Vystresovaný? OG Wellness Guru má odpoveď

DR. Lipman
Mark Seliger

Dianna Mazzone

14. júna 2018 @ 9:00 hod

“Kedysi som bol nazývaný charkom,” hovorí holistický expert na zdravie Frank Lipman, M.D. “Teraz ľudia hovoria, že som guru.”

Jeho cesta k osvieteniu sa začala v roku 1984 počas lekárskej rezidencie v nemocnici Lincoln v Bronxe, kde sa stal fascinovaným pozitívnym efektom akupunktúry u niektorých pacientov so závislosťou od drog. Odvtedy sa obhajuje kombináciou západnej medicíny s východnými prostriedkami (napr. Meditáciou) na liečenie všetkého, od bolesti hlavy a bolesti chrbta po chronický stres.

SÚVISIACE: 5 Fyzikálne príznaky Ste príliš zdôraznil a potrebujete odvzdušniť

Po troch desaťročiach a piatich knihách neskôr doktor Lipman patrí k najuznávanejším osobnostiam v wellness hnutí. Medzi klientov patria Sienna Miller a Michelle Williams, ktorí sú fanúšikmi svojho 14-dňového Be Well Cleanse ($ 239, bewell.com), ktorý reštartuje metabolický systém. Na svojom N.Y.C. kliniky, Jedenásť jedenásť wellness centra, stretnutia sa ťažko objavujú – veľa unavených Newyorčanov sa snaží dekomprimovať – ​​ale jeho najnovšia kniha, Ako byť dobre: ​​6 kľúčov k šťastnému a zdravému životu ($ 30, amazon.com), má praktické tipy na zvládnutie úzkosti.

Getty Images

“Nemôžete vždy zmeniť stresovú situáciu, ale môžete zmeniť, ako na to reagujete,” hovorí. “Pravidelná meditácia je najjednoduchší spôsob, ako prepracovať systém odpovedí.” Dr. Lipman navrhuje, aby meditoval 10 minút denne, aby znížil krvný tlak a ľahšie sa uvoľnil v noci. A keď začnete emócie premôcť, skúste vedomé dýchanie: s jednou rukou na žalúdku, pomaly vdychujte cez nos a vydychujte ústa. Budete cítiť viac uzemnený a zameraný.

SOUVISLOSTI: Meghan Markle používa tento storočný starý nástroj na zmiernenie stresu, ktorý sa pripravuje na jej svadbu

“Mám rád, keď sa ľudia vzdelávajú a starajú sa o svoje zdravie,” hovorí Dr. Lipman. “Ja som len učiteľ, ktorý pomáha na ceste.”

Posúvajte sa nadol pre jeho najlepšie tipy pre chladenie, a pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnúť júlové vydanie V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch, na Amazon, a pre digitálne stiahnutie teraz.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 86 = 90

map