Takže vaše vlasy ulovené v ohni … teraz čo?

Teplé prázdniny počasia môžu znamenať veľa vecí: roztomilé plavky, sundríky a nakoniec zámienku ísť zadarmo make-up. Je to februárový sen! Ale pre vaše vlasy to môže znamenať aj problémy. Nie, nehovoríme o slanej vode a poškodení slnkom. Hovoríme o ohni.

S grilmi, ohňostrojmi a táborovými požiarmi veľa, hlavne ak ste na pláži, bitka medzi plameňom a coifom je skutočná. Ak sa ocitnete trochu príliš veľa zábavy s prskavkami alebo sa nakloníte trochu príliš blízko k tiki baterke, nemusíte sa panikať – máme krok za krokom akčný plán, ktorý vám prinesie naspäť spálené pramene.

VIDEOTakže, čo robíte Rod Ortega?

Nechajte to profesionálom

Možno ste sa stali “dievčaťom v ohni” IRL, ale prvá vec je prvá, uistite sa, že bezpečne odložte oheň a vyhľadajte lekársku pomoc, ak ste utrpeli nejaké popáleniny. Ak sú vaše vlasy jedinou obeťou, dosiahnite svoj telefón – budete potrebovať vidieť váš štýlista. “Ak vaše vlasy ulovia v ohni, bude spievať, nebude horieť”, Amit Abraham, Master Stylist at Dop Dop Salón v New Yorku hovorí. “Vašou najlepšou možnosťou je okamžite prejsť na vášho stylistu, a to nie je, opakujem, nesnažte sa opraviť škodu sami, riskuješ, že budeš horšie a trpieť oveľa dlhšie.”

Akonáhle sú vlasy poškodené teplom, nie je tam žiadna spätná väzba, takže stylista bude musieť odstrániť spálenú časť, aby sa zabránilo ďalšiemu poškodeniu a vyčistite štýl. Len si pamätajte, že dobré správy – vlasy rastú od koreňov vo vnútri pokožky hlavy, takže nové vlasy by mali rásť bez problémov.

Súvisiace články: Najhorúcejšie brunetové farby na vlasy z roku 2018

Pokračujte v podmienkach

Akonáhle boli vaše pramene orezané, dosiahnite kondicionér. Okrem pravidelného šampónu a kondicionéra odporúča Abraham raz týždenne masku na vlasy, kým vaše vlasy nevyzerajú a necítia sa zahojené. Možnosti, ako je Briogeo Nezúfajte, opravte! Deep Conditioning Mask ($ 36; sephora.com) alebo Rita Hazan Týždenná liečba pre hlbokú hydratáciu a vynikajúci lesk (42 dolárov, sephora.com) vám umožňujú upokojiť vaše pramene doma. Aj keď Abrahám hovorí, ak máte pocit, že vaše zámky potrebujú trochu viac TLC, vyhľadajte proteín a kondicionovanie v salóne, ako je L’Oreal Professionnel Powerdose alebo Kerastase Fusiodose pre maximálnu starostlivosť.

Prijať zmenu

Bohužiaľ, je tu šanca, že trochu trim a úpravy nemusia robiť trik. Ak sa ocitnete v potrebe veľkej opravy, nebojte sa ho zmeniť. “Podľa môjho názoru urobte limonádu!” Abrahám hovorí. “Choďte k svojmu stylistovi a vyskúšajte zábavu, skratku.” Choďte na pixie alebo bob a nielen, že budete na trend, ale budete dať vlasy šancu začať čerstvé a obnoviť zdravé a silnejšie ako predtým.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 1 = 6

map