To je najviac-lichotivý Selfie uhol, podľa vedy

Existujú dve jednoznačné veci, o ktorých vždy hovoríme o selfies – jednej, že peklo je miestnosť, ktorá je pokrytá všetkými neúspešnými pokusmi v dobrom uhle, a dva, že niektorí ľudia to majú za sebou na skutočnú vedu. Tu sa na teba pozrieme, Kim Kardashian. Ako sa ukáže, existujú určité vedecké dôkazy, ktoré uhol je najlepší a najviac lichotivý pre vaše selfie-berie antics.

Podľa doktorky Anukky Lindellovej, vedúcej prednášky experimentálnej neuropsychológie na univerzite La Trobe v Melbourne, vaše ľavej strane vládne najvyššie, ako sa uvádza v jej nedávnej štúdii pre hranice Austrálie v psychológii. Určite to Dr. Lindell začal jednoducho vyhľadávať hashtag #selfie, potom analyzoval 10 najnovších záberov 100 žien a 100 mužov. Po analýze viac ako 2000 obrázkov určila, že existujú podstatne viac ľavostranných samoväzieb než tie, ktoré boli odobrané z pravej alebo strednej strany. “92% vzorky ukázalo celkovú predstavujúcu zaujatosť, 41% uprednostnilo ich ľavú tvár, 31,5% preferovalo svoju pravú tvár a 19,5% opakovane vysielalo pľúcne samice”, píše Dr. Lindell. “Zatiaľ čo výskum naznačuje, že stredná čiara je považovaná za rovnako emocionálne vyjadrujúca ako ľavá tvár, sú menej často prijaté z jednoduchého dôvodu: zdá sa, že sú menej lichotivé. Tipy na predstavenie” dokonalého portrétu “a” dokonalého ” selfie “pravidelne zahŕňať vyhýbanie sa tváre kamery v strednej póze, pokiaľ nie je zameraná na vyzerajú väčšie, namiesto toho, prijatie 3/4 alebo 2/3 otočenie k fotoaparátu je povzbudzuje, pretože to predstavuje viac uhlov, zdôrazňuje lícne kosti, a spôsobuje, že predmet fotografie je štíhlejší. “

SÚVISIACE: Ashley Graham o tajomstve dobrej selfie

Zistila tiež, že ženy majú zvyčajne vyššiu prioritu pre ľavú stranu než psy a aj keď nie je jasné, či tento uhol v určitých zbierkach viac rád než iní, selfies vo všeobecnosti vyzdvihnú 1,1 až 3,2 krát viac rád a komentárov než akékoľvek iný obrázok zdieľaný v aplikácii Instagram. Temné dni pre obed vášho avokáda toast, hádame.

Ale nie je to len Ariana Grande a každý, kto má na vašom spravodajstve, ktorý má prednosť pre svoje ľavé strany – tento uhol má korene v slávnych obrazoch a fotografiách, vrátane Mona Lisa od da Vinci. “Teória je, že ľavá tvár predstavuje intuitívne vnímanie ako viac emocionálne otvorené a expresívne než pravá tvár predstavuje,” hovorí Dr. Lindell, čo naznačuje, že tento uhol je výraznejší, pretože je ovládaný emóciou dominantnou pravou stranou vášho mozgu.

Napravo vľavo, vľavo.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

58 − = 56

map