Stranger Things ‘Shannon Purser odhaľuje temnú stránku OCD

Shannon Purser bol známy ako milovaný Barb, ktorý trpí tragickou, predčasnou smrťou v prvej sezóne Netflix’s Stranger Things-ale v skutočnom živote sa Purser bojoval s vlastnými démonmi. V eseji pre Teen Vogue, 20-ročná herečka odhaľuje svoj boj s depresiou a obsedantno-kompulzívnou poruchou (OCD), ktorá zanechala jej uvažujúcu samovraždu.

Purser počítá so špeciálnym poruchou duševného stavu na strednej škole, zatiaľ čo sa ponáhľala dokončiť konečný projekt biológie ako bod obratu. “Moja vôľa bojovať bola preč a ako sa moja matka snažila pomôcť mi dokončiť projekt, rozbil som sa a povedal som, čo som premýšľal:” Nechcem byť nažive, “napísala.

Jej OCD ju prinútilo znova a znova opakovať svoje správanie a premenilo ich na nátlaky, ktoré konzumovali jej myšlienku a energiu. Jedna taká obsedantná myšlienka ju presvedčila, že neabsorbuje všetko, čo čítala, čo ju opakovane číta rovnakú vetu znova a znova, čo negatívne ovplyvňuje jej školskú prácu. Tiež sa stala posadnutá myšlienkou, že je neúspešná, znepokojujúca, že jej každý komentár je lož a ​​tak často zostala ticho.

VIDEO: 7 vecí, o ktorých viete Cudzie veci Hviezda Natalia Dyerová

Najsilnejším aspektom jej OCD však bol vplyv, ktorý mal na jej sebadôveru, čo vedie k jej samovražedným myšlienkam. “Stal som sa veriť, že som zlá, odporná a zvrátená. Moja porucha ma nielen spôsobila, že som sa pripevnil k určitým myšlienkam alebo obrazom, ale aj k kurátorom, ktoré mi pre mňa osobitne znepokojovali a bombardovali ma s nimi, “napísala.

“Boli to všetko, o čom som mohol premýšľať, a oni sa zhoršovali a zhoršovali, kým som bol presvedčený, že som nestabilný dravec. Bolo to strašidelné. Cítil som sa nebezpečný. Myslel som, že som si zaslúžil zomrieť a cítil som sa úplne sám. “

súvisiace: Cudzie veci Star Shannon Purser je rovnako rozkošný ako Barb v reálnom živote

Našťastie, v jej najťažšom období, urobila správny krok: Purser sa otvoril svojej mame o jej samovražedných myšlienkach a pomohla jej depresii a OCD. Bojovala späť s kombináciou terapie a liekov, a naučila sa zvládnuť mechanizmy pre jej “rušivé alebo sebestačné myšlienky.” Po niekoľkých rokoch nedávno odišla z liečby a stále hovorí pravidelne svojmu terapeutovi.

Záverom je: “Napriek všetkým svojim bojom, minulým a súčasným, som nažive a teraz chcem byť.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 1

map