Vyznania farby vlasov Virgin

Až do niekoľkých týždňov som mal panenské vlasy. Nevedel som, že to bol termín, kým som nebol v procese straty vlasov panenstva, a tak som sa cítil podvedený. Napriek tomu som nejako prežil 23 rokov života s tak čistými vlasmi, že ani domáce lístie slnečnému spreju sa ani nedotkli.

Prvou prekážkou, ktorá mi stála pri farbení vlasov, bola moja konzervatívna matka, ktorá našťastie, z akéhokoľvek dôvodu, mi zabránila v zmene môjho odtieňa po celý môj dospievajúci. Stále ju počujem a hovorím: “Nie pod mojou strechou!” … Zatiaľ čo to spôsobilo, že moja stredná škola bola už niekoľko rokov tmavá ako jedna, tiež ma zachránila pred životom trapných fotografií. Zlovestná, zebra blondína vyzdvihuje všetko, čo sa začalo skrývať v skorých dvadsiatych rokoch nie boli na mňa dobrý pohľad.

Nemám povolenie na farbenie vlasov zvlášť zničujúce pre mňa osobne, pretože od mladého veku som sa rozhodol, že aby som bol pekný, človek mal byť blondínka. Pri pokuse vyrovnať sa za nedostatok blonďavých vlasov som si to udržala veľmi rovno a dlho. Našťastie tieto fázy skončili, keď som absolvovala strednú školu. Po tom, čo som to priznal svojim spolupracovníkom, sa stali čiastočne znepokojujúcimi.

 

 

Potom, v polovici vysokej školy, som zistil, že krátke vlasy nie sú jednoduchšie spravovať, bolo to zmätočné životné pohode! Tento objav vyvolal sériu drastických škrtov a oficiálne rozlúčku s dlhými vlasmi v páse. Aby som vám dal predstavu, moje dve najnovšie škrty boli bobové na uši a raz, keď som vyrastala, som rýchlo prešla na tupé rany.

Confessions_Hair_Virgin_Inline1.jpg
Alyssa Clough

Takže, akonáhle som sa stal závislým na krájaní vlasov, strachoval som sa, že keby som mal farebné vlasy, situácia by rýchlo vystupňovala na platinovú situáciu len za mesiac. Bolo by to, ak by sme po prvýkrát videli ako klietok v klietke slobodný – naplňujúci sa, ale nebezpečný. Dosť by nikdy nestačilo. Určite, že úplná hlava pastelových ružových vlasov bola len návšteva salónu, som sa elegantne zdržiavala od umývania mojich prameňov. Navyše, aby som bol úprimný, nemôžem si dovoliť pokračovať v bláznivých účesoch každých pár mesiacov a rozsiahle sfarbenie.

Dobre, dobre, je tu aj tretí dôvod. Milujem svoju prirodzenú farbu vlasov. V zime mi lakne bledú pokožku, rovnako ako v mojom tmavom pokožke v lete. A podobne ako aj naďalej prisahám tým, že moje vlasy vyzerajú lepšie na vzduchu, než keď som to sám štýloval, prisahal som, že každý farbista by zničil to, čo som mal.

Všetko, čo sa zmenilo pred niekoľkými týždňami. Rozhodol som sa, že nakoniec je čas vziať si ponor. Urobil som svoju schôdzku a to bolo to. Málokto to niekto vedel, bol som vystrašený. Bola som taká strach, že som ani nepozrel fotky toho, čo som chcel (veľká chyba). To viedlo k hodinovej dlhšej maniackej relácii Alexa Chunga Instagramu a k rozhodnutiu skopírovať jej ombré balayage vzhľad.

 

2. skúste.

Fotografie zverejnená Alexa (@ chungalexa) 29. januára 2015 v 3:24 hod. PST

 

Keď sa stretnutie nakoniec dostalo na ostrý piatok popoludní, bol som ešte viac nervózny a znepokojený. Po krátkom rozhovore s priateľom, ktorý mal zlé minulé skúsenosti, som bol presvedčený, že od salónu odchádzam červenú hlavu. Na moju prekvapenie som pocítil okamžitú úľavu pri vstupe do salónu Marie Robinsonovej – a ešte viac uľavilo, keď som sa stretol s mojim farbistom, krásnou Nikki Chick.

Láskavo odpovedala na všetky moje elementárne otázky a smiavala sa so mnou, keď som sa začal zalievať z bielidla. Novinkou v každom zmysle slova som bol pre fólie dokonca nadšený. Viete, koľkokrát som sníval o tom, že ma majú vlasy vo vlasoch ?! Príliš veľa krát, aby bola sociálne vhodná. Aby som pripomenul túto významnú udalosť života, zobral som samozrejme selfie.

Confessions_HairVirgin_Inline2.jpg
Alyssa Clough

Keď už bol čas na odhalenie, bola som si istá, že môj odraz by bol taký blonde cudzinec. Keď sa ukázalo, že tomu tak nie je, namiesto dýchania úľavy som sa cítil zahltený. Pravda je povedané, farba, tón, všetko je dokonalé. Úplne chladné a prirodzené, vlasy mi skutočne pripomínali vlasy Alexej Chungovej. Bolo to presne to, o čo som požiadal, ale to nebolo šokujúce. 

Confessions_HairVirgin_Inline3.jpg
Alyssa Clough

Po tom, ako som si uvedomil, že to bolo farbenie mojich snov, okamžite som poslal fotky priateľom a rodine, šiel domov s viac pepom v mojom kroku s každým kompliment som dostal. Najlepšou správou je, že sa ani necítim ako zúrivé zviera! Som 100% spokojný so svojimi skúsenosťami s farbami, nemám ľútosť nad tým, že môžem ukončiť moju vlasovú panenitu a necítim túžbu prijať ju na ďalšiu úroveň – všetko, čo ma prináša pocit, ako pravý a spokojný dospelý, ktorého vlasy sú nakoniec dosiahnutie svojho plného potenciálu.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

− 3 = 1

map