Teória o starostlivo vyčíslených módnych štrajkoch Melania Trumpovej

Poďme to dostať z cesty: Áno, môžeme hovoriť o móde prvej dámy.

Predtým ako Melania Trumpová robila vlny na svoje sartorské rozhodnutia, prvé dámy pred ňou – od liberálnych majákov ako Jacqueline Kennedy po konzervatívne ikony ako Nancy Reagan – stáli ako kultúrne módne emblémy svojej doby. Dali nám vkusné pantyšky a nadmerné slnečné okuliare; topánky bez rukávov a klobúky. Ich štýl, či už sa to páčilo alebo nie, bola považovaná za stelesnenie administratívnych hodnôt a snahu mnohých amerických žien. A mnohí z nich pôsobili v ich prospech.

Ako moderné prvé dámy určite vedia, dôležitosť tejto pozície znamená, že oblečenie, ktoré nosia, bude zaznamenávané v tlači. Michelle Obama využila túto silu na podporu víťazných dizajnérov a predvedenie vysoko-nízkej obliekanie; J.Crew bol obľúbený.

SÚVISIACE: Najviac rozprávaný o vzhľade Melanie Trumpovej 

Fhew – teraz, keď sme sa pokryli že, môžeme prejsť k našej prvej dámy Melanie Trumpovej. Na rozdiel od prvých dám pred ňou, Melania bola úplne vybavená, aby sa zaoberala jej novou, veľmi verejnou úlohou – prinajmenšom na fronte módy. Ako bývalý model, nehovoriac o členovi rodiny, ktorá sa pýši obrazom, je Melania zvyknutá používať svoje oblečenie, aby urobila vyhlásenie. Ako osoba, ktorá kdysi nosila oblečenie na bývanie, mala vedieť lepšie ako ktokoľvek, aké silné oblečenie môže byť.

To ma prináša k mojej teórii: Melania Trumpová má zámerne nosiť nehorázne alebo provokatívne módy, aby odvrátila verejnosť od aktuálnych problémov. Odvracia pozornosť od prisťahovaleckej politiky svojho manžela, ktorá získala bipartizanské odsúdenie, s vyhlásením parka a potom sa stane obeťou, keď médiá (alebo niekto s očné bulvy, na to záležitosť) špekuluje o čo to všetko môže znamenať. “Je to len sako,” povedala jej riaditeľka pre komunikáciu a dodala argumenty konzervatívcom, ktorí sa potom obrátia a popierajú, že médiá hovoria o niečom takom triviálne ako oblečenie keď tam je toľko iného deje.

Viem, viem, tento argument znie trochu konšpiratívne. Avšak osivo pre túto teóriu bolo zasadené v septembri roku 2017, kedy Melania vystúpila vo veľkom neživom neónovom ružovom šatíčku Delpozo. Vzhľad bol tak jemný ako múzeum Lisa Frank. Okamžite mi pripomenula epizódu Tučný typ, keď Jane, mladá reportérka Cosmo-ženské publikácie, si všimli, že žena politik by nosila nehorázne, škaredé oblečenie vždy, keď urobila krok, o ktorom vedela, že bude kontroverzná. Bulvárne médiá, ktoré sú bulvárnymi médiami, by sa pridŕžali “úbohých” aspektov vzhľadu a ona sa stretne ako hrdina, keď ich zavolala za “sexistické” správy. Medzitým si nikto nemohol spomenúť, čo presne robil, keď nosil škaredé oblečenie. 

Argument môže vyzerať ako ten typ, ktorý by mohol existovať na Freeform dramedy, ale počujte ma, keď uvádzam nasledujúce príklady na zváženie.

Bodový incident: august 2017

prezident Trump Departs White House En Route To Texas
Alex Wong / Getty Images

Výstroj: Olivovozelená bomberová bunda, čierne nohavice a stierka Manolo Blahnik.

Udalosť: Trumpy boli vyfotografované na palube lietadla z Washingtonu D.C. na ceste do Houstonu, kde mali vyšetrovať škody spôsobené Hurricane Harvey.

Kritická reakcia: Aj keď sa zmenila na tenisky v čase, keď sa jej lietadlo dotklo v Texase, prvá dáma bola zosmiešnená na Twitteru za jej “tónovo hlučné” rozhodnutie nosiť stilettos, zatiaľ čo samotní ľudia, ktoré návštevu navštívila, stratili všetky svoje svetské majetky jednou z najhorších prírodných katastrof v roku. 

Správa v Bielom dome: Riaditeľka komunikácie spoločnosti FLOTUS Stephanie Grisham vydala toto vyhlásenie: “Je smutné, že v Texase máme aktívnu a pretrvávajúcu prírodnú katastrofu a ľudia sa obávajú svojich topánok.”

Čo jej oblečenie odvrátilo od: Že Trump bol široko kritizovaný za svoju odpoveď na hurikány sezóny 2017, konkrétne jeho reakciu na devastáciu spôsobenú Hurricane Maria v Puerto Rico.

Takže to fungovalo? Melania odišla od diskusie o stilettoch a nakoniec vyzerala ako obeť prehnaného cyberbully útoku, hlavne vzhľadom k tomu, že sa zmenila na tenisky a baseballovú čiapku, keď jej lietadlo pristalo v Texase. Mnohí prišli k jej obrane, vrátane liberálneho šikovného hostiteľa Denná výstava, Trevor Noah.

Zo štyroch udalostí sa zdá, že toto je jediný “nešťastný” senzácia. Napriek tomu jej tím ukázal, ako efektívne by jej súbory mohli byť v rozpore s verejným rozhovorom.

Ten teplý ružový kabát Delpozo: september 2017

UN-ASSEMBLY-diplomacie
DON EMMERT / Getty Images

Výstroj: Teplé ružové couture Delpozo kabát s objemnými rukávmi, spárované so zodpovedajúcimi horúcimi ružovými stuhami.

Udalosť: Melania navštevovala Valné zhromaždenie Spojených Štátov v New Yorku, kde oslovila publikum, ktoré tvoria manželia iných svetových lídrov, o nebezpečenstve kyberšikany, čo je jedna z príčin, ktoré vzala ako prvá dáma. 

Kritická reakcia: Na Twitteri, každý mal názory na jej ťažko vynechané oblečenie, ktoré bolo tak jasné, ako to bolo netradičné (a nádherne vysokej módy, pre nás fanúšikov Delpozo). Iba hrstka mladých používateľov Twitter bola hrubá na jej oblečenie, pričom niektoré porovnávali jej pohľad na Violet od Willyho Wonku. 

Správa Fox News: Melania Trumpová bola šikanovaná online amatérskymi módnymi kritikmi, keď sa snažila odradiť kyberšikana!

Čo jej oblečenie odvrátilo od: Je ťažké si predstaviť, že Melania a jej tím si neuvedomujú optiku svojho prejavu proti kyberšikaniu vzhľadom na zvyky Twitter svojho manžela.  

Takže to fungovalo?: Nie je veľa vecí, na ktorých by sa právo a ľavica dohodli, ale vy by ste boli ťažko nájsť konzervatívcu (alebo ľubovoľného človeka, naozaj) ochotného povedať, že prezident má občianske sociálne médiá dispozície. Vzhľadom na titulok Fox News “Melania Trump šikany cez ružové šaty”, rovnako ako ich vynechanie akejkoľvek zmienky o irónii svojho posolstva z ich príbehu, povedali by sme, že to fungovalo.

Biela klobúk: apríl 2017

apríl 2018

v $ 2,195 Michael Kors sako s opaskom a zodpovedajúcou sukňou ceruzky plus masívny zákazník Hervé Pierre klobúk pre francúzskeho prezidenta Emmanuela Macron a prvej Lady Brigitte Macron biely dom príchodu. Je ťažké si nevšimnúť, že klobúk bol porovnaný s niečím škandálOlivia Popeová bude nosiť veľa na sociálnych médiách.

Mark Wilson / Getty Images

Výstroj: Michael Kors pásil sukňu oblek so zodpovedajúcou, široký-brim klobúk zvyk vyrobený jej stylista, Herve Pierre.

Udalosť: Trumpovia privítali francúzskeho premiéra Emanuela Macrona a jeho manželku Brigita Macrona v Bielom dome pred štátnou večerou. 

Kritická reakcia: Neexistovala definitívna pozitívna ani negatívna odpoveď na prvotriednu klobúk prvej dámy, ale určite je to jedna vec – každý o tom hovoril. Fanúšikovia špekulovali o škále: vzdáva poctu Olivii Popeovi! Nie, ona nasmeruje Beyoncé! Medzi módnymi fanúšikmi bol tento pohľad (ticho) tlieskaný.

Správa v Bielom dome: Nič moc.

Čo jej oblečenie odvrátilo: Stretnutie sa konalo vo výške škandálu Stormy Daniels, len niekoľko dní predtým, než Rudy Giuliani, ktorý sa pripojil k právnemu poradcovi prezidenta na začiatku tohto roka, odhalil Seanovi Hannitymu, že Trump splatil svojho právnika Michaela Cohena za peniaze, ktoré zaplatil dospelým filmová herečka Stormy Danielsová – čo znamená, že prezident si musí byť vedomý platby.

Takže to fungovalo?: Podľa experta na jazyky v oblasti tela Melania Trumpová nebola v tomto momente šťastná kempingová kočka (my ju neviníme). Obrovský klobúk sa mohol odvrátiť od jej kyslých výrazov tváre a zjavného chladu pre svojho manžela. Nanešťastie pre ňu široký okraj nezakrýva očividný záchvat prezidenta, keď si odhodila svoju ruku preč, keď sa ju snažil držať pre kamery.

“Nerozumiem, robím to?” Kabát: jún 2018

najprv Lady Melania Trump Visits Immigrant Detention Center On U.S. Border
Chip Somodevilla / Getty Images

Výstroj: 39 dolárov olivovozelená Zara parka so slovami: “Nezaujíma ma to, nie?” Preškriabané cez chrbát v bielom.

Udalosť: Melania bola fotografovaná na palubu lietadla v leteckej základni Andrews Air Force Base v Marylande na ceste do detského imigračného detského strediska v meste McAllen, Texas.

Kritická reakcia: Twitter vybuchol do zboru “Oh, ale ona nie je!” Za pár minút. Vzhľadom na jej miesto určenia mnohí verili, že bunda prvej dámy sa vzťahuje na deti, ktoré boli oddelené v dôsledku prisťahovaleckej politiky núteného manžela jej manžela – najmä preto, že jednou z najväčších kritikov proti prezidentovi a jeho druhom bola skutočnosť, že nie starostlivosť o deti.

Malá menšina tweeterov sa dostala k jej obrane, za predpokladu, že “naozaj mi to nezaujíma, robte u?” bol odkazom na tých, ktorí ju napadli za tweet o tom, že chcú pomôcť “deťom”, zatiaľ čo tisíce detí boli oddelené od svojich rodičov.

Správa v Bielom dome: “Je to len sako,” povedal Melanieho riaditeľ pre komunikáciu v tweet. Trump zopakoval sentiment a poznamenal, že správa “Nezaujíma ma” bola zameraná na “Fake News Media”. 

Čo jej oblečenie odvrátilo od: Skutočnosť, že politikou nulovej tolerancie jej manžela ich priviedla do situácie, keď Melania potrebovala na prvom mieste absolvovanie PR cesty na hranicu.

Tak to fungovalo ?: Tentokrát to nie je. Hoci Melania má schvaľovacie hodnotenie krátky vrchol (podľa prieskumu CNN) na jar tohto roka, pričom dosiahla vrchol na 57%, odvtedy klesá, od polovice júna na 51%. Zdá sa, že mentalita “chudobných melaníí” vybledne do pozadia. Samotný akt návštevy detského záchytného strediska prisťahovalcov v Texase na začiatku bol niektorými považovaný za neúspešný krok, ktorý šetrí tvár v mene správy a Melania vyzerá ako spoluvinník.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 63 = 66

map