Všetko, čo potrebujete vedieť pred sledovaním sezóny 2 z príbehu dievčaťa

Takmer pred rokom sa uskutočnilo sériové prispôsobenie Príbeh dievčaťa premiéru na Hulu, zachytávajúc tak podstatu klasického románu Margaret Atwood, z ktorého vznikol, a záujem miliónov divákov na celom svete.

Aj keby ste poznali každé slovo z knihy, nebolo by ľahké vstúpiť do druhej sezóny série bez veľkorysého osvieženia. Takže bez ďalšieho úderu, tu je to, čo vám z prvej sezóny zlyhalo (alebo zabudlo) Príbeh dievčaťa.

Základy

Ako sme sa tu dostali?

V show sa super náboženská kresťanská fundamentalistická skupina, nazývaná Jakubovcami, zničí Kongres a preberá Ameriku tak, ako ju poznáme, vstavaním novej legislatívy, ktorá je založená na Biblii. Ústava a stanné právo sú pozastavené a čoskoro budú ženy zbavené svojich práv. Spoločnosť sa vráti k zastaraným normám, postaviť ženy ako bezmocné subjekty, ktoré nemôžu pracovať, zarábať peniaze alebo vlastniť pôdu. Je dôležité vedieť, že krajina zažíva krízu neplodnosti, ktorá nakoniec vysvetlí veľa. Konkrétne, ženy, ktoré nie sú považované za zbožné, sú odňaté zo svojho života, aby slúžili v podstate ako zachytené náhradné osoby. Z tohto dôvodu ľudia utiekli do Kanady, ale mnohí boli ulovení pred tým, ako sa dostali na hranicu. Zadajte: jún a.k.a., Offred, postava vykreslená Elisabeth Moss.

SÚVISIACE: Mindy Kalingová zaoberajúca sa “vinu mamičky” ako jediného rodiča

Kto je určený?

Offred je seriálová titulárna dievčina. Každá dievčina s bielou kapucňou je priradená k bývaniu v rodine a potom nútená slúžiť jej “veliteľom” v regióne premenovanom na Gilead. Žijú s mužom (veliteľom) a s manželkou a pôsobia ako sexuálni náhradníci pre páry, ktorí sa zúčastňujú mesačného kopulačného rituálu s názvom Ceremónia. Dievčatá sú pomenované podľa mena príslušného veliteľa s “pred” pred ním. Medzi príklady patria Offred (Mossovo meno), Ofglen a Ofwarren. Áno, to sú dievčatá, ktoré sú nútené nosiť tie kostýmy s červenou kostkou, a robia tak, aby boli ľahko identifikovateľné políciou a vládou.

Predtým, než sa dostal do Gileadu (bola predtým známa ako jún), mala manžela a mladú dcéru. Verí, že jej manžel je mŕtvy (spojler: nie je) a dúfa, že bude dcéra bezpečná. Jej príbeh je odrazom iných dievčat je všetci, ktorí boli pravidelná žena odtrhnutá od ich osobného života synov Jacob a nútení slúžiť.

Veliteľ spoločnosti Offred porušil pravidlá vzťahov medzi veliteľmi a služobníkmi a pravidelne ju vyzýva, aby si vo svojej kancelárii vychutnávala hru Scrabble (a príležitostné flirtovanie).

služobnica's Tale Lead
George Kraychyk

Tu je miesto, kde sme opustili veci:

Offered je tehotná
Nedá sa počať dieťa s jej veliteľom, veliteľka manželka Serena Joyová (Yvonne Strahovská) posiela Offredovi, aby sa s Nickom, členom tajnej polície Gilead, hovoril hovorovo ako The Eyes.

Serena Joyová sa dozvie o offredových obchodných rokovaniach so svojím manželom a je to prinajmenšom, NIE JE ŠŤASTNÁ.

Vo finálových záverečných okamihoch sa Serena Joyová a veliteľka stretli s tvrdením, že Offred je odvezený v čiernej dodávke – to je poznámka, že aj román skončil.

SOUVISLOSTI: Sarah Jessica Parker váži na drámu medzi ňou a Kim Cattrall

Moira žije
Juneská priateľka z domova Moira (Samira Wiley) utiekla z Gileadu a prešla cez hranice do Kanady, kde sa spolu s júnovým manželom Lukeom zjednotili.

Ofglenov osud je nejasný
Bývalá obchodná partnerka spoločnosti Offred, Emily Ofglenová (Alexis Bledel), bola vykastrovaná, keď sa s Martou (domácou služkou) chytili so sexom. Vráti sa do Gileadu krátko, len aby prešla jedným z “Strážcov” krajiny s autom. Ofglen je potom odoslaný do “kolónie”, oblasť toxického odpadu obývaného tými, ktorí spáchali najhoršie hriechy. Veci sa pre rebelskú dievčinu nevyzerali skvele, ale vieme, že sa v druhej sezóne objaví.

Sezóna 2 z Príbeh dievčaťa premiéry 25. apríla výlučne na Hulu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

59 − 56 =

map