Jon Hamm o živote po šialených mužoch a prečo je jediný “Sucks”

Keď budete nabudúce v hre alebo v tanečnom predstavení v Los Angeles alebo v New Yorku a sedíte pri vysokom ramennom chlapíkovi v baseballovej čiapke, ktorá neočakávane praskne do slz, pozrite sa pozorne. Ak má čiapka logo St. Louis Blues a jeho okraj je zakrivený v klasickom frat-boy štýle, je pravdepodobné, že je to Jon Hamm.

Herec, vo veku 46 rokov, hovorí, že bol vždy nekontrolovateľný, keď je v prítomnosti dobrého umeleckého diela. “Len mi kráčajú krásy všetkého,” hovorí. “Zvlášť, keď vidím, že niekto hrá na vrchole svojej schopnosti. Vidím to a ja som plakal. “

VIDEO: Jon Hamm je vynikajúci vodič 

Hamm a ja sme uprostred dlhého, úprimného rozhovoru v reštaurácii v Hollywoodskych kopcoch. Už som ho uistil, že celý tento príbeh neprezradím a porovnávam ho s jeho stoikom Mad Men alter ego, Don Draper, ktorý je hlavným uhlom skoro každého profilu Jon Hamm, ktorý bol kedy napísaný. A napriek tomu počas celého rozhovoru nemôžeme pomôcť opakovane krútiť späť na ten ťažko pitný adman. Pred desiatimi rokmi odviedol vtedajší neznámy Hamm v tejto úlohe a vytvoril ikonu chladnej, nepružnej maskulinity: zlého chlapíka v dobrom obleku, ktorému ženy nemohli pomôcť padnúť, aj keď vedia lepšie. Výkon Hammu tiež pomohol Mad Men, svojím očarujúcim, ale chladným očami sa postará o moc, pohlavie a zvádzanie, ktorý je štandardným nositeľom nového zlatého veku televízie. A hoci Hamm je skutočný Midwesterner, ktorý je inštinktívne neochotný chváliť, uznáva, že je veľmi hrdý na to,.

“Všetci chceme, aby sme sa zapojili do niečoho, čo prináša kultúru, a ľudia sa posadia a povedia:” Hej, to je zaujímavé, “hovorí. “Vlastne, to je všetko, čo som kedy chcel. Nikdy som nechcel byť megastarom typu Tom Cruise. “

jon Hamm
Hamm v hodvábnom krémovom knoflíku Tom Ford, bavlnenú vestu Sunspel a nohavicové nohavice značky Ralph Lauren. Fotografoval Carter Smith.

Pre Hamma, život po Draperovi prišiel s nevyhnutnými komplikáciami, vrátane niekoľkých osobných. V roku 2015 sa rozišiel so svojim partnerom 18 rokov, spisovateľkou Jennifer Westfeldtovou. Ako zábava je jediný život pre trvalky na zoznamy najsexiovojších ľudí? Hamm sa pozrel na stôl. “Je to v poriadku,” hovorí predtým, než dodal ticho: “Je to ťažké. Je ťažké byť jediný po dlhom spoločnom stretnutí. Je to naozaj ťažké. To naštve. “

SÚVISIACE: Ako sa Nicole Kidman dostala na vrchol svojej kariéry opäť

Pred dvoma rokmi urobil Hamm stíhanie v rehabilitácii zameranej na závislosť od alkoholu, a hoci uprednostňuje, aby si zachoval špecifiká, je otvorený o výhodách terapie. “Lekárska pozornosť je lekárska starostlivosť, či je to pre lakť alebo pre zuby alebo pre váš mozog,” hovorí. “A je to dôležité. Žijeme vo svete, kde pripustiť, že niečo negatívne o sebe je videné ako slabosť, keď je to vlastne sil. Nie je to slabý krok, ktorý povedal: “Potrebujem pomoc.” Z dlhodobého hľadiska je to lepšie, pretože to musíte opraviť. “

Medzitým Hamm vo svojom výbere projektov preukázal otvorenú otvorenosť, ktorá sa podieľala na podpore komediálnych rolí, akými sú napríklad vedúci wacko kultúry v spoločnosti Netflix Nerozbitná Kimmy Schmidt. Tento mesiac sa zmení na darebáka Baby Driver, heist film-cum-romance, v ktorom charakter Ansela Elgorta poháňa útek z auta pre gang bankových zlodejov hral Jamie Foxx a Kevin Spacey, medzi ostatnými. Hamm sa bavil so svojim arzenálom zbraní, ale najväčším príťahom pre neho bol anglický režisér Edgar Wright (Shaun z mŕtvych), ktorý poháňa príbeh s inovatívnou úpravou a hudobným prekvitaním, dokonca aj synchrónovaním soundtracku s výstrelmi. “Edgar je originálnym umelcom a mám rád jeho prácu,” hovorí Hamm. “Či sú jeho filmy komerčne úspešné, nedávam to.”

jon Hamm
Hamm v bavlnenom tričke Sunspel, vlna nohavice Dolce & Gabbana a kožené topánky John Lobb. Fotografoval Carter Smith.

Hamm sa náhle ospravedlňuje, že pozdraví “priateľa”, ktorý by bol Sean Penn, na neďalekom stole a vráti sa o 45 sekúnd neskôr, ospravedlňujem sa za prerušenie. S jeho čiapkou Blues, šatníkom a generickým oblečením (modré americké tričko s oblečením, čierne džínsy) sa Hamm väčšinou nerozpozná v reštaurácii. Po väčšinu svojho života hovorí, že “nezabudol” na módu, ale to sa zmenilo, keď sa začal uspokojovať za svoju úlohu Mad Men. “Začal som kupovať šaty, ktoré sa hodia,” hovorí.

SOUVISLOSTI: Jon Hamm’s Changing Looks

Spája Hamm veľa pozornosti tomu, čo ženy nosia? “Ja, človeče,” hovorí. “Ja som heterosexuálny muž a ja milujem dámu so štýlom.” Okrem niekoľkých “smiešnych” módnych trendov, ktoré ho nechávajú zmätené, Hamm sa mu páči, keď žena je dosť istá, aby vyjadrila svoju individualitu prostredníctvom svojich šiat. “Myslím si, že čokoľvek, čo slúži na zdôrazňovanie toho, čo je tvojej veci, a na to, aby si sa cítil dobre, ukazuje, ako si nosíš sám seba,” hovorí.

Na väčšine frontov sa Hamm v dnešnej dobe zdá byť odhodlaný vyladiť triviality v prospech všetkých vecí podstatných a skutočných. Je jedným z mála hercov, ktorých vie s nulovou prítomnosťou v sociálnych médiách. “Životným bodom nie je dať na seba psie uši a uverejňovať ho online, aby všetci mohli vidieť,” hovorí. “Je to zábavné, je to rozkošný, ale je to vizuálny ekvivalent masturbácie – nie je nič iné ako okamžité uspokojenie.” (Má tajný účet Instagram, kde sleduje fotografov a umelcov a pár turistických miest, ale nikdy nič neposlal. ) Žiadny osobný tréner nechodí do svojho domova v štvrti Los Feliz v LA; namiesto toho Hamm hrá víkendy ligového baseballu vo verejnom parku, väčšinou pre kamarátstvo.

jon Hamm
Hamm v tričke Jean Shop od hodinky pán Porter a Cartier. Fotografoval Carter Smith.

A stále má veľa zo svojich zmršťovacích schôdzok. Hamm, ktorý stratil oboch rodičov na chorobu skôr, ako skončil vysokú školu, tvrdí, že existuje istá teória teórie, že kariéra mnohých hercov je v podstate celoživotnými pokusmi uzdravovať ich detské rany. “Som určite poškodený – nie je to popieranie,” hovorí. “Včera som hovorila s mojim terapeutom a ona bola novo upokojená na niečo, čo som jej povedala. Myslím, že to práve zabudla. Bol som rád, “Už sme to prešli!” Ale ak sa pozriete na dejiny môjho života, nie je to skvelé. Keď tvoja mama zomrie, keď máš 9 rokov, a tvoj otec zomrie, keď máš 20 rokov, a potom žiješ na pohovkách v pivnici iných ľudí … Myslím, že je to určite verzia toho človeka, ktorý z neho nevyjde ako úspešne ako mám. “

Hamm hovorí, že predtým, ako jeho matka zomrela, odovzdala niektoré lekcie o úplnom zapojení do života: “Buďte chytí, učte sa, prihláste sa na veci, hrajte šport, urobte to všetko. Buďte to najlepšie, čo môžete byť. “Ak to prináša ozveny motívu skautov, pomôže to aj vysvetliť Hammovej konkurencii. (Na Mad Men Set, hovorí, on sa ukázal každý deň si myslel, “Budem najlepší človek na tejto show.”) Použitie týchto diskov k Hollywoodskej kariére môže byť zložité úsilie práve teraz, v čase, keď aj filmy na na komiksových knihách je potrebné zdržať sa pre globálne masové publikum. Hamm hovorí, že sa chystá začať s “samo-generujúcimi” projektmi v podobe hereckých producentov, ako sú Brad Pitt a Reese Witherspoon: “Títo ľudia nájdu niečo, čo chcú, a vezmú to na Warner Bros. alebo HBO. to urobil. “

SÚVISIACE: Ako Brandon Maxwell prekonal svoje nedorozumenia a dobyla módu

jon Hamm
Hamm v bielom púzdre Michael Kors, v páse od Versace mohair, páse z koženky Giorgio Armani a koženej obuvi John Lobb. Fotografoval Carter Smith.

Keď sa usadí v treťom a poslednom šálke čiernej kávy, Hamm prechádza na niekoľko väčších problémov našej éry. Existuje súčasný nárast anti-intelektualizmu v kombinácii s rastúcim podozrením na dokonalosť a úspech. (“Zvedavosť je obkľúčená, je to bummer.”) Je tu nový americký prezident a chaos vo Washingtone. (“Katastrofa – skutočná katastrofa.”) A na osobnú nótu sú paparazzi, ktorí stále prenasledujú Hamm v Los Feliz za tónovanými oknami svojich áut, dúfajúc, že ​​ho chytia, keď si chytil nos.

Je to všetko dosť, aby sa človek rozmýšľal: Čo by urobil Don Draper? Ale Hamm, sám seba vyhlásený optimista a “veriaci v ľudskom duchu”, vie, že Draper je len o najhoršom vzorovom modeli všetkých, pokiaľ ide o interakciu so skutočnými, živými ľuďmi.

“Možno som narcista v tom zmysle, že väčšina hercov je,” hovorí, “ale myslím, že to nie je na úkor tých, ktorí sú v mojom živote. Snažím sa byť dobrým priateľom, dobrým partnerom a všetkými týmito vecami. Nie som dokonalý a bolí ma, keď ubližujete ostatným ľuďom. Ale nádej je nájsť správnu rovnováhu, aby ste sa postarali o vlastnú vec, aby ste mohli žiť svoj život a robiť svoju prácu dobre, zatiaľ čo nie je to netvor. “

Pre ďalšie príbehy, ako je tento, vyzdvihnúť júlovú emisiu V štýle, k dispozícii na novinových stánkoch a na digitálne prevzatie 9. júna.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 37 = 46

map