Tu je dôvod, prečo Disney remarkuje toľko jeho animovaných filmov

V konečnom dôsledku je to malý svet – a Disney to ešte zmenší.

Teraz, keď máme v hlave “Je to malý svet” (radi vás uvítame), radi by sme Vás upozornili na obscénne množstvo prerobení a reštartov, ktoré v súčasnosti Disney prináša. Pripravte sa na to?

Dumbo, Aladdin, Lví kráľ, Mulan, Lady a Tramp, Meč v kameň, Peter Pan, Pinocchio, Snehulienka a Sedem trpaslíkov, a Malá morská víla. A tento zoznam neobsahuje ani spin-off Cruella alebo pán očarujúci, ísť obrázok. Ak ste zrolovali oči a obávate sa zdanlivo nekonečný zoznam remake Disney v dielach (prečo robiť potrebujeme ďalší Lady a Tramp?) ste čiastočne získali duševné vlastníctvo a poďakovali.

Duševné vlastníctvo (IP krátko) je akýkoľvek príbeh (v knihe, písme alebo inej forme), ktorý má spoločnosť právo. Keď podnik ako Disney má IP, znamená to, že vlastní príbehy a môže ich produkovať (a reprodukovať) vo svojom voľnom čase, zatiaľ čo iní nemôžu.

Neprekvapuje, že Disney má veľa IP. Spoločnosť ich v skutočnosti rozširuje, lebo IP sa neustále vyvíjajú, najmä v posledných rokoch. Disney môže alebo nemusí vyžadovať úplnú IP intervenciu v tomto bode, pretože investovala miliardy dolárov pri získavaní práv duševného vlastníctva na franšízy ako Marvel a Lucasfilms. Nákupný nárast IP začal v roku 2004, kedy Disney kúpil Muppets. Pokračovala s nákupmi spoločnosti Pixar, po ktorej nasledovali Marvel, Lucasfilm a dokonca aj franchise série Indiana Jones.

“Disney zostáva zámerom objavovať, zachraňovať a rehabilitovať vzácne artefakty populárnej kultúry, aby ich našli alebo znovuobjavili publikum po celom svete – moderná Indiana Jonesová”, vyhlásil kremeň v roku 2013.

Súvisiaci s týmito novonarodenými oblečeniami ako Disneyoví zločinci zhoršujú Oh Oh So Good 

Dobre, takže je jasné, že to môžu urobiť. Ale prečo sa rozhodnete kúpiť už zavedené franchisingy pri investíciách do remakeov, namiesto toho, aby boli zelené osvetlenie iné, možno aj originálne skripty? Všetko to súvisí so spodnou dolárovou sumou.

“V poslednej dobe sa v tomto odvetví objavil pevný reťazec úspechu, ktorý sa zrodil z reštartovania alebo aktualizácie obsahu z minulosti.Toto je stratégia, ktorá neprichádza do úvahy o riziku.Máte banku na obsah, kde ľudia už majú zmysel pre postavy, majú pocit, čo sprisahanie je, aký je príbeh, ” FiveThirtyEight Expert pop kultúry Walt Hickey povedal ABC.

VIDEO: Disney Parks 2018: 5 Magické nové atrakcie

“Tiež sa ich pýtate na dve hodiny života, čo nie je jednoduché,” povedal. “Zistili, že otázka je o niečo jednoduchšia, keď poviete:” Hej, pamätajte na to, čo sa vám páčilo: Tento nový projekt obsahuje niektoré prvky v tej veci, ktorá sa vám páčila.

Napriek tomu, prečo nie získať publikum na nové znaky a líniu línií namiesto toho? Odpoveď je dosť priama, v skutočnosti: PENIAZE. Disney je (doslova) bankovníctva na ľuďoch, ktorí už majú záujem o animované filmy, ktoré prerástli. Ak sa to ľudia už páčia, existuje väčšia šanca, že budú platiť peniaze, aby ich mohli vidieť v inej podobe, a šikovne preskočia krok, ktorý majú úplne nové príbehy, ktoré sa od nuly stretávajú s oddaným publikom.

SÚVISIACE: Nike sa chystá uvoľniť tenisku inšpirovanú popolníkom skleneným papuče

Nepomáha ani tým, že ceny lístkov na kinematografiu vzrástli. Podľa organizácie Box Office Mojo, ktorá sleduje tieto údaje o lístkoch, priemerný vstupný lístok na rok 2018 je 9,27 USD. Pred desiatimi rokmi v roku 2008 to bolo 7,18 USD a pred desiatimi rokmi to bolo v roku 1998 iba 4,69 USD. Ceny odvtedy neustále rástli bez výnimky a je nepravdepodobné, že sa to zmení.

Ak sa chystáte požiadať ľudí o zaplatenie za videnie filmu dnes, máte lepší záber na zarobenie peňazí z toho, ak viete, že tam je publikum tam, kto už má rád franšízu Konečný výsledok tohto? Vyrobí to úplne.

A vy ste si mysleli, že sú len z myšlienok. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

88 − 80 =

map