Z archívu: interview Taylora Swifta v novembri 2014 InStyle

Tento príbeh sa pôvodne objavil v novembri 2014 V štýle. Ak máte ďalšie príbehy ako tento, prihláste sa V štýle teraz.

Taylor Swift vyhlásila svoju nezávislosť. A ak by sa extrémne postavená a leštená mladá žena s jasne červenými ústami z bábiky Kewpie a veľkým mŕtvym rezom mala na sebe biele rukavice, keď sme prvýkrát potriasli rukami vo vchode do svojho obrovského newyorského podkrovia, nebolo by to prekvapujúce , Pripomína mi oveľa menej o krajine-hviezda cutie, než o chladnom a zbierajúcom sa ctižadlom Grace Kelly. Vo 24 rokov sa Swift veľmi pod kontrolou svojej samoty, svojej hudby a svojej ríše.

Novo transplantovaná do Manhattanu a obklopená kôrou priateľiek (väčšinou slávnych), spevák je vedome odpojený od svojich priateľov alebo dokonca aj dátumov. Hoci jej predchádzajúce album, červená, bola príbehom konkrétnych stratených lások, horkosti a zlomyseľnosti, jej nového úplne popového albumu, 1989, je to všetko pokarhanie – k bláznovstvu, ku kráľovstvu a dokonca k svojim koreňom. Pomenované po roku narodenia, album “je založené na tom, že sa učím menej starať o to, čo si o mne ľudia myslia,” hovorí Swift, hoci pripúšťa, že je to ťažké robiť vo svojich začiatkoch 20. storočia. “Akonáhle si o tom premýšľate, nie sú ľudia, ktorí žijú svojimi životmi bez toho, aby sa obávali, že názory iných ľudí budú mať väčšiu záľubu ako tí, ktorí ich posudzujú?” hovorí, s bielym záchranným mačiatkom Olivia Bensonovou, ktorá sa nachádza vedľa nej. Toto zvýšené povedomie nielenže chráni Swifta pred “verejným rozpadom, na ktorý všetci čakajú”, ale tiež jej vybavila dôverou, aby úplne zmenila svoj život. “Môj posledný album sa snažil zistiť, ako prekonať zlomené srdce,” hovorí. “Toto album je fáza po tom, kde vyzdvihnete kúsky a vy ste konečne v poriadku. V mojom prípade sa presťahujete do mesta, v ktorom ste nikdy nevideli, rozrezali ste vlasy, postavili ste si život okolo svojich priateľiek , a píšete skladby o čomkoľvek, čím sa vám páči písanie piesní. “SÚVISIACE: Choďte za scénami s Taylor Swift a jej (štvrtá!) V štýle veko

Sedíme vo veľkej otvorenej obývacej izbe nového dvojpodlažného, ​​5-spálňového apartmánu TriBeCa spoločnosti Swift, ktorý bol postavený ako sklad v 19. storočí a predtým vlastnil Pán prsteňov režisér Peter Jackson. Stále má pôvodné stropy s exponovanými trámami a Swift naplnil veľkorysé priestory pohodlnými pohovkami a hromadami starožitných batožín, ktoré sa používajú ako bočné stoly, niektoré doplnky s prírodnými kuriozitami ako pár vycpaných vtákov pod sklom. Efekt je viac Harry Potter ako Girlie Modern: “Som veľmi fascinovaný tým, ako to bolo,” poznamenáva. Jej obľúbenou izbou je však svetlá obdĺžniková kuchyňa s dlhým stredovým ostrovom zakrytým bielym mramorom, kde si môže dopriať lásku na pečenie. Jediné potvrdenie, že tu žije hviezda, je zhromaždenie nenápadne zobrazených hudobných ocenení, ktoré vyhral v roku 2013 – ak na stenách televíznej miestnosti nespočítajte rámované čierne a biele polaroidy priateľov Leny Dunhamovej, Karlie Kloss a Lorde. (Swift nedávno získal jeden z polaroidských vinobných modelov.) Podkrovie je ich miestom stretnutia pre improvizované tanečné párty alebo hry v bazéne. Aj na stenách sú obrazy svojho 22-ročného bratra Austina, staršieho v Notre Dame, spolu s jej najlepším kamarátom, anglickým spevákom Ed Sheeranom, ktorý dáva prst, ale väčšinou je to dievčenská noc v bachelorette podložka.

Taylor Swift
Greg Kadel

 

Swift, prekrývajúc nohy v šikovnej čiernej a bielej podzimnej kašmírskej mini a šnurovaných čiernych stilettoch, zdôrazňuje, že priateľky sú jej primárny spoločenský život. “Vidíme sa navzájom, kedykoľvek budeme môcť, a my celý text – je to oveľa ľahšie byť skutočne skvelý, blízky priateľ, keď je to jediný osobný vzťah máte,” hovorí. Je zábavné, keď ju žiadam, aby vybrala svojich najlepších priateľov, ľahko odrazí štyri alebo päť a potom skontroluje texty na ďalšie. “Jaime King, Selena [Gomez], Odeya [Rush], Hailee [Steinfeld] …” Její život je dnes jej kariéra a jej priatelia a ona už nie je ani túžba po veľkom vzťahu. “Som príliš mladá na to, aby som sa mohla vziať, nie je vek, ale ja sa viem, tak prečo sa pokúšam stretnúť niekoho, keď viem, že som príliš mladý na to, aby som urobil niečo vážne?”

SÚVISIACE: Taylor Swift preukazuje svoju lásku pre N.Y.C. s novou pieseň, “Vitajte v New Yorku”

Od 12 rokov, keď najprv presvedčila svojich rodičov, aby opustili svoj farmársky dom s 3 spálňami v Pensylvánii, aby mohla skúsiť svoje šťastie v Nashville, predčasný talent Swiftovej bol vždy zakotvený v jej schopnosti vyjadriť necenzurované pocity v nezabudnuteľných textoch skladateľská zmluva len 14) spolu s chytlavými rytmickými háčikmi. v červená, Spoločnosť Swift nezachránila žiadnu emocionálnu devastáciu a zastavila sa skôr ako pomenovanie mien svojich blízkych, ale napriek tomu poskytla tantalizujúce stopy v špeciálnom kóde v poznámkach k albumu. Medzi najohrozenejšími cieľmi boli herec Jake Gyllenhaal a chlapec-band lothario Harry Styles. Ona sama tvrdí: “Mám len tri skutočné vzťahy a žiadny z nich nebol dlhší ako štyri mesiace.” Keď však Swift dostal tabloidnú reakciu na stretnutie s Conorom Kennedym, zdanlivo zraniteľným 18-ročným synom Roberta Kennedyho Jr. v neskorom lete roku 2012, získala povesť v škandálových listoch a klebových blogoch ako bláznivý sériový dater.

Volanie na meno sa stáva problémom, keď má 44 miliónov sledovateľov v službe Twitter, ako to robí Swift, a mnohí sú mladí. Obžaloby jej strašne strašili. “Zastavil som pochopenie, aké úžasné bola celá vec, keď som prvýkrát začal zažiť cynizmus, s ktorým ľudia hľadia životy slávnych ľudí – akoby neboli skutočné,” hovorí Swift. Prišla k realizácii: “Bol som na úrovni s mojou hudbou, kde som sa stal cieľom.” Spievajúci si myslel, že “robí to, čo robia normálne 21- alebo 22-ročné deti, a stáva sa to nejakým zločinom.” Musí sa naučiť zastaviť starostlivosť – alebo podľa slov prvého albumu svojho albumu “Shake It Off” – ale táto emočná vzdialenosť prichádza s cenou. “Za rok a pol som sa nechodil s chlapcom, zvyčajne čakajú 15 paparazzov, takže ak by som tu mal nejakého chlapíka, boli by to fotky,” hovorí. “Mám priateľov, ktorí mi povedia:” Tlač sa nenávidí na mňa za párty, “a ja som rád:” Tak prečo prestaneš párty? ” Ak si ich úprimne želáte, aby nemali čo písať, nedajte im nič, na čo by ste mohli písať. “

5 vecí Všetkých jediných 20-niečo sa môže naučiť od Taylora Swifta v novembri vydanie V štýle

Megastardom v dnešných dňoch znamená, že musíme predvídať moment a dostať sa pred publikum najchudobnejším a najkreatívnejším obalom spoločenských médií – spolu so zachovaním chladného stavu v ohni. Keď sa spýtala, ako dokáže udržať všetky sociálne médiá rozprávanie o svojej rovine, skôr nevinne mi hovorí, že jej publicista, Tree Paine, má na ňu Google upozornenie. Ale uprostred všetkého hubbubu, jej najlepším zmenšovateľom je jej mama, Andrea. “Volanie moja mama je niečo, čo mi upokojuje, keď zdôrazňujem, pretože vie, že som viac ako ktokoľvek iný.” Jej matka, ktorá vniesla disciplínu “s rovnakým množstvom náklonnosti, lásky a podpory”, je jej absolútnym vzorom. “Keď sa pozerám späť, moja mama nikdy nebola ľahká na nás, urobila nás študovať, prinútila nás dozvedieť sa o spôsoboch a spôsobe čistenia domu a pripraviť sa na spoločnosť a baviť hostí – všetky tie veci, ktoré som sa s mojim bratom naše oči, veci, ktoré som teraz tak vďačná, že vlastním. “Ale pretože Swift je” vždy na vzostupnom sklone “, je pre ňu ťažké ochladiť. “V mojom mozgu sa veľa času dostáva veľa času,” hovorí. “Nie je ľahké mať túto myseľ, kde si myslíte, že ste nepracovali dostatočne tvrdo, nevykopali ste dosť hlboko, nedosiahli ste plný potenciál, potom sa jedného dňa zobudíte a máte pocit, že ste to skončili album. ” Doteraz sa tento proces odohral ako strojček každé dva roky.

Napriek tomu tentokrát musí Swift pamätať na to, že fanúšikovia krajinnej hudby a rozhlasové stanice sa cítia opustené. Ona povedala 1989, výkonný producent švédskych popových hier Max Martin a Shellback, je inšpirovaný koncom 80-tych rokov hudobníkov ako Peter Gabriel a Eurythmics, nie Reba McEntire alebo George Strait. (Album klesne 27. októbra a zrútila jej webovú stránku s masívnou požiadavkou na predbežné úpravy.) Krajina však zostáva jej “emocionálnym profilom” a ona urobila toľko rozhlasových turné po krajine, mohla recitovať mená detí DJov , “Milujem country hudbu – čestnosť, príbeh – vždy to bude koreň môjho skladania. Nikdy nebudem napísať pieseň o tom, že budem chodiť do klubu bez akéhokoľvek dôvodu … Ale toto je pop album,” ona trvá na tom,.

Okrem žánru týkajúcich sa Swiftových tvárí sú pred ňou aj otázky rodovej rovnosti. “Počujte počet žien, ktoré sú schopné udržiavať príslušnú hudobnú kariéru vo veku nad 30 rokov. Nie je veľa a želám si, aby tam bolo viac,” hovorí. “Rád by som bol niekým, kto to pomôže zmeniť.” Keď som sa jej spýtal, ktoré ženy to dosiahli dnes, uvádza zoznam Gwen Stefani a Jennifer Lopez; potom je tu tehotná pauza a ona ma upokojuje: “Vidíš, čo myslím?”

Stefani a Lopez majú deti, komentujem a opýtam sa, či sa nebojí, že niekto taký pohnutý a ťažký na seba môže byť niekedy ťažkou batožinou pre vlastné deti. Aj keď Swift priznáva, že si o tom veľa myslí, hovorí: “Neviem, či budem mať deti. Je nemožné si predstaviť určité scenáre a ako sa pokúsite presvedčiť ich, že majú normálny život, keď sa nevyhnutne , tam budú diváci, ktorí od neho ukazujú obrovské kamery. “

SÚVISIACE: Povoliť Taylor Swift, aby vás privítal s novým koncertom v New Yorku

Predtým ako deti prichádzajú, je pravdepodobné, že sa táto veková umelecká otázka spýta: Kto vyhrá, pieseň alebo chlap? Bude pána Right v rozpore s jej textmi? S Swiftom je ťažké vedieť, na koho sa staviť.

“Keby som niekedy mal niekoho, koho by som naozaj zajímal a miloval, začal by som ho upravovať?” Pretože teraz nemám upravovať, “pripúšťa. “Pokiaľ sa táto osoba neukáže a ja som úplne naplnená tým, do akej miery ho rešpektujem a on ma rešpektuje a hneď sme sa o seba starali a vzájomne si chválili … Pokiaľ sa to nestane, som taký dobrý sám. smutné, nie je to tragické. “

Nie, že niekto začína ľutovať Swift. Stále plachá z 25 rokov, je to juggernaut, tak adept na komunikáciu na globálnej úrovni a prenatálne pútavé o premýšľanie veľké s viacerými pohyblivými časťami. Pýtam sa, či sa niekedy zamýšľala za politiku – vzhľadom na jej zručnosti v očakávaní momentu a spájaní s obrovským publikom – alebo v tom, že beží niečo komplikovanejšie ako podnikanie Swift.

“V pohľade som premýšľal o tom, či by som mal byť vášnivý niečo politického, vkročiť dopredu a hovoriť o tom V tomto bode mám plné ruky, ale ako so všetkým v mojom živote, keď prídem na niečo, Som vášnivý, som veľmi hlasný, takže uvidíme. “

Nepochybne budeme. Neexistuje pódium, ktoré nebolo získané silou Taylor Swift.

FOTOGRAFIE: 58 dôvodov, prečo Taylor Swift je Street Style Pro

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + 3 =

map