Zoznámte sa s Badassovou Ženou, ktorá navrhuje najznámejšie americké vozidlá

Badass Women odrážajú ženy, ktoré majú nielen hlas, ale vzdorujú irelevantným predsudkom pohlavia. (Nehovoriac o tom, že sú mimoriadne cool.) Tu GMC Design Chief Helen Emsley hovorí o navrhovaní niektorých najpriaznivejších amerických nákladných automobilov.

Prečo je to zlé: Vystúpený v baníckom meste v Yorkshire v Anglicku, Emsley, samozvaná čierna ovca, vyhýbala sa tradičným matematickým a vedeckým kurzom a chodila do umeleckej školy, ktorá bola silne povzbudená svojim otcom, ktorý začal brať na rockové koncerty bola 10. (AC / DC bola vzájomne obľúbená.)

Spočiatku sa zaujímal o textil, Emsley nakoniec získal magisterský titul v oblasti dopravného dizajnu na Royal College of Art v Londýne a bol jedinou študentkou vo svojej triede. Teraz, takmer o 30 rokov neskôr, sídli v Detroite ako výkonný riaditeľ spoločnosti General Motors v globálnom dizajne Buick a GMC a dohliada na približne 100 zamestnancov.

Jej prvý projekt v spoločnosti GM: Keď bola požiadaná o úpravu interiérov modelu Chevrolet Corvette Stingray 2014, Emsley si spomína na jej šéfa: “Vidím to v tlači: Britská žena zabíja Corvette.” “Ale jej práca bola dobre prijatá: než sa zdvojnásobil.

V štýle December - Helen Emsley
Zdvorilosť Helen Emsley

SÚVISIACE: Táto žena mení vesmír Marvel – začína s moslimom, ženskou superhrdinu

Úspešné: Emsley zvyčajne začína svoj deň naplnením karamelových macchiatos a potom prehliadaním rôznych štúdií, skontrolovať skoré náčrty a štvrťročné modely hlinených vozov, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v dĺžke piatich rokov.

Prekonávanie prekážok: Keď GM podala bankrot v roku 2009, Emsley ju využila ako učebný moment pre jej tím. “Skôr ako [hovorím], že je to ja, ako to urobíte pozitívne? Spýtal som sa ich: “Ak by to bola vaša spoločnosť, čo by ste urobili?”

V štýle December - Helen Emsley
Archív Michael Ochs / Getty Images

Čo bude ďalej: V októbri oznámila GM svoj zámer pracovať na “elektrickej, nulovej emisii” a čoskoro predstaví dve nové úplne elektrické autá (ako napríklad Chevrolet Bolt EV, vyššie). Spoločnosť Emsley vedie dizajnový poplatok. “Máme technológiu a talent, aby sme mohli radikálne posunúť spoločnosť dopredu a zlepšiť prepravu po budúce generácie,” hovorí. Po stlačení pre podrobnejšie informácie odpovedá jej ochrannou značkou: “Ak vám to poviem, stratím svoju prácu.”

V štýle December - Helen Emsley
Bill Pugliano / Getty Images

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnúť vydanie v decembri V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch a na digitálne prevzatie 10. novembra.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

48 − 42 =

map