Táto nepríjemná žena používa mikrovlny na boj proti počítačovým útokom

Badass Women odrážajú ženy, ktoré majú nielen hlas, ale vzdorujú irelevantným predsudkom pohlavia. 

Ako vedúci oddelenia vysoko výkonných elektromagnetických laboratórií letectva Mary Lou Robinson vyvíja technológiu, ktorá môže odzbrojiť amerických nepriateľov – bez straty života. Tu je, ako to robí.

Dohľadujete na tím približne 80 inžinierov a vedcov, ktorí sa zameriavajú na energiu s vysokým výkonom v mikrovlnnej rúre [HPM]. Čo robia systémy HPM? Zameriavajú sa na mikrovlnné impulzy na elektronické ciele, aby ich zablokovali, narušili alebo poškodili v priebehu polovice času potrebného na blikanie očí. Sú nesmrteľní. Neuchovávajú vás ako mikrovlnná rúra v kuchyni, pretože to nie je tepelný efekt. Signál HPM ovplyvňuje okruh cieľa. Vydávame iba signál na veľmi krátke časové rozpätia, pretože to je všetko, čo potrebujete. Ak sa tak stane, že sa nachádzate blízko cieleného počítača, nebudete mu ublížiť. Možno len nebudete môcť robiť svoju prácu. A ak má vaša práca ublížiť mne, alebo Spojené štáty, potom vás môžem zastaviť.

Aké sú niektoré mylné názory ľudí o mikrovlnnej technológii? Dokonca aj moja mama sa pred 10 rokmi zbavila svojej mikrovlnnej rúry kvôli hype, že “vyžarovali tvoje jedlo” a bolo to pre teba zlé. To je mestská legenda. Neexistuje ionizujúce žiarenie, ktoré spôsobuje poškodenie buniek spojené s mikrovlnnými signálmi. To je to, čo ich robí bezpečné pre expozíciu človeka, čo z nich robí dosť úžasné.

SOUVISLOSTI: Ava DuVernay o tom, ako “vybočiť k pozitívnosti” v skúšobnej dobe

Máte niekedy pocit, ako James Bond, keď pracujete na tieto veci? Znie to celkom revolučne. Možno bližšie k Q [Bond’s gadget developer]. Vo výskumnej laboratóriu pokračujeme v práci na veľkosti, váhe a energetických aspektoch aktuálnej technológie, zatiaľ čo väčšie letectvo hľadá veci, ako je požadované školenie a politiky, ktoré sledujú spôsob používania systémov HPM. Nie je to rozhodnutie výskumnej laboratórií o tom, na čo by mohli byť použité. Vo všeobecnosti sa však tieto signály primárne zameriavajú na elektroniku, ktorá môže byť čokoľvek, od jedného počítača až po celé pracovisko v budove.

Urobili ste demonštráciu rakety CHAMP [Protiúrovňová vysoko výkonná mikrovlnná raketa pokročilých rakiet] v roku 2012 a zablokovala cielenú elektroniku presne tak, ako ste predpovedali. Prečo práve teraz túto technológiu nepoužívame? Áno, lasery a mikrovlny boli leteckými silami zaradené do kategórie výmenníkov. Ale je ťažké prijať novú technológiu, keď sme stovky tisíc rokov používali kinetické zbrane, aby sme mohli spôsobiť viditeľné škody. Zistili sme, že sú upokojujúce, pretože môžeme vidieť škody, ktoré sme urobili. Vo výskumnej laboratóriu pracujeme na tom, aby sme našim vojakom dali istotu, že ak sa rozhodnú používať vysokovýkonný mikrovlnný systém, bude to účinné. Sme presvedčení o tom, čo vyrábame. A nakoniec niekto povie: “Nemôžem ísť do vojny bez toho.”

SÚVISIACE: Senátorka Claire McCaskillová na jej 36-ročnej politickej kariére a čo ďalej

Kedy očakávate technológiu používanú v boji? Náš riaditeľ napadol moju divíziu s vysokým výkonom a elektromagnetické oddelenie a laboratórium laserového výskumu v laboratóriu, aby do roku 2021 získal systém riadeného energetického systému na poli. Takže práve teraz sa pozrieme na obranu našich leteckých základov pomocou HPM. Ak máme protihráčovu drone nad našou základňou, keď sa pozeráme na niečo, čo by nemalo byť, alebo sa chystáme zničiť užitočné zaťaženie, pokúšame sa vyvinúť systémy na vyvrátenie týchto druhov hrozieb skôr, než spôsobia škodu.

Čo vás motivuje? Môj najstarší syn je v Pobrežnej hliadke a môj najmladší syn je seniorom na leteckej akadémii. Pomohli mi, aby som si všimol, že ak nebudeme pokračovať v práci, ktorú robíme teraz, nikdy nebudeme mať moje deti možnosť používať systémy životného prostredia zamerané na energiu. A to pre mňa je neprijateľné. Stále si pamätám noci, keď som sa dostal do auta a bol som emocionálnym horúcim nepohodlím, pretože som sa jednoducho necítil, že by som to mohol urobiť. Ale vy spíte, vstávaš ďalší deň, urobíš to znova a to bude jednoduchšie. Milujem vedieť, že každý deň dosahujeme pokrok smerom k tomu, aby našu armádu poskytli iné možnosti ako vyradenie bomby alebo streľbu guľky.

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnúť marca vydanie V štýle, k dispozícii na stánkoch a pre digitálne sťahovanie 9. februára.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

46 − 36 =

map