Svadobná etiketa: Môžete pozvať len niektorých hostí na obrad?

Nie je nezvyčajné, aby sa páry zobrali za prítomnosti iba niekoľkých svojich najbližších rodinných príslušníkov a priateľov a neskôr oslavovali s väčším davom. Dôvodom by mohlo byť čokoľvek, od udržania obradu intimného do miesta snov s nízkou kapacitou k hlavnej úzkosti (a nákladovosti) spojenej s hovorom “ja” pred 200 ľuďmi.

Ale ako to robíte bez toho, aby ste porušili hostí, ktorí nie sú súčasťou celý utrpenie? Amber Harrison, odborník na štýl a odbornú literatúru svadobného papiera Divas navrhuje vloženie alebo odoslanie samostatnej pozvánky s podrobnosťami o slávnostnom vyberaní pozvaných pozvaných poslucháčov k sľubom. Uistite sa, že nie je žiadna zmienka o ceremónii o pozvánkach posielaných tým, ktorí prichádzajú len na recepciu. Majte na pamäti: Väčšina ľudí sa teší na večierok, takže preskočenie procesného je-prekvapenie – pravdepodobne nie je veľká vec pre mnohých vašich hostí tak.

Ale robiť opak – pozvať každého na obradu, ale len pár hostí na večeru – je celkom iný príbeh. Inými slovami: To je nie. “Každý, kto je pozvaný na zásielku, svadobnú sprchu alebo obrad, by mal byť pozvaný na recepciu,” hovorí Harrison. “Moje odporúčanie by bolo zrušiť zoznam pozvaných, kým nebudete na mieste, kde si budete môcť dovoliť pozvať tých, ktorí slávia svoj svadobný obrad, aby sa k vám pripojili na oslavu veľkého dňa.”

VIDEO: Ako šaty ako Kate Middleton

Dizajnéri a odborníci na svadbu Valerie a Stephanie Chin súhlasia: “Bolo by hrubé pozvať ich [hostí] na slávnostné ceremónie, pretože to vyvoláva dojem:” Chcem vás na obrade, ale nechcete platiť za vašu večeru plechu. ‘ Určite nechcete dať tento dojem na váš veľký deň. Ak ste si vždy predstavili veľký svadobný obrad s početnými hosťami, očakávajte, že budete mať tiež veľký príjem. “

SÚVISIACE: Ako naplánovať svadbu, keď vaša rodina je dynamická… komplikovaný

Premýšľajte o tom takto: Každý z vašich hostí investoval čas a peniaze, aby bol s vami na váš deň. Tak vám ukážu, že ste pre nich mimoriadne. Nechcú sa cítiť, akoby si to neocenil.

Ak máte obmedzený rozpočet, nechajte zoznam krátkych blízkych len rodinám a priateľom, alebo si zvážte, či ste mali príjemnú koktejlovú recepciu s nápojmi a ľahkým občerstvením namiesto večere na sedenie. Týmto spôsobom znížite náklady na príjem tráviť čas s vašimi hosťami. všetko z nich.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

9 + 1 =

map