Salon Etiquette: Dos a don’ts texting váš kaderník

Textové správy sa oficiálne stali normou vo všetkých oblastiach nášho života. V dnešnej dobe je dokonale prijateľné spojiť sa s kaderníkom (a ďalšími salónnymi odborníkmi) prostredníctvom mobilného zariadenia. Ale aj keď sa budete cítiť ako váš BFF, keď ste v salónovom kresle, existuje určitý protokol pre tieto druhy textových vzťahov. Aby ste sa vyhli akémukoľvek faux pasu (alebo nepríjemnému momentu pri ďalšej schôdzke), odporúčame vám skontrolovať textovú etiketu. Skôr než narazíte na “odoslať”, dbajte na tieto pravidlá:

Majte to profesionálne

Ak vám stylista ponúkne svoje telefónne číslo, je to úplne v poriadku, aby ste mohli iniciovať textový vzťah, hovorí Devin Tothová, kaderníkka Salon SCK v New Yorku a hovorkyňa Rowenta Beauty. Pokúste sa udržiavať konverzáciu čo najefektívnejšie, najmä ak ste nový klient. “Dávam svoje číslo mobilného telefónu príležitostne svojim klientom, väčšinou klientom, ktorí sú so mnou už celé roky, ktorých som vytvoril vzťah, a tiež niektorým novším klientom, s ktorými rozvíjam vzťahy,” dodáva Ray Symons, Master Stylist na Mizu v New Yorku. Aj keď je to úplne dobré poslať vyslanie prianí a ospravedlňovať sa za neskoré konanie, pravdepodobne by ste ich nemali aktualizovať na dráme svojho priateľa až do ďalšej návštevy.  

SÚVISIACE: Pravidlá používania vášho mobilného telefónu v salóne

Nepýtajte sa na stretnutie

Plánovanie ďalšej služby prostredníctvom textovej správy sa zdá byť pohodlné, ale aby ste sa uistili, že dostanete dátum, na ktorý dúfate, budete chcieť kontaktovať salón. “Či už ide o plánovanie termínov a časov alebo o cenovú ponuku pre konkrétnu službu, je vždy najlepšie mať tento rozhovor s recepciou v recepcii salónu, pretože sú odborníkmi s číslami, dátumami a časmi, ako je váš kaderník expert s vlasmi, “vysvetľuje Toth.

“Nevadí mi, ak mi moji klienti opýtajú, či budem v salóne v deň, keď chcú prísť, a potom kontaktovať salón priamo na stretnutie,” hovorí Symons. “Tiež je dobré, aby ste zmenili alebo zrušili prostredníctvom salónu a nie prostredníctvom textu.”

Získajte prístup k mimoriadnym udalostiam

Zatiaľ čo nemôžete očakávať, že váš stylista klesne všetko v danom okamihu, ak sa ocitnete vo väzbe, nemôže to ublížiť, aby ste sa dostali von. “Myslím si, že je to v poriadku, aby ste svojmu kaderníkovi napísali na poslednú chvíľu stretnutie (to znamená, že ste zajtra ráno idú na dovolenku a vaše vlasy sú neporiadok), pretože váš kaderník by vás mohol strhnúť do malej medzery svojho dňa to zvláštne okolnosti, “hovorí Toth. S tým možno povedať, že nie všetky núdzové situácie môžu byť ubytované. “Kedysi som mal klienta, ktorý ma posielal v noci o 10:30 a požiadal ma, aby som prišiel a dal jej vlasy čerstvý výbuch, pretože jej voda sa práve zlomila,” zdieľa. Netreba dodávať, že toto je jedna nezabudnuteľná žiadosť, ktorá sa zdržanlivo odmieta.

Neočakávajte okamžitú odpoveď

Predtým, ako začnete zaplaviť svoje schránky, pochopte, že váš stylista má život a možno sa s vami okamžite nedostane. “Myslím si, že je vždy v poriadku, aby klient mohol kontaktovať svojho kaderníka, bez ohľadu na to, čo to je. To znamená, že to neznamená, že kaderník bude vôbec reagovať, najmä ak dostávajú tieto texty po pracovných hodinách alebo v stredu večera. Celkovo je dobré brať ohľad na život vášho kaderníka. “Symons na druhej strane uprednostňuje, keď klienti dodržiavajú denné hodiny (alebo aspoň nie o 2:00 h, keď sa prekážajú z baru).

Odporučte priateľa

Ak poznáte niekoho, kto je na trhu kaderníka, zastreli svojmu stylistovi text a povedzte mu, že budete posielať priateľa do salónu. Oni ocenia podnikanie a skutočnosť, že dôverujete ich talentu dosť šíriť slovo.

Nerobte ich vďaka za ich prácu

Posadnutý svojim novým vzhľadom? Jednoduchý “ďakujem” je dosť, aby ste rozjasnili každý deň kaderníka. “Mám rád príjemné textové správy od klientov, ktoré vyjadrujú, aké sú šťastné s novým účesom, najmä ak je zahrnutá skvelá selfie, ktorú môžem zdieľať so sociálnymi médiami,” hovorí Toth. “Myšlienka je vždy oceňovaná!”

SÚVISIACE: Ako sa rozpadnúť so svojím štýlovým alebo farbistrom

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 40 = 43

map