Vnútri výklenku, trblietavého sveta krasokorčuľovania šiat

Minulý víkend môj priateľ a ja sme šli korčuľovať prvýkrát – no, dobre náš prvýkrát spoločne. Bol som konkurencieschopný krasokorčuliar už takmer 16 rokov predtým, než som chodil na vysokú školu. A bez ohľadu na to, ako som sa dostal do mojich boxeriek v New Yorku, som si so mnou držal kolesá so sebou..

Keď si niekto koroduje, je to pre mňa ako zdieľanie intímnej, nostalgickej časti seba s nimi. rovno Anastasia vlny. Avšak trápne to je, keď máma robí všetkých, aby si spomalili staré skateboardové DVD okolo dovolenky (povzdych), ľudia ma lepšie rozumeli, keď ma videli na ľade.

Myslím, že väčšina detských športovcov by sa zhodla na tom, že šport, keď ste mladý, má trvalý vplyv. Ale krasokorčuľovanie často konzumuje svojich športovcov toľko, že ich opustenie nie je voľbou. Mnoho bývalých konkurenčných korčuliarov sa stáva trénermi, sudcami alebo profesionálnymi umelcami na cestujúcich champions na ľade. To je to, čo Nancy Kerriganová – bývalá olympionikka, ktorá zachytila ​​nepríjemný škandál Tonya Hardingovej krasokorčuľovania, teraz imortalizovaný Margotom Robbie Ja, Tonya-did.

“Incident”, ako je to uvedené vo filme (a bolo počas celej mojej korčuľovania), bolo veľkou praxou v športovej “dámskej” dóze. A s týmto filmom, ktorý zasiahne tento víkend, sa nakoniec stretneme s ľadovým klincom, ktorý je realistickejší a relatívnejší, Ľadová princezná). Film mal to správne, od zastrešujúcej ľadovej politiky až po železničnú stanicu. Ja, Tonya sa dotkol toho, čo korčuliari zažívajú, duševne, za trblietavé kostýmy. Hardingov príbeh je ďaleko od univerzálnej, ale konkurencieschopnosť je zatraceně blízko. Neskôr plakala počas Robbieho vystúpenia, nie preto, že sa jej herectvo pohybovalo – to bolo, ale preto, že dokonale zachytila ​​úzkosť, očakávania, strach a vzrušenie, ktoré som pocítil počas veľkých súťaží, ktoré sa hnali späť ako prílivová vlna. Chápe tie chvíle, kedy som sa tiež chcel skrývať sudcom a žuvať ich za svoje skóre (ale nikdy som to neurobil).

Shalayne Pulia in Red Skating Dress
Spisovateľ vo veku okolo 5 rokov nosí červené šaty na vlastné korčuľovanie. 

Korčuľovanie je povesť športu, ktorý vyžaduje, aby sa účastníci naklonili k forme americkej (a americkej krasokorčuľovanej asociácie) miláčik. Ale rovnako ako staršie školy, cez vrchol, vyšívané kostýmy zdôraznili, že sú tiež čiastočne odmenou za všetku tvrdú prácu, ktorú sme vložili. Ozdoba, ktorá nám umožnila cítiť sa ako hviezdy, o ktoré sme sa usilovali byť na ľade. Čo robí všetko (alebo aspoň časť z toho) stojí za to.

figúra Skating Costumes
David Madison / Getty Images

Keď sa zamýšľam nad tým, ako veľmi mám rád korčuľovanie ako dieťa, myslím aj na svojich rodičov, ktorí sa prebudili o 4 ráno, aby ma priviedli na klzisko, trénerov a choreografov, ktorí so mnou pracovali na rúchu, a šišky, ako rodina. Sú súčasťou podporného tímu, ktorý pomáha urobiť korčuľovanie magickým športom divákov. (Povedzte mi, že sa nepozeráš na zimné olympijské hry hlavne kvôli všetkému, čo je na ľadu.) Spomínam si, že sa pozriem na môj švadlenec so svojím trénerom – talentovaným samouk učiteľom samého seba – hovoriť o svojom najnovšom programe a kostým, ktorý som chcel. Každý nový program znamenal nový kostým, ktorý bol navrhnutý na základe tematiky hudby a vášho štýlu korčuľovania (vždy sa požadoval na časovú krízu, veľa na moju šľachetku).

Tam som padol na módu a dizajn. Miloval som výber látok, sledoval môj švadlenca superglue každého krištáľu na špáradlách a nakoniec sa hádal okolo hotového výrobku. Ale nenechajte sa zmiasť: Krasne oblečenie je oblek brnenia. Ako jemné a frizlivejšie, ako by sa mohlo zdať, vystúpenie na čistý list ľadu v šatách navrhnutých tak, aby vyhovovali vašej hudbe, vášmu štýlu a vášmu telu dokonale výrazne zvýši vašu dôveru. A v športe, v ktorom je prvé a piate miesto len desatiny od seba, počíta každý malý okraj.

Shalayne Pulia Spinning in
Spisovateľ vo veku 16 rokov sa točí v King Kong inšpirovaný šaty na vlastné korčuľovanie. 

súvisiace: Margot Robbie priniesla Tonya Hardingovú k Ja, Tonya Premiéra a všetci vydesili

Často sa vyrovnávam vytváraniu perfektného korčuľovania na hľadanie svadobných šiat. obliekať. Ten, ktorý chcete zdieľať jeden z najkrajších okamihov vášho života. Tento okamih dychového vzrušenia je to, čo sa zdá byť prvýkrát skĺznuté na konkurenčnom oblečení. Nemusíte ju nosiť iba na jednu noc, ale zakaždým, keď vystupujete na konkurenčnom povrchu ľadu, budete sledovaní, doslovne posúdení a každé hnutie má potenciál urobiť alebo zlomiť váš zásah na úspech. Niekedy sú sudcovia krutí, ako keby boli pre Hardinga, ktorý si šije vlastné šaty, pretože nemala tisíce dolárov potrebných na vytvorenie vlastného dizajnu. Jedna z najvýraznejších línií od Ja, Tonya pochádza od herečky Julianne Nicholson, ktorá hral Hardingov tréner Diane Rawlinson. Povedala: “Ak by ste sa vhodne obliekla, možno by vás súhlasili.” Možno vám to prinesie predstavu o tom, aké dôležité sú “prezentácie” značky, a stále sú, v korčuľovaní.

Jan Longmire, jeden z najznámejších šľachtických kaderníckych šľachtiteľov v obchode, ktorý je vybavený konkurentmi ako Sasha Cohen a Ashley Wagner, ma vzal do unikátneho sveta kostýmových korčúľ, od beadingových techník používaných na najchudobnejších športových uniformách až po to, štýl zostal počas niekoľkých desaťročí vo veľkej miere nezmenený.

WATCH: Ja, Tonya príves

Ako ste sa dostali do šiat?
Začala som v roku 1984. Žila som v Malibu a robila kostýmy pre hudobné divadlo. Šiel som do Santa Monice, aby som sa naučil, ako sa mám skákať. Spomenul som svojho trénera, že som urobil kostýmy na javisku a pýtala sa, či som niečo urobil pre korčuliarov. Nemal som, ale chcel som sa naučiť. Môj tréner sa pýtal, či by som mal záujem vytvoriť kostým pre tohto vysoko kvalitného chlapíka, ktorý bude mať štátnych príslušníkov. Podíval som sa na toho chlapa a povedal som: “Ó áno!” Bol to nádherný chlap.

Kto vás naučil robiť šaty?
Šikovný návštevník mi ukázal. Vzal ma do centra LA a ukázal mi, kde sa dostanem tkanina, kde ju získal vlastným spôsobom a kde získal korálky. V tej dobe neboli kryštály lepidlámi, aké sme teraz všetci radi. Mali otvor v strede a museli ste si na každú z nich šiť. Vtedy šitie na jednom perličke naraz bolo jediným spôsobom, ako by ste mohli mať niečo lesklé. Na začiatku som veľký čas zničil. Netušil som, aké sú pravidlá, ale bol som to fascinovaný. Mal som päť detí, takže by som na ňom pracoval o polnoci, 3 ráno, vždy, keď moje deti nebudú bdeť, a ja som to nikdy neopustil.

Čo vás najviac frustruje?
Nikto nechce povedať: “Dobre, narážame [namiesto toho, aby sme použili lepidlo na kryštály],” ak nie ste Sasha [Cohen]. Ona doslova odtrhne kameň a ja by som prišiel blízko, aby som ju udrel. Povedala: “Nie, chcem tam pár korálkov.” A ja by som povedala: “Nikto to nebude vidieť!” Ale ona urobila dobrú poznámku, čo je to všetko o tom, čo vidí aj korčuliar.

ja Tonya - Embed - 1
neon

súvisiace: Jared Leto a Margot Robbie dostávajú svoj vlastný Joker a film Harley Quinn

Ako vidíš korčule ako módne brnenie??
To je čarovné slovo! Počas poslednej olympiády mala jedna z korčuliarov, s ktorými som spolupracovala, Ashley [Wagnerová], ktorá mala všetko, čo v nej [kontroverzia na úrovni Tonya Hardingovej], že jej získala miesto na olympijskom tíme, hoci ju nezískala u štátnych príslušníkov. Všetci chceli zabiť ju. Takže som povedal: “Chcel by som vám urobiť ďalšie žlté šaty, nie to, čo ste nosili na národnej úrovni. Chcel by som vás urobiť úplne novým a my ho budeme vylepšovať a ja ho nazývam svojim “oblečením”. “Kostým je oblek, ktorý chráni vás, robí vás silný, hovorí všetko, čo sa snažíte povedať [vo svojom programe], ale vy ste príliš obávajú pristátia a nevyzerajú ako idiot. Pomáha vám to udržať spolu – ak ste práve nosili sweatpants, oni to neurobili.

Ako malá je profesionálna krasokorčuliarska komunita?
Existuje len málo ľudí, ktorí sa dostali na úroveň: “Chcem, aby ste vyzerali nádherne a možno dokonca vyhráte niečo a budete mi platiť.” A všetci sme iní. Mnohí z nás sú navzájom priateľmi na Facebooku.

Shalayne Pulia in Yellow
Spisovateľ vo veku 13 rokov nosí krásu a zviera inšpirovaný kostým. 

Prečo si myslíte, že sa do toho dostalo len málo zákazníkov??
Pretože v prvom rade to nie je presne lukratívne za čas, ktorý trvá. Tiež je ťažké urobiť niečo profesionálne, ktoré ste museli naučiť pre seba. Nemôžete ísť na FIDM a dozvedieť sa o tom. Iste, môžete sa naučiť, ako nakresliť náčrt alebo šiť, ale nie je to šitie, že všetci sa mýlia. Aplikácie, bordovanie, ruchovanie, celá vec je všetko vykonaná kusom po kúsku, oddelené, vrátené späť, oddelené. Jediní ľudia, ktorí zostali stáť, sú väčšinou starí chlapi.

Odkiaľ pochádzajú nápady pre návrhy?
Začínam s korčuliarom a spýtam sa: “Aký je príbeh tohto programu, ktorý chcete povedať?” Som [kostýmovaný za] Labutie jazero Neviem, koľkokrát, ale nikdy som nerobila rovnaké šaty dvakrát, pretože som nemal ten istý príbeh od korčuliarov.

Čo príde ďalej?
Robím výskum o osobe, ktorá napísala hudbu, pretože ten človek mal aj príbeh, ktorý by mohol povedať. Naozaj sa dostávam do rozprávania o všetkom. Potom načrtám a posielam [výkresy] von [na korčuliarov]. Po schválení je na mojom farbení textílie. Robím to všetko na kusy. Nedáva mi to, kým nevyrobím väčšinu dekorácie. A potom som vzal celú vec od seba, upraviť a šiť dohromady. Potom je druhá montáž na ľade, pretože skutočne sa pohybuje všetko. Niekedy ho dostanem späť na druhú úpravu, ale väčšinou to je asi tak. Pokiaľ to nevidím a chcem to viac vyhnúť.

ja Tonya - Embed - 2
neon

Čo je najpredávanejšia hudba v krasokorčuľovaní?
Prosím, nič viac carmen, nikdy viac.

Čo vás dlho udržalo v tejto špecializovanej činnosti?
.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 56 = 66

map