Prečo je Starbucks zatvorený 29. mája? Všetko, čo potrebujete vedieť o špeciálnom školení zamestnancov

Ak máte v úmysle vytiahnuť sa k miestnej hre Starbucks cez 29. máj v nádeji na ľadovú latte alebo karamelové macchiato, neočakávajte, že by niekto vzal vašu objednávku.

V utorok popoludní bude zatvorených viac ako 8 000 miest v Starbucks, ale nemusíte sa obávať, pretože dočasné vypnutie sa deje s dobrým cieľom. 

Prečítajte si informácie o tom, čo sa deje a prečo. 

Prečo je Starbucks zatvorený?

Obchodné domy sa dočasne uzatvárajú na štyri hodiny, aby zamestnanci mohli získať školenie proti predsudkom vo svetle manažéra Philadelphie Starbucks, ktorý volá políciu na Rashon Nelson a Donte Robinson, dvoch čiernych mužov, ktorí minulý mesiac čakali v obchode priateľovi.

V otvorenom liste zákazníkom v utorok výkonný predseda spoločnosti Starbucks Howard Schultz označil situáciu za “odsúdený” a vysvetlil, že následné zatknutie Nelsona a Robinsona spôsobilo, že spoločnosť si uvedomila, že poskytli zamestnancom “nedostatočnú podporu a školenie” na zaujatosť.

Ich riešenie? Povinné školenie proti zaujatosti, ktoré sa odohráva na hádke – utorok popoludní. Schultz nazval tento krok začiatkom “novej kapitoly” v histórii Starbucks.

Počkajte, čo je “školenie proti zaujatosti”?

“Školenie proti predsudkom” v tomto firemnom kontexte sa týka učebných osnov určených na pomoc zamestnancom identifikovať a zastaviť predsudky – najmä rasové. Rasová predpojatosť je formou implicitného zaujatosti, ktorý je definovaný ako “automatické, okamžité spojenie stereotypov a postojov mozgu s konkrétnymi skupinami … Tieto predsudky existujú nad rámec nášho vedomého vedomia a sú často v rozpore s našimi vedomými hodnotami a ideálmi”. 

V podstate je školenie pomôcť zamestnancom, aby nevytvorili nespravodlivé a zaujaté okolnosti, ako sú zatýkanie Nelsona a Robinsona. New York Anti-Defamation League vysvetľuje, že všeobecné školenie zamerané na boj proti skresleniam poskytuje študentom lepšie vedomosti, povedomie a schopnosti reagovať na diskrimináciu a vytvárať bezpečné prostredie pre všetkých. 

Starbucks odzrkadľoval tento cit. 

“Čo budeme robiť? Viac ako 175 000 partnerov programu Starbucks (to je to, čo nazývame našimi zamestnancami), bude zdieľať životné skúsenosti, počúvať od druhých, počúvať odborníkov, odrážať realitu zaujatosti v našej spoločnosti a hovoriť o tom, ako všetci z nás vytvárať verejné priestory, kde každý cíti, akí patria – pretože to robia, “vysvetlil Schultz. “Tento rozhovor bude pokračovať v našej spoločnosti a stať sa súčasťou toho, ako trénujeme všetkých našich partnerov.”

SÚVISIACE: 9 Hacks šetriť peniaze na Starbucks

Ale aké konkrétne aktivity robia zamestnanci spoločnosti Starbucks presne?

Zatiaľ čo úplné osnovy výcviku budú uvoľnené až po tejto skutočnosti, Starbucks odhalil outsiderov, čo očakávať.

Spoločnosť oznámila, že popoludní bude zahŕňať súpravy nástrojov, ktoré umožnia zamestnancom naučiť sa v malých skupinách s vlastným vedením a film Stanley Nelson nazvaný “Ste vítaní”. Podľa ABC bude tréning zahŕňať aj zaznamenané poznámky od vedúcich pracovníkov spoločnosti Starbucks a rappera Common, a potom sa zamestnanci rozpadnú na malé skupiny, aby diskutovali o tom, aké zaujatosti nastáva v ich pracovnom živote. 

Prvé školenie (niekoľko) sa zameria na pochopenie rasovej zaujatosti a histórie Spojených štátov v oblasti verejného bývania.

Čo je cieľom Starbucks pre tréning?

“Naša nádej spočíva v tom, že tieto vzdelávacie stretnutia a diskusie budú mať vplyv v našich obchodoch a mimo nich”, povedal výkonný viceprezident spoločnosti Starbucks, USA Retail, Rossann Williams povedal vo vyhlásení.

“Po 29. máji sprístupníme učebné osnovy verejnosti a zdieľame ju s regiónmi, ako aj s našimi licencovanými a obchodnými partnermi … 29. máj nie je riešením, je to prvý krok. Keď sa vzdelávame o pochopení predpojatosti a ako to ovplyvňuje náš život a životy ľudí, s ktorými stretávame a slúžime, obnovujeme náš záväzok urobiť tretie miesto vítané a bezpečné pre všetkých. “

VIDEO: generálny riaditeľ spoločnosti Starbucks, pera Howarda Schultza Otvorený list o rasových napätiach

Sú Nelson a Robinson zapojené do tréningu?

Spoločnosť zatiaľ nehovorila o tom, či Nelson a Robinson sú alebo nie sú zapojení do výcviku, aj keď obaja predtým uviedli, že sú otvorení účasti na ňom.

Kedy sa budú obchody Starbucks znova otvárať?

Obchody budú uzavreté na 3-4 hodiny od 1 alebo 2 hod. v Spojených štátoch. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

43 − = 35

map