5 celkom spoločné príčiny straty vlasov

V priemere stratíte medzi 100-150 vláknami denne, ale niekedy sa zdá, že existuje veľa viac zamotané v kefke na vlasy. Nie, aby vás vystrašil, alebo niečo, ale úprimne povedané, vaše vylievanie mohlo mať vlastne dosiahla ďalšiu úroveň.

To nemusí nevyhnutne znamenať, že s vami niečo nie je naozaj zlé. Či je to spôsobené hormonálnym posunom vášho tela alebo dokonca zmenou počasia, zvýšenie vypadávania vlasov môže byť veľmi bežným vedľajším účinkom na život a všetko, čo s ním prichádza. Tu sme sa rozprávali s dvoma profesionálmi, aby sme dostali lopatku, keď vypadávanie vlasov zvyčajne príde do hry. 

Vysoký fyzický alebo emočný stres

Podľa Suneela Chilukuri, M.D .; Kozmetický dermatológ a zakladateľ obnovenej dermatológie v Houstone v štáte Texas môže vypadávanie vlasov vyústiť z emocionálnych stresov, ako je zmena práce, pohyb alebo rozvod, ako aj fyzické “celkové telo” stresujúce príznaky, ako je trauma alebo automobilová nehoda.

“Bohužiaľ, ako emocionálne, tak aj fyzické stresory môžu spôsobiť, že vlasy vstúpia do pokojovej (katagénovej) a následne klesajúcej (telogénnej) fázy,” vysvetľuje. “Ak je stres postupný a dlhší, výsledok vypadávania vlasov sa zvyčajne pozoruje približne 6 mesiacov po hlavnom strese.”

V situáciách “celkovej telo” hovorí, že vlasy môžu byť “šokované” tým, že vstúpia do fázy spadnutia. “Tento stav sa nazýva telogen effluvium, ktorý sa prejavuje s vlasmi” vypadávajúcimi v zhlukoch “počas dní až týždňov od stresora.”

Pokiaľ ide o strata vlasov súvisiaca so stresom, Chilukuri navrhuje aplikáciu éprouvage Reviving Scalp Serum ($ 30, eprouvage.com). “Obsahuje Redensyl, ktorý udržuje vlasy v anagénnej (rastovej) fáze dlhšie,” hovorí. “Táto konkrétna zložka sa ukázala ako účinná v klinických štúdiách pre vlasy, obočie a mihalnice. Okrem toho tento produkt obsahuje aktívne rastlinné bunky egyptskej modrej ľaličky, ktoré neutralizujú voľné radikály, čím zabraňujú oxidačnému stresu zo znečistenia ovzdušia a slnka, ktoré zvyčajne oslabujú vlasový folikul. “

SÚVISIACE: Nové očné linky MAC vyriešia všetky vaše problémy s mačacím okom

tehotenstvo 

Vlasy môžu prechádzať celkom transformáciou počas tehotenstva a po ňom. “Počas tehotenstva majú ženy zvýšenie hormónov, ktoré poskytujú bohaté prostredie pre pestovanie novej bytosti,” poznamenáva Michelle Blaisure, odborná trichológka Bosley Professional Strength a produktový a technický špecialista. “Tieto tie isté hormóny často udržujú vlasy aktívne rásť dlhšie ako normálne, pričom mnohé ženy si v priebehu tehotenstva všimnú hustejšiu a luxusnejšiu vlasovú hlavu a keď sa narodia, táto hladina hormónov klesá, čo vedie k náhlemu a nadmernému uvoľňovaniu vlasov už niekoľko mesiacov. Avšak, Blaisure hovorí, že to často samoopravuje. 

Zmena sezón

Presvedčená, že vaše vlasy sú v zime silnejšie ako v júli? Nemusíte sa mýliť. Blaisure hovorí, že máte v období od januára do februára väčší rast vlasov a menší rast (plus väčší úbytok) v letných mesiacoch augusta a septembra. Z evolučného hľadiska hovorí, že to dáva zmysel, pretože v lete by ste potrebovali menej vlasov, aby ste zostali v teple. “Denné svetlo zohráva úlohu, pretože signály sa prenášajú do folikulu cez hypotalamus v dôsledku vystavenia dlhšiemu času slnečnému žiareniu – komunikujúc, že ​​v tomto čase je potreba rastu vlasov menej,” dodáva. 

VIDEO: Perms sa vráti – ale získajú moderný človeka.

starnutie

Vrásky a jemné línie sa môžu začať objavovať okolo vašich stredných až 30-tych rokov, a to je v tom istom čase, keď vaše vlasy začínajú stať, podľa Blaquera. “Štúdie ukazujú, že pomaly sa mení hustota vlasov a priemer s vekom, pričom asi 50 percent žien má zrejmé straty do 50 rokov!” 

SPRIEVOD: Najbláznivé farby na manikúru a pedikúru

diéta

Áno, všetky doplnky, ktoré sa objavujú všade, nie sú pre nič. Vaša strava môže priamo ovplyvniť rast vlasov. Napríklad, Blaisure vysvetľuje, že keď sa uhlohydráty značne znižujú po dlhšiu dobu, zvyčajne dochádza k väčšiemu rozptýleniu sacharidov. Prilepenie na rovnováhu, stravu bohatú a zdravej výživy, ako aj starostlivosť o vaše vlasy s vhodnými výrobkami a obmedzenie stresu z tepelného štýlu a farbenia, môže pomôcť. Odporúča doplnky Bosley Professional Strength Healthy Vitality Vitality ($ 35; ulta.com), aby ste získali potrebnú rovnováhu pre zdravé vlasy.

Zatiaľ čo vypadávanie vlasov súvisiace s týmito situáciami je dosť normálne, čiastka strácate a Čas strávený časom je veľmi dôležitý na sledovanie. Vždy by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, ak máte akékoľvek obavy, pretože by to mohlo byť signálom pre väčšiu otázku, ktorá sa deje vo vašom tele. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

5 + 4 =

map