Prečo je novo odhalený portrét kráľovnej Alžbety II taký dôležitý

Kráľovná Alžbeta II má v priebehu celého svojho života viac ako 150 oficiálnych portrétov, ale najnovšia, ktorú dnes odhalili na Windsorskom hrade, kráľovskom víkendovom dome, má oveľa väčší význam ako posledné 149 (alebo tak) obrazy v jej podobe.

Minulý rok sa kráľovná Alžbeta stala najdlhšie vládnoucim panovníkom v dejinách Spojeného kráľovstva a práve tento týždeň opäť urobila knihy histórie ako najdlhšie vládnuceho monarchu na svete po smrti kráľa Bhumibola Adulyadeja z Thajska. Tento novo odhalený portrét je prvý, ktorý bol vykreslený kráľovnou od prelomenia svetového rekordu.

kráľovná Elizabeth II viewing portrait - October 14, 2016
DOMINIC LIPINSKI / AFP / Getty

Vo svojom najnovšom portréte je Kráľovná poprvýkrát namaľovaná ako patrónka Britského Červeného kríža, charitatívnej organizácie, ktorú počas svojich 63 rokov aktívne podporovala ako vládca britského Monarchu. ľudia. Kanadský umelec Henry Ward mal maľovanú kráľovnú v ošumpaných šatách, diamantové náušnice a náramok a diadém, ktoré patrili kráľovnej Alexandre, ktorá zohrávala významnú úlohu pri získavaní kráľovskej charty Červeným krížom presvedčením svojho manžela kráľa Eduarda VII. charta na charitu v roku 1908. Busta na pravom pozadí je Henry Dunant, zakladateľ Červeného kríža.

WATCH: Kate Middleton’s Most Memorable Outfits

SÚVISIACE: 8 Times Kráľovná Alžbeta a Kate Middleton položil rovnakú cestu

Niektoré z mnohých iných oficiálnych portrétov kráľovnej zahŕňajú jej vnúčatá a pravnukov vrátane princeznej Charlotty a princa George, jej detí a manžela, princa Phillipa a samozrejme, veľa zadaných portrétov so svojím milovaným Corgisom. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

8 + 1 =

map