Blondie Debbie Harry na jej Ikonické platinové vlasy

Späť v 40-tych a 50-tych rokoch boli všetky sirény s bleskom. Ich platinové vlasy spájali detskú nevinnosť s neonom “pozrite sa na mňa”, čo je hviezda – a tento efekt bol omamný. Ako dieťa ma fascinovali Marilyn Monroeová, Marlene Dietrichová a Carole Lombardová.

Moje vlastné vlasy boli jahodové blondy s množstvom červenej farby. V lete by moje vystúpenia naozaj vyšli. Som visel s staršími dievčatami v mestskom bazéne v Hawthorne, NJ, kde som vyrastal. Tam bolo jedno dievča, ktorého blond vlasy som naozaj rád. Jej matka bola kozmetika, a preto som ju požiadal o urýchlenie procesu zdôrazňovania. Povedala, že zmieša dve tretiny peroxidu s jednou tretinou čpavku a prečnieva vlasmi a reaguje na slnku, aby vyvedla blondínku. Fungovalo to.

WATCH: Choď za scénami v Alexej Chungovej Annie Hall Shoot

Páčilo sa mi byť blond. Mám dobrodružnú osobnosť a rád som bol kreatívny a hral som úlohu. Takže pre mňa, časť z toho bola o vývoji a vykonávaní charakteru. Na strednej škole boli iné časy, keď som chodil na platinu alebo svetlo blond. Experimentoval som. Skúšala som heňu, bielidlo … čokoľvek bolo k dispozícii. Raz mi vlasy skutočne zmenili na zelenú. Myslím, že som zmiešal pravidelné farbivo s heňou a to je úplný nie. Musel som použiť tento produkt s názvom Metalex na odstránenie zelene.

Po skončení strednej školy som pracovala v salóne Paramus, kde robili tváre a make-up. Moja priateľka z vysokej školy Ricky začala so svojim priateľom Johnnym. Bola to zábava. Ľudia, ktorí pracujú v obchodoch, sú kraví a kočovníci a majú radi extrémne štýly. To bolo, keď som naozaj šiel úplne blond. Chcem povedať, že som nemohla uniknúť. Odhodili ma do stoličky a povedali: “OK! Choď blond! OK, ísť touto farbou! Choď do tej farby! “To je to, čo ľudia robia, keď pracujú v kozmetických predajniach. Oklamú sa.

V roku 1974, keď som bola v mojej prvej kapele, Stilettos, vlastne som mala krátke hnedé vlasy. Ale v čase, keď Chris Stein a ja sme vytvorili Blondie o pár rokov neskôr, pracoval som ako kozmetik a bol som blondínka. Prechádzal som cez Houston Street a stretol sa s Chrisom a niekto na mňa kričal: “Hej, Blondie!”. Snažili sme sa myslieť na názov kapely a bol som rád: “Blondie – to je dobré. Urobme to. “Pokúsil som sa presvedčiť všetkých členov kapely, aby ich farbili vlasy aj blond. Bolo by to báječné! Neprišli za to.

SÚVISIACE: Pracovné ženy: Prečítajte si, prosím, výkonný esej od Gina Rodrigueza o rovnakej mzde

V tej chvíli som bola blondínka okolo mojej tváre kvôli mojej neschopnosti ako farbista. Vždy som mal hnedú podložku v zadnej časti a vlastne sa stal štýlom. Vtedy to nikto neudelal – museli ste celú hlavu bieliť. Ale moja dvojtónová farba mi dala pohľad, o čom hovoriť. Nakoniec sa blondilka dostala až na chrbát.

Ja by som ísť na úžasných stylistov tu a tam v priebehu rokov, ale naozaj som to väčšinou urobil sám. Bol som na ceste sedem alebo osem mesiacov v roku a vždy na rôznych miestach. Takže som si práve kúpil bielidlo, hodil to a skončil s ním. Vypnite to a umyte ho. Bol som trochu nezodpovedný. Ale nevypálil som hlavu ani nič.

Debbie Harry
Debbie Harry v Marcu Jacobsovi. Fotografoval Billy Ballard.

Bez ohľadu na to, kde som bola, mohla by som zvyčajne nájsť základnú predbežnú bieliacu súpravu, ktorá zdvihla farbu. Držal som ho 30 minút a moje vlasy boli dosť ľahké, že som nemusel používať dvojitý proces. Moje vlasy sú tak pekné a keď sa pozriete na živé zábery blondie ukazuje z 80. rokov, mal som nejaké mokré, zavesené vlasy. Počas dlhých relácií pod horúcimi svetlami by to bolo trochu jednoduché fiasko. Myslím, že v punkovej ére bolo prijateľné.

Vždy som sa páčila robiť svoju farbu doma, pretože môžem chodiť a robiť veci. Kúpil som sa, keď som mal bielidlo na hlave, a nakoniec som sa len ponoril. Možno to nebola najlepšia metóda, ale bolo to výhodné. Dostávam veľmi zlobu v salónnom kresle. Celé roky som použil tento jeden oplach-Roux Fanci v Shy Violet – pretože nemal žiadny peroxid a robil moje vlasy vyzerať viac biele-platina.

SÚVISIACE: Získajte podrobnosti o DWTS Look Julianne Houghovej Vegas-Ready

Myslím, že z času na čas hrajem s tmavšími farbami. Bolo by zábavné mať tmavo hnedé alebo čierne vlasy – ale to sú parochne. Vlastne som rád, že nosím parochne, keď to robím v týchto dňoch – umožňujú vám zachovať určitú vizuálnu kontinuitu od začiatku až do konca.

Práve teraz sa snažím, aby moje vlasy boli čo najväčšie. Objem je pre mňa skutočným problémom. Prišiel som s novým farebným procesom, ktorý robím raz za niekoľko týždňov, ale naozaj o tom nechcem hovoriť. Zaujalo? Dobre. Po všetkých týchto rokoch
experimentovanie, mám celkom poctivú predstavu o tom, čo bude fungovať.

– Povedal to LEIGH BELZ RAY

Blondie nové album, opeľovače, je von 5. mája.

Pre ďalšie príbehy, ako je toto, vyzdvihnúť V štýlemôže byť vydanie, na stánkoch a k dispozícii pre digitálne stiahnutie 14.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

94 − = 84

map