Teraz viete: Vývoj sedem ľahkých kusov Donny Karanovej

V roku 1985, Donna Karan, za svoju prvú kolekciu sama po 11 rokoch navrhovania pre Annu Kleinovú, predstavila Ameriku jej koncepciu Seven Easy Pieces. “Toľko žien sa dnes stretá s tým, že dnes čoskoro študuje správne oblečenie,” povedal Karan vtedajší reportér. “Objavili rýchle spôsoby, ako dať jedlo na stôl, ale nevedia, ako ľahko dostať svoje šatníky.”

Karanova zbierka bola založená na myšlienke, že so správnym základom by žena mohla dosiahnuť čokoľvek. Určite zasiahol poznámku svojmu publiku v okamihu, keď ženy prekročili kariérne stereotypy a snažili sa rozbiť sklenené stropy korporácií a politiky. A jej prístup má ešte dnes zmysel, pretože Karan pokračoval v aktualizácii a zdokonaľovaní svojich vzorov s akútnou citlivosťou pre ženy a ich vzťahy s ich telom.

SÚVISIACE: Zoznámte sa s Donnou Karanovou za 10 sekúnd

Pri príležitosti oznámenia Karanu, že tento týždeň odstúpil od svojho štítku, som bol zvedavý a pozrel sa späť na vývoj Sedem jednoduchých kúskov, ktoré majú nie boli vždy rovnaké sedem kusov. Jednou z konštantín je kostým, základ Karanovej prvej zbierky (na snímke, na vrchole). Jej prehliadka začala s modelmi oblečenými len v čiernych šatách a nohaviciach; potom začali obliecť a vytvárať oblečenie s použitím zostávajúcich predmetov: všestranná sukňa, pár voľných nohavíc, bunda prispôsobená na mieru, kašmírový svetr, biela košeľa. Karan, keď bol požiadaný o pôvode zbierky, dával v priebehu rokov rôzne odpovede, niekedy spomínajúc bielu košeľu, malé čierne šaty, večerné šaty a čierne kožené bundy. Veľký šál je tiež kritický, hlavne preto, lebo sa dá nosiť v mnohých ohľadoch – ako zábalová sukňa alebo ako šál, napríklad.

V každom prípade tento koncept rástol a rástol, až kým sa Karan nezaľúbil, že jej šatník by mal byť nazývaný “sedem ľahkých kufrov”, ale bod, ktorý stále platí, je, že žena nepotrebuje módu byť komplikovanejšia ako jej život. So siedmimi kusmi, ktoré sú pre ňu vhodné, môže ísť kdekoľvek.

SÚVISIACE: Donna Karan kroky z jej módneho štítku

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

75 + = 80

map