To je dôvod, prečo Celebrity Break Ups nás rozbiť

Ako správy o rozdelených skalách Gigi Hadida a Zayna Malíka v Hollywoode, je ťažké ignorovať skutočnosť, že v posledných niekoľkých rokoch zahynulo niekoľko symbolických a milovaných párov do jedného. Jennifer Aniston a Justin Theroux, Chris Pratt a Anna Faris, Jennifer Garner a Ben Affleck a ktorí môžu zabudnúť na Liev Schriebera a Naomiho Watta? Všetky posledné a všetky zničujúce. Ale prečo?

Vysoké a dokonca aj nízke profilové rozčlenenia celebrít sa už roky spájajú s našimi emóciami. Chcem povedať, kto z nás nie je vôbec nevysvetliteľný, čo sa od roku 2007 rozpadá od Rachela McAdamsa a rozdelenia Ryana Goslinga? A ty neklamáš nikoho, ak povieš, že si nezašla, keď ti Twitter oznámil, že Taylor Swift a Calvin Harris skončili. Je ľahké to tvrdiť, že dobre, možno si len ako určitá osobnosť a chceš ich vidieť šťastnými. Ale ukázalo sa, že dôvody sú menej vedomé, než to.

Gigi Hadid Zayn Malik
James Devaney / GC Obrázky

Podľa Katherine Schaflerovej, LMHC, PLLC, terapeutka v New Yorku, rozčlenenia celebrít nás roztrhajú kvôli našim hlbokým potrebám a potrebám. “Pripojujeme sa k slávnym ľuďom, pretože symbolizujú naše najhlbšie túžby po moci, pozornosti, prístupe k zdrojom a sociálnemu úspechu, akým sa páči,” hovorí. “Musíme vidieť, aké úžasné sú ich domovy, ako sme počuli, koľko peňazí robíme, a rozhodne chceme vidieť, aké úžasné sú ich vzťahy.” Inými slovami, celebrity symbolizujú naše “neobmedzené fantázie”, vysvetľuje Schafler. Takže keď niečo ako rozpad vrhá zub do našej idealizácie, odhodí nás.

Keď celebrity nespĺňajú očakávania, na ktoré ich držíme (jednoducho preto, že sú celebrity), dostaneme rozrušenie. “Pripomína nám pravdu, že ľudské bytosti sú obmedzené,” hovorí. “Sme obmedzené množstvom kontroly, ktoré máme nad svojimi životmi, ako dlho žijeme a nad tým, čo nám ľudia robia.” Keď sa zdá, že zdá sa, že ideálny pár ako Jon Hamm a Jennifer Westfeldt to nazývajú, je v podstate plácaná tvárou v tvár s pripomienkou, že realita a bolesť, ktorá môže prísť s ním, sa môže stať každému … vrátane nás. Rozvraty celebrít, zdá sa, sú osobné.

SÚVISIACE: Diane Kruger a Joshua Jackson Break Up po 10 rokoch

Zlou správou je, že kým sa budú obdivovať párty celebrít, budú sa rozplývať celebrity. Dobrou správou je, že je úplne normálne, že ju znepokojuje. “Či sa nám to páči, alebo nie, celebrity sú súčasťou nášho pohľadu na svet a veľmi integrované do našej kultúry,” hovorí Schafler. “Je normálne byť rozrušený, keď naše svetové názory sú narušené, poškodené alebo celkom.”

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 42 = 44

map