Tu je dôvod, prečo Barack a Michelle Obama nebudú na Kráľovskej svadbe

Princ Harry a Meghan Markle poslali svoje svadobné pozvánky, ale jeden pár, ktorý sa zdal byť niektorým z blízkych priateľov Harryho, nedostal pozvanie: Obamas. Áno, čítate to správne: Barack a Michelle Obama nebudú na kráľovskej svadbe a Kensingtonský palác vysvetľuje, prečo.

“Rozhodlo sa, že oficiálny zoznam politických vodcov – či už v Spojenom kráľovstve alebo v zahraničí – sa nevyžaduje pre svadbu princa Harryho a pani Markleovej. Vláda Jej Veličenstva bola konzultovaná v súvislosti s týmto rozhodnutím, ktoré prijala Kráľovská domácnosť, “uviedol hovorca Kensingtonského paláca v utorok.

Dôvodom je, že pretože Harry pravdepodobne nebude nikdy kráľom Anglicka, nie je potrebné, aby boli oficiálni hostia prítomní. Namiesto toho sa svadba bude cítiť osobnejšie, so všetkými účastníkmi, ktorí majú spojenie s Meghanom a Harrym.

Zatiaľ čo to vyzerá skvele, je tu rozhodne nevýhoda rozhodnutia: bývalý americký prezident Barack Obama a jeho manželka Michelle nebudú na zozname hostí. Barack a Harry sa už v priebehu rokov tešili úplne rozmaznaniu, keď Harry rozhovoril s bývalým POTUSOM v decembri v intímnom rozhovore. Barack tiež navštívil Harryho hry Invictus v septembri a sledoval niekoľko zápasov s princom. Bola to náhoda tá istá udalosť, keď princ Harry a Meghan Markle urobili svoj vzťah verejným, len pár mesiacov predtým,.

princ Harry Obama
Samir Hussein / Getty Images

Oznámenie Kensingtonského paláca tiež znamená, že prezident Donald Trump a jeho manželka Melania nebudú prítomní na kráľovskej svadbe 19. mája. Skoršie správy naznačovali, že Meghan a Harry zápasili s tým, že chcú pozvať Obamov, ale nie Trumpy, a zdá sa, že že dospeli k záveru, že jediný spôsob, ako to urobiť, je vyhnúť sa pozývaniu Obamov vôbec, napriek ich priateľstvu. Kým nebudú na svadbe, “obidva páry sa tešia na vzájomné videnie,” povedal kráľovský zdroj ľudia.

princ Harry and Michelle Obama LEAD
Kensingtonský palác / Twitter

SÚVISIACE: Prečo by Meghan Markle a princ Harryho kráľovskú svadbu mohli stáť 45 miliónov dolárov

To nie je jediné svadobné oznámenie, ktoré pár oznámili v utorok. Charitatívne duo pozýva do slávnosti na hrade Windsor 1200 ľudí, ktorí budú pozvaní 2 640 ľudí a tento týždeň zdôraznili niektorých ľudí, ktorí dostali pozvánky. Šťastní hostia sú “mladí ľudia, ktorí preukázali silné vedenie a tí, ktorí slúžili ich komunitám.”

Philip Gillespie z Ballymena je jedným z tých mladých ľudí. Ztratil svoju nohu v prípade incidentu IED v Afganistane a pracuje na získavaní finančných prostriedkov a povedomia o organizácii ABF The Soldiers ‘Charity. Vzhľadom na to, že princ Harry slúžil v Afganistane a sám mal niekoľko blízkych hovorov s IED, je jasné, prečo Gillespie dostal pozvánku.

Tiež pozvaní sú Pamela Anomneze, manažérka kolektívu, ktorá pomáha tým, ktorí majú problémy s duševným zdravím, sa zotavujú prostredníctvom tvorivého umenia; Reuben Litherland, dieťa, ktoré sa narodilo hluché a počas obeda vyučuje posunkový jazyk svojim kolegom. a Amy Wrightová, predsedníčka predstavenstva pre kaviareň, ktorá poskytuje odbornú prípravu pre mladých ľudí so špeciálnymi potrebami.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 3

map