Tajomstvo, ktoré vyliečilo moju dospelú akné

Ráno mojich narodenín som bol vzrušený. Mala som oblak deväť večerných rezervácií a nové kvetinové kombinézy visiace v mojom šatníku, ktoré mi spôsobilo, že sa cítim rovnako ako Catwoman a Serena van der Woodsen. Cítil som sa skvelý, istý – až som sa pozrel do zrkadla. Tam boli. Niektorí boli v preplnených klastroch, iní boli malé dediny s vyvýšenými červenými hrbolmi, ktoré žili na čele, tvári a brade. Biele vrcholy vykríkli, aby boli stlačené. Najhoršie však boli tie pupienky, ktoré boli takí, že som bol rád, že som plakal, boli hlboko zakorenené – boli tak opuchnuté, čerešňovo červené a zúrivo nemožné objasniť.

Vitajte v mojom bláznivom kúzle dospelého akné vo veku 33 rokov.

Úprimne povedané, moja koža bola v posledných dvoch rokoch nepríjemne horšia ako počas akýchkoľvek výpadov, ktoré som zažil v mojom mladšom veku. Vtedy abscesy na mojej tvári boli doplnkovým doplnkom k mojej dospievajúcej úzkosti, dočasným výbuchom, ktoré sa objavili spolu s mojím novonarodeným menštruačným cyklom a stravou švédskych rýb a bagelov vysokej školy v kaviarni. Moja pleť sa rýchlo objasnila po výlete do dermatológa, ktorý sušil moju pokožku s akné podložkami, ktoré cítili, ako by mi vypálili tvár. Nasiakali. Ale fungovali.

SÚVISIACE: Výzva obliecť sa po získaní 43 libier na prednison

Rýchlo vpred do môjho dvadsiatich rokov a keď ste nemohli platiť, aby som prežil moje 20-ty roky, mal som dosť bezchybnú kožu. Až do ukončenia môjho 30-tych rokov – desaťročia, v ktorom som sa ironicky začala cítiť oveľa pohodlnejšie vo svojej vlastnej koži – to vybledlo. Spočiatku to pre mňa nemalo zmysel. Môj životný štýl sa drasticky zmenil medzi dvadsiatymi a dvadsiatymi rokmi a veľmi v smere núdzového fanatika: Tieto 26-ročné 3 noci boli nahradené víkendovými nocami, ktoré strávili piť mätový čaj a čítali nové vekové knihy. Struny prvých nápojov boli vymenené za triedy spin. A pizza ako predjedlo, dobre, že jeden uviazol, ale bez lepku. Moja škvrnitá, hrboľavá a úplne bolestivá pleť nemala zmysel. Žila som zdravý životný štýl, dammit, a ja som chcel, aby som “oddaný náboženstvu sebaobsluhy, dal som prášok z kolagénu v mojej káve a vzal Taryn Toomey triedy” žiara.

Ukazuje sa, že vaše hormóny nedávajú hovno o tom, či ste sa tento rok zúčastnili summitu GOOP.

Zlá ľudia začali zadržiavať svoju škaredú hlavu na 31. Moja tvár mala pocit, ako by sa to stalo, akoby sa to stalo v hlbokej arkádovej hre. Akonáhle som sa konečne zbavil zit, iný by vyskočil niekde inde. Pokúsil som sa o každý výrobok na akné, ktorý by som mohol nájsť na trhu: karikatúrne prebublávacie sírové masky, čistiace prostriedky na čierne uhlie, štipľavé salicilové sérum, medikované ošetrenie na mieste, ktoré ma pretiahli do tváre, čo vyzeralo ako konstelačné telové mlieko. Rezervoval som drahé liečebné postupy na každom novom mieste tváre, ktoré sľubovalo žiarivú kožu. Chvíľu som eliminoval celé skupiny potravín v strave Whole30. To dočasne pracovalo, ale stále som mala zbytočné zitky a mám hlad. Poznámka pre tých, ktorí majú problémy s kožou: nestrácajte čas a peniaze; jednoducho choďte k dermatológovi.

SÚVISIACE VIDEO: Kendall Jenner má najlepšie rady pre každého, kto bojuje s akné

Nakoniec som navštívil múdrosu Yoon-Soo Cindy Bae, profesora na oddelení dermatológie NYU a spolupracovníka v Centre pre laserové a kožné chirurgie v New Yorku pred štyrmi mesiacmi. Ako som hodil ruky do vzduchu, pýtal sa, prečo moje akné bolo tak hrozné, Dr. Bae (všetko je v pohode, vrátane jej mena, jej kancelárie a jej závideniahodného štýlu) vysvetlil, že moje problémy sú “multifaktoriálne, ale v podstate naša pokožka sa môže stať citlivejšou na naše hormóny, a preto vyvinúť hormonálnu akné. “Potom povedala:” Áno, akné je naštvaná. Počuli ste o Spironolaktone? “

SÚVISIACE: Shay Mitchell je prvou, ktorá priznáva, že jej Instagram neodzrkadľuje skutočnosť

cystická Acne
Zdvorilosť Micaela English

Mal som. Bolo to popísané ako “zázračná pilulka” pre hormonálne akné u žien, aj keď sa tradične používa ako liečba vysokého krvného tlaku. Čo je za čarovným kúzlom? V podstate blokuje hormón v koži, ktorý sa nazýva androgén. “Androgény ako testosterón a dihydrotestosterón (DHT) môžu ovplyvniť mazové žľazy vo vašej pokožke. Pilulka Spironolaktón funguje ako antiandrogén, ktorý blokuje androgénny receptor a inhibuje biosyntézu androgénu, “uviedol Dr. Bae. Bol som nervózny, aby som si vzal všetko, čo som si vybral – prášok bol oveľa vážnejší ako aktuálny krém – ale bol som veľmi zúfalý, a tak som začal. Čo je za čarovným kúzlom?

Po vyšetrení krvi, aby sa zabezpečilo, že moje hladiny draslíka sú normálne, Dr. Bae predpísal mi nízku dávku Spironolactonu a over-the-counter Differin gél (retinoid gél), ktorý používa v noci, čo hovorí “pomáha liečiť akné, zabrániť akné, ako aj jemné línie, takže je to nevyhnutné. “Predpísala tiež topickú zmes benzoylperoxidu a klindamycínu. “Keď sa topický benzoylperoxid používa s lokálnym klindamycínom, účinky sú synergické, čo znamená, že tieto lieky fungujú lepšie spoločne ako jeden sám,” vysvetľuje. “Táto kombinácia je skvelá pre ošetrenie na mieste.”

Štyri mesiace do tejto rutiny stále mám príležitostné pupienky tu a tam (väčšinou súvisiace so stresom, nedostatkom spánku a pizzou, o ktorej som hovoril), ale moja koža sa zmenila podobne ako Popoluška. Môj jednoduchý (aj keď nie časovo náročný) plán od Dr. Bae, plus pilulky a tiež s použitím zložky aktívneho dreveného uhlia skutočne zmenil stav mojej pokožky v priebehu niekoľkých mesiacov. Teraz idem make-up voľný väčšinu dní a nikdy sa zobudiť premýšľal nad tým, aké hry vraha-a-krk je vpred.

SOUVISLOSTI: Prečo ste “diváci” počas sexu a ako sa zastaviť

Nižšie: Rutina, ktorá nakoniec vyliečila moje dospelé breakouts.

Ranná rutina (6 minút)

pilulky: V priemere trvám 50 mg predpísaného lieku Spironolactone s množstvom vody, pretože je to diuretikum a zistíte, že ste buď po celý život žíznivý, alebo musíte trpieť po celý čas.

očistím Začal som ráno s osviežujúcim rozstrekom vody a nie s pravým očistením.

Zaobchádzať. Ďalej aplikujem krémovú zmes benzoylperoxidu a klindamycínu a necháme ju vysušiť.

oči: Používam kultový obľúbený očný krém Ole Henriksen Banana Bright Eye pre podsaditú, rušivú žiara. Má v sebe tie malé perly, ktoré vám dávajú perfektné žiaru, (nebudete potrebovať ani korektora, vážne).

hydrát: Snažil som sa veľa denných krémov počas môjho výskumu nájsť perfektný koktail produktov a Beautycounter je výživný denný krém vezme koláč ako najjednoduchší, najživší a nesmelý denný krém v mojej knihe. Neexistuje žiadna vôňa, a čo je najdôležitejšie, nie je to pre mňa!

Nočná rutina (10 minút)

pilulky: 50 mg spironolaktónu s vodou.

očistím Používam čistiaci prostriedok Fresh Soy Cleanser (úplné zverejnenie: pracoval som tam) s čistiacou kefou Foreo Luna 2. Soy Face Cleanser úplne čistí, čo deň urobil na kožu, ale je jemný a nedáva to, že suchý, suchý pocit, že som si z iných čistiacich prostriedkov. Štetec Foreo mi jemne vytrhol póry a vyrazil mi tvár každého posledného kútika Manhattanu. Bonus: jedna strana čistiacej kefy je masér, ktorý používam na stimuláciu prietoku krvi na tvári.

Zaobchádzať. Veľkosť hrachu Differin gél, silný retinoidový gél, ktorý pomáha udržiavať moje akné v zátoke. Raz týždenne sa budem dopúšťať mojej obľúbenej, silnej akné čistiacej podložky Cane + Austin. Používam 20 percentný roztok kyseliny glykolovej.

hydrát. Ak potrebujem hlbokú dávku vlhkosti, milujem hormonálnu akné linku Knours. Jeho super hustý a hydratačný One Perfect Cream vôňa bylinkovitých a čistých, ako to bolo len vytrhnuté z vašej záhrady. Pre miernejšiu dávku vlhkosti milujem Kate Somerville’s Oil Free Moisturizer, ktorý má túto skvelú mliečnu, utišujúcu textúru.

oči: Aplikujem Environ Vita Peptide Eye Gel pod očami, ktorý sa okamžite ochladzuje. Zatiaľ čo väčšina gélov zanecháva pod očami podivné zvyšky, tento sa nasáva a ja sa prebudím, akoby som dostal 8 hodín Zzzov, aj keď to bolo viac ako 6.

VIDEO: Škola krásy: Negative Space Eyeliner

 

Doplnky

tvár: Mám pravú tvárovú extrakciu a lymfatickú drenážnu masáž – raz za šesť týždňov od Cleo Rallis v Exhale Spa Central Park South. Cleo je extrakčná kráľovná a je víla báby, aby sa ubezpečil, že moje póry sú čisté. Všimla si aj rozdielu v mojej koži, pretože som bol na Spironolaktone.

Vyvažovaciu masku: Maskovanie je ako robiť dodatočný úverový projekt pre Vašu pokožku a drevené uhlie je mojou najobľúbenejšou zložkou, ktorá udržuje moju pokožku navyše pokojnú, konkrétne čítačku krásy č. 3 Balancing Mask. Je tu a pretože táto maska ​​je najpredávanejšou – trvá to len tri minúty, aby som vysušil a hneď potom môžem vidieť rozdiel v mojom pokožke. Moje hormonálne pupienky, ktoré ešte stále vychádzajú, majú tendenciu vyzerať menšie po tom. K dispozícii je aj osviežujúci vôňa mäty piepornej, ktorá dodáva pokožke jemný čistý pocit.

Uhlová maska: Používam masku Amateta Earth Matrix Detoxifying Carcoal Mask. Táto rada produktov je vyvinutá tak, aby sa synchronizovala s vašim hormonálnym cyklom, dokonalou odpoveďou na moju kožnú námahu. Sklenené poháre sú krásne a môžete cítiť jemnú aktivovanú uhliu masku detox póry. Rád ju nosím vo vani.

Tam ho máte – príbeh starostlivosti o pleť s šťastným koncom, aspoň zatiaľ. Je to len štyri mesiace, takže viem, že som vo fáze medových týždňov, ale tu sa dúfam, že táto rutina a budeme postavený na poslednú.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

26 − = 16

map