Tento Badass výskumník používa mozgové mapovanie na zlepšenie úzkosti a depresie liečby pre dospievajúcich

Badass Women odrážajú ženy, ktoré majú nielen hlas, ale vzdorujú irelevantným predsudkom pohlavia. (Nehovoriac o tom, že sú mimoriadne cool.) Tu výskumník Anastasia Yendiki hovorí o práci, ktorá zmapuje mozgovú hmotu, aby pomohla lepšie liečiť úzkosť a depresiu u mladistvých.

Prečo je to zlé: Dr. Yendiki vyvinul nástroj na mapovanie mozgu nazvaný TRACULA, ktorý pomáha dešifrovať cesty bielych látok v mozgových skenoch, ktoré môžu byť použité na štúdium rôznych chorôb. Teraz, v spojení s projektom Boston Adolescent Neuroimaging of Depression and Úzkosť, vedie obvinenie v Massachusetts General Hospital, kde analyzuje mozgové skeny teenagerov s úzkosťou a depresiou. Cieľom jej algoritmov je uľahčiť diagnostikovanie a liečbu pacientov.

V roku 2017 ju úsilie Dr. Yendiki vylúčila Rýchla spoločnosťNajviac kreatívnych ľudí.

V štýle January - Badass Women Anastasia Yendiki
Študent a doktor Yendiki pripravujú kus ľudského mozgu na vyšetrenie MRI. Foto autora Caroline Magnain.

Úspech na mozgu: Narodená v Grécku, Dr. Yendiki študovala elektrotechniku ​​vo svojej domovskej krajine pred pokračovaním v štúdiu na univerzite v Michigane, kde získala titul Ph.D. v roku 2005. “Keď som bol mladší, povedali mi, že sa mi neočakáva, že by som [vstúpila do STEM poľa], pretože som bola žena,” hovorí. “To ma ešte viac odhodlané uspieť.”

V štýle January - Badass Women Anastasia Yendiki
Obraz spojenia mozgu. 

SOUVISLOSTI: Badass Women: Laura Dern Rozhovory Hraničný-Breaking MIT Vedec Neri Oxman

Bočné prekážky: “Menej ako pred desiatimi rokmi som sám dokázal prekonať depresiu,” hovorí Dr. Yendiki. “Ak by som to neurobil, všetky moje iné úspechy by sa nestali.” Osobné spojenie s chorobou ju udržuje motivované. “Nedostávame v našej práci okamžité uspokojenie,” hovorí. “Musíte stále premýšľať o tomto konečnom cieli, aj keď by to mohlo byť desať rokov ďaleko.”

Koho obdivuje: Sufragettes (ženy OG badass), ktorí bojovali za hlas, keď nebolo také ľahké hovoriť. “Kedykoľvek sa niečo zdá byť náročné, myslím, že s tým musíme riešiť, a to ma udrží.”

V štýle January - Badass Women Anastasia Yendiki
Tanec Yendiki flamenco-tanec. Fotografia od Fedy Eid.

Tanečná prestávka: Keď sa práca dostane frustrujúce, doktorka Yendiki sa zvrtne do tanca flamenca. “Myslím si, že je dobré dať si od svojej práce určitú vzdialenosť a vrátiť sa k nej.”

Čo bude ďalej: Dr Yendiki, tiež odborník na rádiológiu na Harvardskej lekárskej škole, aktualizuje spoločnosť TRACULA a pokračuje v spúšťaní stopy vo svete bielej hmoty. “Viem, že nevyriešim všetky tajomstvá mozgu, ale ak dokážem vyriešiť drobný kúsok, bolo by to úžasné.”

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnúť január vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch a na digitálne prevzatie 8. decembra.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

54 − 51 =

map