Najlepšie šampóny na udržanie mastných vlasov pod kontrolou

tk
Rosdiana Ciaravolo / Getty

Erin Lukas

Október 07, 2017 @ 11:45 hod
Každý produkt, ktorý sme vybrali, bol nezávislým výberom a hodnotením nášho redakčného tímu. Ak uskutočníte nákup pomocou príslušných odkazov, môžeme získať províziu.

Olejové vlasy sú rovnako ako mastná pleť: nie je žiadny spôsob, ako zastaviť hyperaktívne mazové žľazy, pretože ich intenzívne tréningy sú výsledkom hormonálnej nerovnováhy.

“Olejové vlasy sú spôsobené nadmernou tvorbou mazových žliaz, ktoré sú na pokožke hlavy,” vysvetľuje dermatológka Dr. Francesca Fucso z NYC. “Môžu sa nadmerne vyrábať počas puberty, keď sú hormóny skutočne lietané vysoko, alebo ak ľudia majú určité podmienky, keď sú hormóny nerovnovážné, a tam je trochu viac testosterónu alebo testosterónových vedľajších produktov, ktoré vedú k zvýšeniu produkcie ropy.”

Počas konzultácie so svojím lekárom o liekoch, ktoré pomáhajú vyrovnať vaše hormóny a naopak s vašou olejnatou pokožkou hlavy a vlasmi, je ťažké povedať, že neexistuje žiadne aktuálne riešenie – či už je to šampón, kondicionér alebo exfoliant – výroby. “Niekedy to, čo si ľudia myslia, že mastné vlasy nie sú naozaj mastné, robia nejakú aktivitu, ktorá ich robí veľa potu a pot, ktoré sa miešajú so svojou pravidelnou hladinou oleja na hlave pokožky a rozširujú sa po celej hlave a vlasoch, “povedal Dr. Fusco.

SÚVISIACE: 7 kardinálnych vlasových pravidiel pre nových blondín

Medzitým môže správny šampón vyčistiť prebytočnú vlhkosť, aby pomohol udržať vzhľad olejových vlákien pod kontrolou. Dr Fusco odporúča použiť produkt, ktorý je špeciálne určený pre mastné vlasy a pokožku hlavy, a vyhnúť sa domácemu ošetreniu, ktoré zahŕňa kokosový olej, pretože hoci má tón krásy, nie je určený na použitie na vašej hlave. “Kokosový olej je fantastický, ale to je, že nie je formulovaný tak, aby šiel na vašu vlasovú pokožku hlavy a vlasy. Takže čo sa stane, že ľudia sú nad šampónom snažiť sa dostať von, a vy ste späť, kde ste začali . “

Dr. Fusco navrhuje, aby ľudia s mastnými vlasmi umývali svoje pramene každý deň, rovnako ako to robíte so svojou tvárou, aby ste odstránili prebytočný olej, takže je to menej viditeľné vo vašich účesoch. Tu sme zaokrúhľovali najlepšie šampóny pre mastné vlasy na sklade vo vašom sprche.

VIDEO: 5 ošetrení kože, ktoré dermatológovia hovoria, že sú zbytočnými peniazmi

 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

50 + = 57

map