Všetko, čo potrebujete vedieť o starostlivosti o vaše nové tetovanie

Niektorí ľudia by boli prekvapení, keby to vedeli, ale som trochu závislá na tom, ako dostanem tetovanie. Sedem v súčasnosti rozptýli moje telo a mám plány na to, aby som sa ešte niekedy dostal tento rok v lete. S viac ako 1.000 dolárov a niekoľkými hodinami bolesti investovaných zatiaľ chcem, aby sa ubezpečil, moja tetovanie naďalej vyzerať ako svieži a živý ako deň, keď som ich dostal (aspoň do starnutia a vrásky a oficiálne zastaviť starostlivosť). Aby to bolo možné, musel som sa stať odborníkom v procese hojenia – aka najdôležitejšou časťou tetovania.

Ak to máte v poriadku, vaše tetovanie môže vyzerat skvele po celé ďalšie roky – bez toho, aby ste si museli pozdvihnúť tútu. Ak chcete vidieť, čo mám na mysli, pozrite sa na môj Little Mermaid side piece (nižšie). Bol to obrovský záväzok, ale stále som spokojný s hotovým produktom o rok neskôr.

tetovanie Care - Embed
Naomi Driessnack pre InStyle.com

Ak chcete dosiahnuť podobné výsledky, postupujte podľa týchto základných tipov:

Počkajte, kým odstránite obväz.
Akonáhle je vaše telo umenie dokončené, váš tetovanie umelca bude chrániť oblasť s obväzom (po tom, čo vám umožní fotografovať, samozrejme). Aj keď je lákavé odhaliť nový atrament hneď, najlepšie je udržiavať ho pokryté dve až štyri hodiny. Po tejto dobe môžete nechať svoju pokožku dýchať (pokiaľ nie ste inštruovaní, aby ste inak).

SÚVISIACE: Chystáte sa tieto Rihanna-navrhnuté Flash tetovanie, Stat

Pripravte sa na nejaké pretrvávanie.
Keď odstránite obväz, nebude to pekný pohľad. Koža bude surová a obväz bude pravdepodobne namočený do zmesi krvi a telových tekutín. To nebolo v skutočnosti problém s mojimi menšie tetovanie, ale väčšie na mojich rebrách a nohe oozaj pomaly, čo ma najprv vystrašilo. Hoci to môže byť nepríjemné, je to úplne normálne. Ak sa to stane za viac ako pár dní, mali by ste sa obrátiť na váš tetovací salón, aby ste sa uistili, že nejde o problém.

Udržujte to čisté.
Tetovanie zvyčajne trvá najmenej dva týždne na liečenie. Aby ste predišli nadmernému poškodeniu alebo šancu na infekciu, je dôležité, aby ste počas tejto doby udržiavali čistú pokožku. Keď je obväz vypnutý, jemne ho umyte čistiacim prostriedkom bez vôní. Milujem používanie baru Dove Beauty pre citlivú pokožku (10 dolárov za 8 barov, drugstore.com), ale môžete tiež vyzdvihnúť súpravu, ako je Kit na starostlivosť o tetovanie (40 dolárov, ulta.com) značky Billy Jealousy, ktorá má vrátane tetovania. Vykonajte to tri až päťkrát denne a očistite ho handričkou.

Vlhkosť je kľúčová.
Na urýchlenie procesu hojenia je potrebná hydratačná látka. Aquaphor Healing Masť ($ 5; drugstore.com) je vysoko odporúčaná tetovanie profesionálov. Zachováva pokožku hladkú a pružnú a zároveň poskytuje bariéru proti baktériám. Aplikujte tenkú vrstvu nad tetovaním a po jeho obvode po každom umývaní a predtým, ako sa dostanete do postele za prvé tri až päť dní. Potom môžete prejsť na zvlhčovač bez vôní, akým je Aveeno Daily Moisturizing Lotion ($ 7; target.com).

SÚVISIACE: Tetovacie tváre sú trendy – tu je náhľad

Umyte, ale nečistite.
Počas prvých dvoch týždňov sa budete chcieť vyhnúť plávaniu a kúpaniu, pretože namáčanie nového tetovania môže viesť k škvrnitému vzhľadu. Keď sa sprchujete, snažte sa udržať oblasť ďaleko od vody.

Nezabudnite, čo nosíte.
V závislosti od miesta vášho tetovania je dobré nosiť voľné oblečenie, ktoré sa netreba alebo sa udusí. Dávajte pozor na akúkoľvek radu, ktorú Vám pro vás dáva. Pri prvom tetovaní mi bolo povedané, aby som na týždeň nemal džínsy. Pre jedného na mojej nohe som musel nosiť žabky (našťastie to bolo v lete).

Čokoľvek robíte, nerozoberajte ani neškrábejte.
Rovnako ako každá rana, ktorá je v procese hojenia, sa veci môžu dostať do svrbenia. Odolať akýmkoľvek naliehaním na poškriabaniu vášho tatu a určite si na to nezahrávať, pretože to môže zanechať nedokonalosti, ktoré sa budete musieť dotknúť neskôr. Po niekoľkých dňoch sa vaše tetovanie bude vločkovať, odlupovať a dokonca by mohlo vyzerať vyblednuté, ale nie je o nič znepokojené. Nechajte tieto kúsky pri procese čistenia prirodzene klesať. Farby sa vrátia do svojho žiarivého stavu, keď sa tetovanie dokončí hojenie.

Zostaňte mimo slnka.
UV žiarenie je najväčším nepriateľom vášho tetovania, najmä počas prvých dvoch týždňov. Uistite sa, že nie je vystavený, keď trávite čas vonku. Akonáhle sa vaše tetovanie uzdraví, SPF je absolútnou nutnosťou zabrániť predčasnému vyblednutiu. Pre produkt, ktorý je ľahko použiteľný, vyskúšajte Coppertone Tattoo Guard Sunscreen Stick SPF 50 ($ 5; walmart.com).

FOTKY: Odhalenie tetovania celebrít

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 22 = 25

map