spýtal som sa.

Lee Blalack, jeden z našich právnikov, ktorých veľmi rád obdivujem, povedal: “Myslím, že je lepšie, ak ste tam hore tam sami. Nepotrebujete nikoho. “

Mal som krátky okamih paniky. “Počkaj chvíľku,” povedala som. “Videl som tieto vypočutia v televízii. Každý má vždy právnika! “Bol som naštvaný na moju mozog, pripomínajúc každú televíznu súdnu dráhu, akú som kedy videl, od Perry Mason na Matlock. Ľudia na súde boli vždy zastúpení právnikmi, ktorí sedeli na ich strane.

“Ty to dokážeš. Budete pripravení, “odpovedal Lee. Aj keď som ho v tej dobe chcel uškrtiť, jeho dôvera vo mňa prešla ďaleko.

SÚVISIACE: Cecile Richards sa zvrhol ako prezident plánovaného rodičovstva

Cecile Richards Book
Zdvorilosť

Pri poslednom prechode právnici povedali, že musím prísť do oblečenia, ktoré by som nosil v deň vypočutia. Predpokladám, že nejaký druh skúšok na šaty. Vybral som si základný modrý oblek a čepicu svojej mamy, ktorá mi vždy pripomínala odznak šerifa. Kedykoľvek som proti niečomu naozaj tvrdý, prináša so mnou Ann Richards.

Jedna z partneriek mladých žien ma pozrela hore a dole. “Ak by ste to mali nosiť, mali by ste zmeniť svoje topánky,” povedala.

“Moje topánky?”

Poukázala na to, že dvojica, ktorú som si vybrala, mal na obale dizajnový obal: strelivo pre opozíciu.

Ani som si nevšimol. Nemyslím si, že som skutočne kúpil topánky. Som si istý, že som ich dostal od mamičky, ktorá bola oveľa módnejšia ako já. Bolo ťažké si predstaviť taký vážny rozhovor s mužským svedkom o tom, čo mal na sebe.

Zmienka o mojich topánkach bola, keď som pochopil, že sa budem skúmať od hlavy po päty. Táto realizácia sa neskôr potvrdila, keď sa pravicové blogy dostali do šialenstva nad tým, že som na vypočutie nenosil špičku. Musíte sa pozrieť tak blízko, aby ste videli taký detail.

SÚVISIACE S PRÍSLUŠNÍKMI: Zákonodarcovia ztratili stav Únie pre túto stranu

Cecile Richards
Mark Wilson / Getty Images

Na konci dňa nebolo oveľa viac práce. Prečítal som fakty a zabalil som svoje spojivo. Dal som si opäť svoj oblek a položil si inú topánku. [Môj manžel] Kirk [Adams] nám urobil večeru. “Len si pamätajte,” povedal, “viete viac o plánovanom rodičovstve ako o niekom v tej miestnosti na vypočutie.” Zastavil som sa, aby som to zvážil, ale nebol pripustený, že by mohol mať pravdu.

Zavolal som moje deti. Lily bola v Iowe, kde sa presťahovala do Clintonovej kampane; Hanna bola v Indii a pracuje na vlastnej kampani. a Daniel bol v škole v Marylande. Každý si prial šťastie a ja som šiel skôr spať.

Keď som sa ráno zobudil, snažil som sa meditovať. To nefungovalo. Tím bol zabalený do auta a my sme sa vydali na Capitol Hill. Demonštranti stáli mimo vypočutia, čo nebolo nič nové. Pripomenul som si obed plánovaného rodičovstva, ktorý sme mali pred rokmi na vidieckom Long Island. Miesto bolo ťažké nájsť a pri vyplávaní sme museli prejsť okolo skupiny demonštrantov s škaredými znakmi. Akonáhle sme sa dostali dovnútra, priblížil sa k nám jeden z našich starších darcov, elegantne oblečený v jej “dámách, ktorí obedovali” oblek a perly. “Videl som tých demonštrantov vonku,” povedala a predtým, než som mohla povedať čokoľvek, pokračovala: “Bola som taká šťastná, že tam boli – inak by som nikdy nevedel, kam sa obrátiť!” Spomienka na ňu ma priviedla k úsmevu.

Keď som chodil do miestnosti na vypočutie, naposledy som si overil svoj telefón. Mal som prichádzajúci text od môjho priateľa Terry McGovern, ktorý pracuje v globálnom a materinskom zdraví. Jej posolstvo si prečítalo: “Nezabudni, že dneska ráno s tebou vezmeš hnev žien v priebehu storočí!”

z Robiť problémy od Cecile Richards. Copyright © 2018 od Cecile Richards. Opätovne vydané s povolením spoločnosti Touchstone, Imprint spoločnosti Simon & Schuster, Inc.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

82 − = 80

map