Som 27 rokov a rozvedený – tu je to, čo je môj život Zoznamka ako

Sladký, pozorný chlap sediaci cez stôl sa mi usmial a pri pohľade na túto izbu našiel rýchle stretnutie – dva chvosty sa na chvíľu upokojili. Keď som uvoľnil rohy, rozhodol som sa to prekonať a rýchlym dychom povedal: “Pravdepodobne by som spomenul, že som už bola ženatá.”

Opravil som sa a čakal na nejakú variáciu prekvapenia, zmätok a škody, ktoré som prišiel uznať. “Wow,” povedal. “Ale nezdá sa, že by sa s tebou niečo stalo.” Nebolo to trikrát.

Ľudia hovoria, že vaša dvadsatka je pre objavovanie toho, čo sa vám páči, čo chcete v živote a s kým chcete s týmto životom stráviť. Ja, očividne, som nedostal poznámku. Do veku 22 rokov som bola ženatý s kolegom a budovať domov s ním v New Yorku. Zatiaľ čo moji priatelia flirtovali s horúcimi cudzincami v baroch, otvoril som spoločný bankový účet. Zatiaľ čo robili zmysel pre ešte neuložené telefónne čísla, ktoré sa stali duchovnými a chrumkavými, rozprávali sa o tom, kedy môj partner a ja sme chceli začať mať deti. Zoznamka bola alternatívna realita, o ktorej som vedel len ako pozorovateľ, ktorý sledoval show z mojej pohodlnej pohovky. Bol som prítomný pri príchode dátumových aplikácií a drsnej reality ľavého preťahovania a všetko, čo som vedel o datovaní, pochádzal z romantických (a častejšie hrôzostrašných a hysterických) príbehov svojich priateľov.

SÚVISIACE: Prečo ľudia podvádzajú svoje horúce manželky?

rozvod Dating
Andrei Puzakov / Getty Images

To všetko sa zmenilo, keď sa manželstvo rozpadlo a zistil som, že som sa rozišiel na 27 rokov a narazil na dospelú (ish) datujúcu scénu prvýkrát. Zoznamka mi bola presne opísaná ako práca v pracovnom rozhovore na pozíciu, na ktorú si nie ste istí, že si želáte: vzrušujúce, neúnavné a frustrujúce naraz. A ja som nemal prvú predstavu o tom, ako ju navigovať.

Bol to jeho väčší, existenciálny kúsok: Ako by som sa mohol otvoriť inej osobe, keď som naveky sľúbil a videl som, ako ísť do plameňov? Ako by som sa mohol cítiť dôverne s dokonalým cudzím človekom po tom, čo som žil s iným človekom celý môj dospelý život? Ako som mohol vedieť, čo som hľadal v partnerovi, keď som sa predtým dokázal, že som bol taký zlý?

A bolo všetko ostatné: Chcel by som, aby sa môj deň zdvihol (rytierstvo!) Alebo sa stretol s mnou v bare (bezpečnosť!)? Mali by som ponúknuť, aby som zaplatil alebo nepríjemne chňapal, keď čašník upustil účet? Zmyselný prvý dotazník bol zmätený. Čo by som mohol požiadať, aby to bolo očarujúce, nie príliš intenzívne a skutočne odhaľujúce? Spomínam si na to, že som bol zrazený, keď sa naňho spýtal moje obľúbené farby. Myslel to moja obľúbená farebná lak na nechty, moja obľúbená farba, na ktorú sa pozerám, moja obľúbená farba na nosenie alebo moja obľúbená farba na maľovanie stien? (Dátum skončil pomerne rýchlo.)

Ešte múdrejšie bolo rozhodnutie o tom, či a kedy spomenúť moje neuspokojené manželstvo. Skúste to na malú diskusiu: “Neexistuje, milujem Cudzie veci takisto a zábavná skutočnosť o mne – som sa vzal nie príliš dávno. “

SÚVISIACE: 5 spôsobov, ako udržať pohlavie horúce v dlhodobom vzťahu

rozvod Dating
Getty Images

Rozvedenie sa cítilo veľa ako dostať koberec vytiahnutý zo mňa a datovanie bolo nerovnomerné dláždenie pod týmto koberec. Rýchlosť, profily, dodatočná textová kniha nahrádzali každú odpoveď, o ktorej som si myslela, že som mala tisíc otázok. Po období zarmútenia po sobáši som však vedel, že stále verím, že je lepšia strana lásky a vzťahov, ako to, čo som zažil. Takže som sa usadil na úsmev a pretiahol moje podpätky (vybrané cez nepríjemné snímky textované priateľovi) k dátumu po dátume.

A časom som sa začal cítiť menej neistý. Keď som bola ženatá, nikdy som si nemyslela, že by som spochybnila jednoduché veci. Iste, považujem za svoje preferencie v kontexte môjho manželstva: Kde chceme žiť? Ako sme chceli spoločne stráviť čas ako pár? Aké bolo naše obľúbené nedeľné brunchové miesto? Ale prestal som klásť otázky, ktoré charakterizujú, kto som: Čo je na môj zoznam vedierka? Čo moje obľúbené koníčky? Čo robí cítim sa cítim dokonalý? To, čo som zistil počas stretnutia, je to, ako málo som vedel o sebe, nie ako o manželke niekoho, ale ako 27-ročnej nezávislej žene. Je ironické, že hľadám niekoho iného, ​​pomohlo mi spoznať seba a zamerať sa na budovanie života, ktorý som našiel naplnenie. Začal som vidieť, ako moje skúsenosti, dokonca aj moja neúspešná manželstva, obohacujú, kto som a čo prinášam na stôl. Začal som poznať odpovede na všetky otázky týkajúce sa klišé, ktoré kedysi spôsobili točivosť hlavy – a niektoré tie hlbšie.

SÚVISIACE: “Stashing” Je najnovší trend, ktorý sa zaujíma o, a mohlo by to byť horšie ako duch

Toľko z hojivého procesu sa stretlo s stretnutím s inými ľuďmi a lepším pochopením vesmíru mimo môjho. Bol tu dátum, ktorý mi predstavil meditáciu (a na druhej strane ma presvedčil, že by som mal ísť na Burning Man), dátum, ktorého ostré pripomienky ma priviedli k otázke môjho prijatia náboženstva a dátum, ktorý ma požiadal o prázdne miesto potrebný v živote, aby som bol šťastný, aby som si uvedomil, že som vlastne nepoznal odpoveď. Bol som v termínoch, ktoré ma inšpirovali a osvietili mi nové perspektívy o záležitostiach, ktoré by som nikdy nenapadlo, že by som ich premýšľal alebo prehodnotil, a dátumy, ktoré potvrdili, čo som určite nie hľadám. Niektoré dátumy mi pripomenuli, prečo moje manželstvo nefungovalo a prinútilo ma, aby som sa postavil za to, čo verím. Najlepšie dátumy mi dal ocenenie za možnosť zistiť, kto som sám.

Napriek tomu, nemôžem povedať, že sa mi niekedy cítim úplne pohodlne, pretože som rozvedený, že som rozvedený. Je ťažké predpovedať, ako ľudia budú reagovať a ako ich vplyv na mňa ovplyvní. Ale cez toto nepríjemné pocity som dospel k tomu, že som veril svojmu vlastnému úsudku o charaktere a presadil sa, aby som bol choosý voči ľuďom, ktorým som dovolil. Zistil som, že nič jemne nerozmýšľate o vašom radosti ako o tom nepríjemnom momente, keď odhalíš niečo o sebe , A v tom zmysle, datovanie ako 27-ročné rozvedenie ma úplne uvoľnilo z pohodlia jediného života, ktorý som vedel, a učinil mi cestu, aby som postavil jednu milovanú.

Mimochodom, moja obľúbená farba je hnedá.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 5 = 10

map