Nie je potreba vytiahnuť všetky šedé vlasy

Ak by ste si mysleli, že vás šedivé šialene vylákajú, váš prvý impulz by mohol byť okamžite vytiahnuť prameň z vašej pokožky hlavy. Porozprávajte sa s dostatokami žien o tom, ako prvýkrát vidia šedú a zistíte, že urobili to isté presne. Sakra, urobil Kendall Jenner! Legenda však prináša to, že vytiahnutie sivého spôsobuje, že dva rastú na svojom mieste, čo úplne porazí účel zbaviť sa na prvom mieste.

Ale je to taký ľudový príbeh pravdivý? A ak sa nedokážete ovládať a vytiahnete šedú farbu, mali by ste v blízkej budúcnosti očakávať ďalších dvoch návštevníkov?

A odpoveď je…

Môžete si ľahnúť, pretože podľa Matrix SoColor Celebrity Stylist George Papanikolas je to úplný mýtus. “Nevyrába sa, lebo šklbanie jedného vlasu nevytvára dva folikuly na svojom mieste,” hovorí. Je to stále dosť zlé pre vaše vlasy a zvyk by ste mali okamžite vypadnúť.

“Vo všeobecnosti nie je dobrý nápad vytrhnúť šedé vlasy, pretože v priebehu času môžete poškodiť folikul a prestane produkovať vlasy,” hovorí Judy McGuinnessová, šéfka štýlu mizu v New Yorku. Takže si potenciálne pripravujete seba na zriedenie vlasov.

SÚVISIACE: Sú Freckles len slnečné škvrny?

A ak sa obávate, že to bude super nápadné, zdá sa, že ho vykrúcate, je to tá najhoršia vec, ktorú môžete urobiť. “Taktiež ak vytiahnete dlhé šedé vlasy, potom ako bude rastie, bude to pravdepodobne krátke šedé vlasy, ktoré bude pravdepodobne priliehať rovno nahor a upútať viac pozornosti na seba,” hovorí. 

Ak sa chcete postarať o tie šedé, McGuinness navrhuje, aby ste navštívili svojho farbistníka na semi-trvalý lesk. “Dodáva lesk a malý pigment, takže šedivé vlasy sa miešajú a nie sú tak zjavné, lesk sa tiež vymyje časom, takže nepoškodíte vlasy ani nevytvárajte líniu,” hovorí.

 

 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 2 = 2

map