Vaše vlasy potrebujú prestávku? Tu je čas, ako by ste mali čakať po zmene farby

V závislosti od toho, ako často posúvate svoj odtieň, môže to byť čas, aby si vlasy poskytli vlasy letnú dovolenku zo salónu. Pigmenty používané v špecifických tónoch môžu skutočne zafarbiť vlasový folikul, takže cesta od brunetky k blondínke a späť je o to náročnejšia – nehovoriac o poškodení vašich prameňov. 

“Akonáhle si vezmeš vlasy tmavé, spätné svetlo spôsobí zlomenie, takže by si počkať šesť mesiacov predtým, než to urobíš,” hovorí Beth Minardi, ktorý pracuje s hviezdami ako Cameron Diaz a je spoluzakladateľom New Yorku známeho salónu Studio B. “Farbenie svetlých vlasov je tmavšia farba, ale vrátiť sa je oveľa ťažšie. Uistite sa, že vlasy sú stále doma a pravidelné zdobenie, aby boli zdravé.”

V prípade červenkatia, ktoré chcú ísť na platinu – a la Gillian Anderson – budete musieť zvážiť variácie farby vo vašej kaštanovej predtým, ako urobíte ponor. “Vlasy môžu mať ružové alebo oranžové tóny v závislosti od použitého farbiva,” hovorí Minardi. “Aby ste sa dostali späť do blondínky, musia byť vaše vlasy predzvesené, upravené a tónované.” Znamená to, že čím viac prestojov medzi týmito dvoma, tým lepšie.

SÚVISIACE: One-Hit vlasy divy zjednodušiť svoj produkt Arsenal

Aj keď je farba lina na hlbokú brunetku oveľa ľahšia, Minardi odporúča, aby ste postupne tlmili vaše vlákna s nízkym svetlom počas dlhšieho obdobia. “Aj keď ju vezmeme do svojej prirodzenej farby, môže to byť šokujúce na oči a ukázať sa ako čierne,” vysvetľuje. “Najlepšia vec, ktorú je potrebné urobiť, je oslabiť ju tmavými kúskami po celom vlasoch, takže oko sa prispôsobuje postupnejšie. Môžem to spraviť v priebehu jedného dňa alebo niekoľkých dní, a niekedy iba slabé svetlá nakoniec sú dostatkom.”

A ak ste namočili v ombre zdôrazňuje, sú zvyčajne jemné a sústredené na koncoch, takže nebudete musieť trvať viac ako tri až štyri mesiace prestávky medzi retušami. Bez ohľadu na koncovú farbu budete musieť investovať do kondicionéra bohatého na bielkoviny, ako je Minardi Nourishing After Wash ($ 27; loxabeauty.com), rovnako ako kondicionér s farbami na zabránenie vyblednutiu. “Používajte ho každý štvrtýkrát, keď si umyjete vlasy,” odporúča Minardi. “Budete doslova tónovať vlasy doma.”

FOTOGRAFIE: Získajte najlepšie vlasy svojho života: naše obľúbené liečby doma, ktoré chcete vyskúšať teraz

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

64 + = 68

map