Shakira obvinil z predaja Tour Merch Featuring nacistický symbol

Zatiaľ čo Melania Trumpova posledná sezóna 39 dolárov “I really do not care bunda” berie Twitter z búrky, môžete si vynechal ďalšie kontroverzné módne položky: Shakira je nacistický náhrdelník.

2018, čo rok.

Nemecký predaj Bento najprv si všimol, že popová hviezda je El Dorado Tour obchod zahŕňal náhrdelník, ktorý nesie nápadnú podobnosť so slnečným vzorom používaným nacistami. Podľa Newsweek, grafika je Black Sun, Schwarze Sonne V Nemecku. Prvýkrát sa objavil v mozaiky na hrade Wewelsburg v Nemecku, navrhnutú domácu základňu pre stranu SS pod vedením Heinricha Himmlera, vnútorného kruhu nacistov v Adolfovi Hitlerovi. Dnes neonacistickí nasledovníci používajú symbol Black Sun a podľa Bento, podobné obrázky sú zakázané v Nemecku.

Náhrdelník, ktorý obsahoval slová “Shakira El Dorado Would Tour,” predával za 10 dolárov v online obchode Shakira, ale odvtedy bol odstránený. Iný obchod obsahuje tote tašku, iPhone prípad, plagát, klobúk a iné neškodné produkty. Na Twitteri sa používatelia oboznámení so symbolom nazvali jej.

Iní tvrdili, že zatiaľ čo tento symbol prišiel nacistami, v skutočnosti môžu mať korene v iných kultúrach.

Vzhľadom na to, že neexistuje hlásená história Shakira, ktorá by bola nacistická alebo fašistická, je to pravdepodobne dohľad nad jej tímom. Napriek tomu by sa niekto mal obrátiť na svoju históriu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 + 3 =

map