Čo Ióny vlastne robia pre vaše vlasy?

Kalkulujte to s efektom aktualizácie iPhone, ale pokaždé, keď sa vlasový nástroj pochváli úplne novou technológiou, ktorú úplne nerozumieme, máme pocit, že pravdepodobne zmení náš život. Iónové sušičky na vlasy nie sú ničím novým na trhu, ale robia niektoré pekné náročné tvrdenia so schopnosťou znížiť čas schnutia a eliminovať frizz, ale otázka stále zostáva – čo sú ióny vlastne robiť pre svoje vlasy? Hneď na to, aby ste sa vrátili do triedy prírodných vied v strednej škole, ión je molekula s pozitívnym alebo záporným elektrickým nábojom a vaše vlasy prirodzene majú oblasti, ktoré sú pozitívne nabité kvôli suchu pri chemických úpravách alebo tepelnom štýle. Pozitívne ióny spôsobujú, že vaše vlasové kožušiny sa otvoria, čo znamená, že vlasy sú suché, čím je pozitívnejší jej náboj.

SÚVISIACE: Nakupujte najlepšie sušičky do roku 2016

Iónové sušičky na vlasy, na druhej strane, vyžarujú negatívne ióny. Pri prechode sušičom nad vašimi vrstvami negatívne ióny zrušia pozitívne. Vaša vlasová pokožka je plochá a môže byť opätovne utesnená, takže v dôsledku toho dôjde k výraznému zníženiu frizu. Negatívne ióny ovplyvňujú práve to, ako rýchlo vlasy sušia, takže iónové sušičky sú ideálne pre tých z nás, ktorí nemôžu zaoberať žonglovaním okrúhlej kefy na pol hodinu. Pri kontakte s molekulami H2O vo vašich prameňoch ich ióny rozdelia na menšie kúsky a umožnia rýchlejšie odparovanie vody. Uvažujeme o tomto dôkaze, že aspoň v kategórii vlasových nástrojov, keď je negatívna, nie je vždy zlá vec. 

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

+ 39 = 49

map