Prečo sú niektoré kašmírové svetre tak drahé?

Tu na V štýle, milujeme počasie svetry. Či už sme sa rozhodli pre ľahké, papier-tenké štýly na športové sólo alebo robustné úplety na vrstvu cez ostré oxfords, tieto elegantné základy sú šatník náležitosti. A najkrajšie možnosti sa stávajú kašmírmi. Ale pri nákupe týchto pletencov môže byť obrovský rozdiel v cenách veľmi nepríjemný. Napríklad si môžete kúpiť svetre kašmírového svetrka od Uniqla za cenu len 49,90 dolárov, zatiaľ čo rebrovaný kašmírový pletený z The Row stojí 1,690 dolárov. Prečo je jedna možnosť oveľa lacnejšia ako druhá? Aby sme sa dostali na koniec, diskutovali sme s dizajnérmi Ryan Roche a Marciou Patmosovou a módny technologický inžinier Assistant Professor Sean Cormier o rozdieloch medzi drahými a cenovo dostupnými kašmírovými svetre.

Kašmír je prirodzene drahá tkanina.

Cormier vysvetľuje, že zatiaľ čo “polyester je 63 centov za libru a vlnu je 1 dolár za libru, kašmír začína asi 18 až 20 dolárov za libru.” To samo o sebe znamená, že každý 100-percentný kašmírový odev je drahší ako zmes alebo iný kus v inej výrobe. Ale Cormier si myslí, že rozdiel v cene konečných odevov je príliš veľa, hovoriac podľa jeho názoru, “pekný sveter kašmíru bude od 125 do 200 dolárov.”

SÚVISIACE: Ako nakupovať pre non-Svrbenie Svrbenie

Kvalita je zložitá.

Existujú tri rôzne druhy kašmíru, pokiaľ ide o mäkkosť: A, B a C. Vlákna triedy A sú najlepšie a najdrahšie, čo znamená, že sú najjemnejšie a najtenšie. Stupeň B je o niečo silnejší ako A, takže je menej mäkký. Stupeň C je takmer dvojnásobkom hrúbky stupňa A, čo je výrazne hrubšie. Bohužiaľ, cashmere odevy nikdy neuvádzajú známky na svojich štítkoch, hovorí Cormier. “Nechcete vedieť, aký je stupeň, pretože značka bude znamenať krajinu pôvodu a 100-percentnú kašmír,” vysvetľuje. “Vaša najlepšia stávka je ísť s tým, ako to cíti na ruke.”

Značka “Krajina pôvodu” neuvádza, odkiaľ je kašmír.

“Vo všeobecnosti sa krajina pôvodu vzťahuje na to, odkiaľ bola vyrobená, nie tam, kde sú vlákna,” hovorí Cormier. “Mongolská kašmírka je podľa všetkého najlepšia, ale väčšina tagov kašmíru nehovorí” Vyrobené v Mongolsku “.” Napriek tomu sú niektorí výrobcovia známi kvôli pravidelnému používaniu mongolskej kašmíru ako Loro Piana. “Loro Piano je jedným z najvyšších producentov kašmíru na svete,” hovorí Roche. “Majú vlastné stáda, ktoré riadia, plne zodpovedajú za to životné prostredie a zvieratá sú liečené tak dobre – kozy skutočne prosperujú Nemôžete len priviesť kozy do Talianska, kde sídli Loro Piana , pretože nebudú vyrábať rovnaký druh kašmír ako vo Vnútornom Mongolsku, kde je podnebie a životné prostredie dokonale vhodné pre najlepšie kašmír. “

Čím silnejší je sveter, tým drahšie to bude.

To sa môže zdať ako nepríjemné, ale “priateľský kábel bude drahší ako ľahký skrachovaný štýl,” hovorí Patmos. “Hmotnosť je drahšia, takže ak je niečo urobené na vytvorenie vzdušnosti, ľahkosti a gaše, je to lacnejšie, taktiež [ako zložité je pletenie] je tiež vec, ktorú treba zvážiť: dresový steh, ktorý je super hladký, ako pánska obojcestka alebo obyčajný pulóver Uniqlo, je rýchlo vyrobená, takže by to bolo lacnejšie. Kábel alebo vafle sa pomaly pliesť, takže je to drahšie. “

Bez ohľadu na cenu, všetky svetre pilulku.

Či váš kašmírový sveter je 50 dolárov alebo bližšie k 2 000 dolárov, všetky svetre pilulky. “Čím je pletenejšia alebo ľahšia, tým viac pilulky,” hovorí Patmos. Takže to znamená, že levnejší sveter je, tým pravdepodobnejšie bude pilulka? Nie nevyhnutne. “Niekedy je kašmír viackrát umývaný vo výrobnom procese, aby bol mäkší ako jeho pôvodná forma,” hovorí, “tak naozaj mäkké svetre za každú cenu budú pilulky.”

SÚVISIACE: Ako Majster sveter Obliekanie s iba 7 kusov

Platíte za podrobnosti.

Cenové svetre budú mať viac vylepšené dizajnové prvky. Pre Patmos, ktorého cashmere svetre sa pohybuje od 450 do 700 dolárov, jeden príklad je, ako je kus šitý. “Keď je odev na pletacom stroji, je to jednoducho úplet v priamom smere, ale ak máte zakrivenú dierku, priadza pomaly tvorí túto peknú krivku a tieto pekné značky sa ukazujú na sveter-tklobúk je podrobnejší a drahší,”Hovorí Patmos.” Lacší sveter môže byť narezaný a šitý z rôznych kusov namiesto jedného bezšvíkového kusu. “Ručne pletené svetre, rovnako ako Roche’s, ktoré sú vyrábané v Nepále, sú tiež oveľa drahšie kvôli času a úsiliu, Okrem toho môžete očakávať svetre noviniek, ktoré majú vyšívanie, zdobenie a ďalšie detaily,.

Podpora menšieho dizajnéra v porovnaní s masovou značkou bude stáť viac.

Ako spotrebiteľ by ste si mali byť vedomí toho, na čo dáte svoje peniaze, hovorí Roche. “Keď strávite 400 dolárov na sveter v The Elder Stateman, podporujete ho a jeho filozofiu a udržateľnosť za tým,” vysvetľuje. “Napríklad produkuje svoju prácu v Kalifornii, takže ho povzbudíte a miestnu ekonomiku tam, čo nebude s masovou značkou.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 83 = 93

map