Zoznámte sa s Dayou, 17-ročným popovým umelcom, ktorý by ste mali teraz počúvať

S breakoutovou skladbou, ktorá zhromaždila šesťdesiattisíc miliónov prúdov na Spotify a vokáci na platinom certifikovanom singli od The Chainsmokers, Grace Tandon, známa svojim javiskom Daya (vyslovuje sa “dey-uh”), nie je váš priemerný vysoký schooler. Ale stále si dala čas v jej džamom zabalenom rozvrhu – vystupuje v Coachelle a nahráva jej nadchádzajúce debutové album – aby išla na ples. “Šiel som s priateľkou, takže to bolo celkom nízke,” povedala nedávno V štýle.

Po štúdiu klasického klavíru 10 rokov sa 17-ročná speváčka z Pittsburghu presťahovala do jazzu, učila sa na gitaru, ukulele a trochu saxofónu predtým, ako našla svoj rádio pripravený, syntetizovaný popový zvuk s jemnými odtieňmi R & B indie. Keď bola požiadaná, aby citovala jej hudobné vplyvy, vymenovala výlučne Amy Winehouse. “Mala taký surový talent, ktorý má len málo ľudí,” hovorí. Môžeme sa zamyslieť aj na niekoho iného.

Nižšie nájdete viac informácií o rýchlom vzostupe Dayy a jej novom singli “Sit Still, Look Pretty”.

Po prvé, aký je príbeh, ktorý stojí za tvojou scénou?

Je to preklad svojho rodného mena, Grace, v hindčine. Som štvrtina indickej; môj starý otec bol pôvodne z New Delhi.

Bolo to pre vás bláznivý rok – spolupracujete s The Chainsmokers a hráte hlavné hudobné festivaly. Bol tu moment sťahovania?
Vždy som chcel ísť do Coachelly, takže to bolo pre mňa veľké. Nikdy som tam nebol ako fanúšik, takže skutočnosť, že som hrávala na hlavnom pódiu, bola len šialená. Bolo to ako nič, čo som kedy zažil. Predstavil som tiež v Bielom dome na každoročnú Veľkonočnú vaňu a stretol sa s prezidentom a prvou dámou. Bol som úplne vykuknutý.

Ako to boli?
Super chlad a príležitostné. Michelle mala vysoké topy a legíny! Boli sme oblečení veľmi podobne.

SÚVISIACE: 6 žien indie umelcov, ktoré by ste mali počúvať v roku 2016

Daya EMBED
Sarah Balchová

Kde sa zvyčajne chcete nakupovať?
Som fanúšikom H & M, Topshop a Forever 21. Práve teraz som naozaj do tenisiek a bombardovacích bund.

Povie nám inšpiráciu za váš nový singel “Sit Still, Look Pretty”.
Je to dievčenská hymna o tom, ako môžu ženy robiť čokoľvek, čo môžu robiť, a nemali by sme nikoho nechať. Vždy som vyrastal s týmito vedomosťami, takže sa chcem presvedčiť, že prejdeme týmto posolstvom. Nikdy by ste nemali byť umiestnení do formy založenej na vašom pohlaví.

VIDEO: Top 15 súperi o pieseň v lete

Sledujte lyrické video pre “Sit Still, Look Pretty” nižšie a kúpiť Daya za 8 dolárov v obchode iTunes Store.

Tento rozhovor bol zrozumiteľný.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 1

map