Tu sú jarné najlepšie jiskry vyzerá, modeloval Liya Kebede

Reflektujúc všetko, čo v posledných 20 rokoch vykonávala – modelovanie, herectvo, výchova dvoch detí – Liya Kebedeho sa stane, že jej 17-ročný syn Suhul bude čoskoro rovnaký vek, kedy bola, keď začala.

“Je to blázon, pretože sa mi to už dávno necíti,” hovorí Kebede, ktorý tento mesiac 40 rokov. “Vidím ho a myslím:” To som vyzerala, keď som odišiel domov? Tak to som bol málo? “”

VIDEO: Ashley Graham a mama hviezda v New Plavky pre všetkých kampane

Dokonca aj Kebedovi sa zdá ťažké uveriť, ako ďaleko prichádza. V súčasnej dobe sa môže stretnúť s bradavým Jake Gyllenhaalom a rozkošným batoľa na imaginárnom rodinnom portréte pre najnovšiu parfémovú kampaň Eternity od Calvin Klein a má dva filmové projekty v postprodukciiMogadišo, Minnesota, drama o Somálskej prisťahovaleckej rodine žijúcej v Minneapolise a 419, ktorý rieši otázky obchodovania s ľuďmi v Nigérii).

Liya Kebede in Paco Rabanne top and skirt. Supreme/Hanes T-shirt. Maria Tash earring.
Pamela Hanson / Brydges Mackinney. Paco Rabanne top a sukňa. Tričko Supreme / Hanes. Náušnice Maria Tash.

SOUVISLOSTI: Ava DuVernay o tom, ako “vybočiť k pozitívnosti” v skúšobnej dobe 

Tiež dohliada na jej sociálne uvedomelú značku oblečenia a domácich vzorov, nazvanú Lemlem, ktorá vstupuje do svojho druhého desaťročia v podnikaní. A napriek neustále sa meniacemu modelárskemu odvetviu stále robí okrúhle týždne v móde, vrátane nedávnych vystúpení v spoločnosti Calvin Klein, Louis Vuitton, Céline a Dries Van Noten.

Kebede si nikdy nepredstavovala, že by sa mohlo stať, že by ste mohli vyrastať v Addis Abebe v Etiópii, hrať videohry Street Fighter a Mortal Kombat so svojimi štyrmi bratmi alebo sledovať karate filmy a 80. detektívnu sériu čierno v televízii. “Táto show bola život,” hovorí. “Zaznamenal som túto vec každú nedeľu a hral som ju znova a znova.” Kebede bola samozvaná maľba potom, ako je dnes, oblečená do svetlého pulóveru J.Crew, vyblednutých džínsy Re / Done a jemných krajčírskych tenisiek.

Liyah Kebede in Isabel Marant bodysuit. Alberta Ferretti pants. Supreme cap. Maria Tash earring. Nike sneakers.
Pamela Hanson / Brydges Mackinney. Isabel Marant bodové oblečenie. Alberta Ferretti nohavice. Najvyššia čiapka. Náušnice Maria Tash. Tenisky Nike.

Po prvýkrát získala modelovanie vo svojom staršom ročníku na francúzsky sponzorovanom Lycée Guébré-Mariam v Addis Abebe. “Hádzanie módnej prehliadky, aby ste získali peniaze na vašu promóciu, bola najlepšia vec,” spomína si. “Môj záujem naozaj začal tým, že chcel byť súčasťou zábavy.

“Niekoľko ďalších dievčat a začal som pracovať pre miestnych návrhárov, ktorí modernizovali tradičné africké oblečenie,” pokračuje. “Všetko o tomto zážitku bolo skvelé: nosiť pekné oblečenie, robiť vlastné vlasy a make-up, aby sme zarobili dostatok peňazí na to, aby sme našim priateľom kúpili koleso.”

Liya Kebede Dior jumpsuit and double-finger ring. Maria Tash earrings. Nike sneakers.
Pamela Hanson / Brydges Mackinney. Dior kombinéza a prsteň s dvoma prstami. Náušnice Maria Tash. Tenisky Nike.

SOUVISLOSTI: Liya Kebede rozlieva jej žiarivé-kožné tajomstvo

Keď však Kebede získal niekoľko videí z medzinárodných módnych prehliadok, ktoré v týchto dňoch pred dňom YouTube znamenali vyčistiť nahrané módne týždenné vysielania z Talianska, začala vážne uvažovať o prechode. “Bol som celkom zvedený celú vec,” hovorí. “Keď všetci moji priatelia začali chodiť na vysokú školu, odišiel som do Paríža.”

To, čo sa tam dostala, bola kontrola tvrdých skutočností. “Ja by som ísť do odliatkov a tam by boli krásne dievčatá dvakrát zoradené okolo bloku,” spomína na “hrubé a ťažké” skúsenosti priblížiť sa veľkým modelingovým agentúram v jej raných dňoch. “Bola to moja prvá expozícia, ako konkurencieschopné je toto odvetvie skutočne.”

Liya Kebede in Carolina Herrera gown. Maria Tash earrings.
Pamela Hanson / Brydges Mackinney. Carolina Herrera šaty. Náušnice Maria Tash.

Namiesto toho, aby sa vzdala, si kúpila letenku do Chicaga, kde jej bratia chodili na vysokú školu a našla agent, ktorý by ju zastupoval v miestnych komerčných projektoch. Nasledujúce niekoľko mesiacov sa stalo rozostrením katalógových výhonkov a čakajúcich posunov. Avšak jej profesionálny život sa dostal do ohniska, keď využila šancu na New York Fashion Week odovzdávanie hovorov, pristátie na prehliadkach Ralph Lauren a BCBG Max Azria v septembri 1999.

Prestávka, ktorá zmenila všetko, prišla len o jednu sezónu neskôr, keď Tom Ford, vo vrchole svojej vlády Gucci, ju osobne vybral pre kampaň na jeseň 2000. Keď sa začali vlievať väčšie ponuky, Kebede spontánne vyskúšal akčný thriller v roku 2005 pán vojny. Hoci táto úloha bola nepatrná, skúsenosť sa ukázala ako premena života. “Miloval som toľko herectva, uvedomil som si, že to musím sledovať,” hovorí. A zatiaľ čo prenasledovanie po ďalšom snehom väčšom než v živote znamenalo začať od nuly, zvýšené úsilie sa vyplatilo. V roku 2009 získala kritické ocenenie za zobrazenie somálskeho modelu a aktivistky Waris Dirie v biopike Desert Flower.

Liya Kebede in Lemlem top. Isabel Marant jumpsuit (worn as pants). Maria Tash earring.
Pamela Hanson / Brydges Mackinney. Lemlem top. Isabel Marant jumpsuit (nosené ako nohavice). Náušnice Maria Tash.

SPRIEVOD: Snag Team USA 2018 Zimné olympijské uniformy skôr, než bude príliš neskoro

Zo všetkých svojich záujmov je Kebede veľmi vášnivá, keď diskutuje o Lemlem, filantropicky zameranom štítku, ktorý založila v roku 2007. Vyrobené v spolupráci s remeselníkmi po celej Afrike využívajú čestné remeslá – vrátane ručne tkaných bavlnených látok a výšiviek – atraktívne vzory, ako sú breezy sedliacke šaty a pruhované vankúše hodiť na pláž-chata domov.

“Je to všetko o práci späť,” vysvetľuje Kebede. “Začneme tým, že sa pýtame, čo môžu remeselníci robiť, a potom pridáme vlastné dotyky novými farbami a siluetami.” Určite na niečo. Úspech spoločnosti Lemlem pomohol obnoviť úpadok textilného priemyslu kontinentu a posilniť rozvojové komunity. Spoločnosť Kebede tiež zarovnala spoločnosť s príčinou blízkou k srdcu: zdravie matiek v Afrike, kde komplikácie pri narodení dieťaťa môžu byť smrteľné v regiónoch s obmedzenými zdravotnými zdrojmi. (Päť percent z predaja na Lemlem.com sa používa na zlepšenie podmienok na materských oddeleniach a na výcvik pôrodných asistentiek v zraniteľných oblastiach.)

Liya Kebede in Louis Vuitton vest and pants
Pamela Hanson / Brydges Mackinney. Louis Vuitton vestu a nohavice. 

“Keď mám svoje deti v Amerike, videl som rozdiel, ktorý im prináša starostlivosť,” hovorí Kebede. “Prebieha rozhovor z témy” Mohol by som zomrieť v práci “na” Budem mať dievča alebo chlapec? “

Zatiaľ čo Kebedeho profesionálny život je plný červených očí a červených kobercov, udržuje sa na hornej strane Manhattanu pomalšie, kde žije so svojím synom a 12 ročnou dcérou Raee. Trávi svoj voľný čas čítaním (ona je fanúšik Dan Brown a práve skončil pôvod), s vyučovaním jogy a samozrejme bežnou – jednou z jej obľúbených vecí je zdieľať veľké domáce raňajky so svojimi deťmi.

“Sú tak ohromení, keď si urobím francúzsky toast!” Hovorí Kebede so smiechom.

Pokiaľ ide o ostatné dve jedlá dňa, povedzme, že tento supermodel nie je nad radosťou moderného odberu.

“Naozaj si prajem, že som milovala varenie, ale ja neviem,” pripúšťa s pokrčením ramien. “Myslím, že nemôžete robiť všetko!”

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnúť marca vydanie V štýle, k dispozícii na stánkoch a pre digitálne sťahovanie 9. februára.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 6 = 1

map