10 Podmienky svadobnej torty, ktoré potrebujete naučiť RN

Získanie svadobnej torty vašich snov závisí od toho, ako dobre komunikujete svoju víziu s vaším pekárom. Mohla by sa lepkavá poleva lepšie pre vás, alebo by ste mali ísť na maslo? Cornelli alebo skalopované potrubie? Jedno alebo viacero stupňov? Sladký svet svadobných dezertov má svoje vlastné lingo a pomôže vám to plynúť plynule, zostavili sme zoznam desiatich najčastejšie používaných termínov na tortu a čo znamenajú.

SÚVISIACE: 20 Celebrity Svadobné koláče, ktoré sme milovali (vrátane Kate’s!)

Shabby Chic svadobná torta # svadobná torta # buttercream # svadba # tortu # krajina # shabbychic # ibake # sweetsuitebakeshop

Fotografia vyslaná ⛳️Grovetown, GA ⛳️ (@sweetsuitebakeshop) dňa

1. Buttercream

Klasický recept na zmrzlinu má len dve zložky – maslo a práškový cukor. Svadobné pekárstvo používa krém ako náplň alebo najčastejšie ako dekoráciu kvôli svojej všestrannosti.

#ribbonroses #basketweavecake #buttercream #kekhantaran #jerteh #besut #itayuzie #buttercreamflowers

Fotografie uverejnená Ita Yuzie (@itayuzie) dňa

2. Košík väzba

Vzor koša väzby vyzerá veľmi elegantne a zvyčajne sa používa ako dekorácia na strane svadobného dortu. Je to presne to, čo naznačuje jeho názov – štýl kostkovanej väzby, ktorý vyzerá ako košikár.

SÚVISIACE ODKAZY: 15 svadobné torty s kobylkou zaručené, aby ste drool

#TBT do #weddingcake, ktorý nás konečne spojil so spoločnosťou Instagram. #weddingcakes #weddingcake #wedding #instawedding #brideandgroom #skripty #cakesinnigeria # cakesdaily # cakedesign #dailycakes #cakestagram #cakeoftheday #cakesofinstagram #hml #baking #fondant #instagood #instahappy #cornellilace #cornelli #bellanaijaweddings # nigerianweddings #bling #blingbling #instacake

Fotografie vyslaná Kesienou Oghuvbu (@ cakesiena) na

3. Cornella

Je to úžasný dizajn čipky vytvorený technikou filigránového potrubia.

Baker Denise Smith z dcér mojich dcér povedal, že je to krásny spôsob, ako pridať kúsok lakovanej textúry na dort bez toho, aby ste prešli cez palubu.

Pravidelná zlatá a zlatá stuha

Fotografie zverejnenej Hannah (@ redhead0425) dňa

4. Fondant

Fondantová poleva sa najčastejšie používa na ozdobenie svadobných koláčov. Je vyrobený z cukru, vody a želatíny (alebo kukuričného sirupu) a má textúru z hliny alebo mäkkého cesta.

Y desearles a feliz fin de semana! Que les lleguen muchos huevitos y que gane Čile! ���� nahý čokoládový koláč, karamelo salado y ganache. Cotiza en [email protected] Crédito foto: @lavidaencraft #nakedcake #chocolate #ganachecake

Fotografie vyslaná Franciscou Moyanom (@lapetitebakery)

5. náplň

“Ganache je kombináciou čokolády a tvrdej smotany a môže tiež obsahovať maslo alebo vanilku, alkohol a ovocné arómy,” hovorí Smith. Môže sa použiť ako plnenie koláčov alebo námrazy.

SÚVISIACE: 7 spôsobov, ako zabrániť svadobný tortu # Fail

Blahoželáme Aaronovi a Karenovi! Želáte si obidve najlepšie #happycustomers # happycaker # 3tier #weddingcake #weddingseason čo #masterpiece #cookiesncreamcake #cookiesncreamfilling #blackcake #marzipan #chocolatecake #chocolateganachefilling #fondant #edibleoilpainting #cakeart #cakelife #sopretty #instacake #cakeartist #handcraftededibleflower #leeannscakery

Fotografia uverejnená spoločnosťou Lee-Ann’s Cakery (@leeannscakery)

6. Marcipán

Vyrobené len z troch zložiek (mandle, cukor a vaječné biele), marcipánová pasta je ľahko tvarovateľná, takže pekári ju zvyčajne používajú na výrobu jedlých kvetov alebo ovocia.

Una rica torta čokolády para liberar el estrés # torta #tortadechocolate #chocalate #frutas #frutaychocate

Fotografie, ktorú vyslal šéfkuchár Fanny Mendez (@ chef_fannymendez)

7. torta

Torte je typ dortu (slovo pochádza z taliančiny torta čo znamená koláč), ktorý je oveľa hustší a ťažší, pretože sa vyrába s náhradou múky (napr. orechová múčka). Torte sú skutočne veľmi populárne v Európe, takže ak plánujete cieľovú svadbu, torte, ako napríklad klasický rakúsky Sacher, je skvelou voľbou.

Nemôžem sa dočkať, kým si tento týždeň v Kanade zažijete nádhernejšie koláče #marthaclarepastries. @marthaeclare

Fotografie zverejnená fotografkou Diana Marie (@ dianamariephoto)

8. Jednorazový koláč vs viacúrovňový koláč

Jedná sa o jediný tortu na rozdiel od viacvrstvového koláče vyrobeného z viacerých koláčikov, ktoré sú navzájom stohované. 

“Niektorí ľudia sa vyhýbajú jednostranným, zdobeným koláčom pre intímne svadby, ale môžu byť veľmi krásne,” vysvetľuje Smith.

SOUVISLOSTI: Čo ste nikdy nevedeli o sexe a mestskom ikonickom lúpacom dome…

Neviem o vás, ale prajem si, aby som mal práve teraz tortu na raňajky. Namiesto toho sa pozerám do úplne prázdnej komory, ktorá sníva o nejakom báječnom dortu. Máme malý problém s potkanmi v našom dome (hrubé viem), a tak Adam odstránil všetky zdroje potravy pre potkany, ale pri tom taktiež odstránil všetky zdroje potravy pre mňa. Šťastný pre neho som sa nedostal na palubu … ešte .. #sixfootphotography #sixfootdetails

Fotografie zverejnenej Amberom Wilsonom Beasleyom (@ 6 štvorcových miest)

9. Nakrájaný koláč

Nahé koláče postrádajú vonkajšiu vrstvu maslového krému alebo námrazy a robia krásne možnosti pre oslavy v rustikálnom alebo stodole.

Tento pútavý klasický škrupinový biele svadobný koláč je ideálny pre skromnú nevestu. #wiltoncakes #weddingcake #instacake

Fotografie zverejnená wiltoncakes (@ wiltoncakes) na

10. Scallopping

Táto technika potrubia vyzerá veľmi elegantne a je ideálna pre klasické svadobné oslavy.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 8 = 1

map