Zac Efron nosil dreadlocky a ľudia ho volajú za kultúrne využitie

Po stopách Kim Kardashian sa Zac Efron rozhodol nosiť kontroverzný účes. Bývalý Stredoškolský muzikál herec debutoval dreadlocks vo štvrtok popri titulku, “len pre zábavu.” 

Nie je jasné, či Efron zmenil svoj pohľad na novú rolu alebo sa snaží byť roztomilý, no fanúšikovia to nemajú. Čoskoro po vyslaní sa jeho sekcia s komentármi zmenila na bojové pole, pričom ľudia ho obviňovali z kultúrneho prijímania tradične čierneho účesu.

Len pre zábavu ��

Príspevok, ktorý zdieľa Zac Efron (@zacefron)

Fanúšikovia diskutovali o presnom pôvode dreadlockov a ktorá kultúra “vlastnila” vzhľad. Tí, ktorí neboli spokojní so štýlom, napísali: “Ach no Zac plz neľudí ostatní ľudia” a “myslím si, že je dosť smutné a úbohé, že nevidíte problém s tým, že vezmeme niečiu hodnotu.” Iní prišli k obrane Efrona, písať: “Ó, môj bože, ktokoľvek môže mať dredy. Nie sú rasistickí ľudia. “

Napriek tomu niektorí boli len zmätení: “Môže niekto vysvetliť, prečo nemôže mať také vlasy?” Odpoveď v prípade, že ste sa tiež pýtali: “Kultúrna priazeň je o silovej dynamike,” povedal spisovateľ a aktivista Feminsta Jones CNN na tému. “Keď sa ľudia s právomocou a privilégiami rozhodnú” overiť “zvyky a tradície, pre ktoré boli utláčaní ľudia už dlho marginalizovaní tým, že povedali:” Toto je horúca nová vec “, potom máme vážne problémy, alebo keď odmietajú započítať ľudí, ktorí inovovali tieto štýly alebo tradície, ale nárokovať ich ako originálne myšlienky, potom sa dostaneme do privlastnenia. “

Keďže rozhovory o privlastňovaní sa naďalej vyvíjajú, diskusia vyvrcholila v tom, či používateľ nosí “lásku alebo rešpekt” kultúry, z ktorej štýl vznikol, alebo sa jednoducho pokúša získať nový “trend”. Podľa štúdie “Good Hair Study” inštitútu percepcie čierni ľudia skúsenosti s implicitným zaujatím pri používaní prírodných štýlov, ako sú zámky. Takže keď biely človek nosí pohľad len ako “trendový”, skôr než ako skutočný výraz “rešpektu”, potom veci sa lepia. 

SÚVISIACE: Nájdite najlepšiu farbu vlasov pre váš tón pleti

Kardashian čelil podobnému vôle pre nosenie cornrows (Fulani prúžky) mnohokrát, naposledy na MTV Movie & TV Awards. Napriek kritike, ktorú prijala za prirodzenú černošskú kultúru, ukázala, že ju nekončí. Po úvodnom spätnom bičovaní, keď mala štýl začiatkom tohto roka, zdieľala ďalšiu fotografiu s opletkami a napísala: “Ahoj, môžem získať nulovú f-s, prosím, vďaka.”

Pozrime sa, čo má Efron povedať.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

4 + 3 =

map