Je spiace na mokré vlasy naozaj to zlé? Máme odpoveď

Chôdza do postele s mokrými vlasmi je dobrá na čítanie v extra minútach spánku krásy, ale cíti sa viac vzrušené ráno, čo spôsobuje poškodenie vlasov v procese?

“Vlhké vlasy sú v kompromitovanom stave a je potrebné venovať mimoriadnu pozornosť,” vysvetľuje Matrix SoColor Celebrity Hairstylist Nick Stenson. “Rovnako, ako ste upozornení, aby ste pri čistení alebo hrebeňoch neťahali a neťahali mokré vlasy, musíte počas spánku brať rovnaký druh starostlivosti. Pokaždé, keď hodíte alebo sa otočíte v posteli, vaše mokré vlasy sa rozťahujú a vyťahujú. “

Ak nemôžete udržať oči otvorené dostatočne dlho na to, aby úplne vysušili vaše pramene, Stenson odporúča vlasy na sušenie na uteráky skôr, než necháte hlavu zasiahnuť vankúše. “Ak sú vaše vlasy v dobrom stave, jedna noc s mokrými vlasmi nebude trvale poškodzovať veci, ale pre vlasy, ktoré sú prepracované, to naozaj nie je dobrá situácia,” hovorí.

SÚVISIACE: Čo spí na hodvábnom polštáne skutočne robí pre vaše vlasy a pokožku?

Prepínanie vašej bavlnenej obliečky na hodváb bude tiež robiť viac ako len dať svojej spálni luxusné vibrácie. Ak zistíte, že často spíte na vlhkých vlasoch, Stenson navrhuje, aby ste dostali svoj prírodný rukáv na hodváb alebo satén. “Menšie vlákna vytvoria menej vlasov, ak sa budete pohybovať po celú noc.”

Vzhľadom k tomu, že zostanete úplne pokojne počas celého spánku, je celkom nereálne, ak vaše vlasy robia nejaké tampóny proti vašim vankúšom, Stenson navrhuje, aby ste vyhĺbili krém ako Matrix Style Link Smooth Setter vyhladzujúci krém ($ 18, ulta.com) frizz alebo zvrat. A ak ste kučeravá, použite vymedzujúci krém ako Matrix Style Link Blowout Curvy Queen ($ 20; ulta.com), aby ste neklesli.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 4

map